Teraz jest poniedziałek, 15 października 2018, 23:53

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 14 ] 
 Manual Focus w NV-GS180 
Autor Wiadomość
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Post Manual Focus w NV-GS180
Wiem ze to banalne pewnie ale nie wiem jak ustawia sie tam focus w manualu np. przykładowo chciałbym zeby osoba na ekranie była wyostrzona a tył zeby był rozmazany . Robiłem zgodnie z instrukcją ale wogole mi nie wychodziło - albo był cały obraz ostry albo cały rozmazany . Jedynie troche wychodziło jak nagrywałem jakies przedmioty z bliska .

chodzi mi o cos w tym stylu :

Obrazek

piątek, 26 maja 2006, 23:35
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Bo by otrzymać małą głębię należy przesloną max otworzyć a doregulować obraz czasem migawki - zmniejszeć czas otwarcia migawki. Nic więcej poza to nie zrobisz.

piątek, 26 maja 2006, 23:47
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

hehe zdjecie to nie moje jest tylko kogos wiec nie wiem jakie tam nastawy były a co do twoich rad to przetestuje jutro bo dzis juz pozno i za ciemno

sobota, 27 maja 2006, 00:04
Nowy
Nowy

z tym manualem to raczej nie poszalejesz. ciezko taki efekt uzyskac zwlaszcza przy poruszajacych sie obiektach. trudno jest sterowac fokusem, jedyne wykorzystanie wg ,mnie to filmowanie zza szyby albo samochodu albo pociagu ;-)ustawiasz mf zeby nie lapalo szyby.

sobota, 27 maja 2006, 00:23
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Można spróbować w trybie portret a jeszcze lepiej w trybie sportowym. Czas expozycji jest krótki, co powoduje duże (pełne) otwarcie przysłony, dając małą głębię ostrości.

Pozdrawiam

sobota, 27 maja 2006, 07:37
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

A tam i tak mi nie wychodzi w zadnym z tych trybow , małą głębie uzyskuję tylko nagrywając przedmioty z bardzo ale to bardzo bliska a ja chciałbym ze np. siedzi ktos przy stole i zebym mogl go ująć od pasa w górę i by tło było rozmazane ... Da sie tak ? I podajcie moze konkretne wartosci nastaw bo moze coś źle robię ;)

sobota, 27 maja 2006, 17:02
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Ogolnie przy kamerce DV (nawet dobrej klasy) zapomnijcie o malej głębi ostrości.

sobota, 27 maja 2006, 17:20
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Ogolnie przy kamerce DV (nawet dobrej klasy) zapomnijcie o malej głębi ostrości.

czyli nie da sie zrobic tego co chcem zrobic ? Kurde to po co ten focus jak działa tak do d*py :|

BTW.Czemu oszukują ludzi takimi zdjęciami

Obrazek

jeżeli takiego czegoś nawet sie nie da uzyskać :|

BTW.Zdjęcie z jeszcze gorszego modelu

sobota, 27 maja 2006, 17:28
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

crstone, to nie do konca tak, im szerzej otwarta przyslona, tym mniejsza glebie uzyskasz, patrzac na fotke, ktora zamiesciles wszystko zalezy jak oddaleni sa ludzie z tylu od motocyklisty, im dalej tym bardziej nieostrzy.

Jezeli chcesz mala glebie, to przyslona jak najszerzej, postaraj sie robic tak zeby drugi plan byl jak najbardziej oddalony od piwerwszego, a ty oddal sie rownniez od pierwszego planu i rob na zoomie. Wtedy wyciagniesz max ze swojej kamerki. Niestety nigdy nie bedzie to filmowa glebia i nie osiagniesz efektu, ze czlowiek na pierwszym planie jest ostry a tlo oddalone powiedzmy o 2m jest mocno rozmazane.

Ewentualnie mozna zastosowac patent z obiektywem od aparatu fotograficznego i matowka, wtedy jestes w stanie osiagnac nqaprawde mala glebie ostrosci

sobota, 27 maja 2006, 18:12
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Rozwin swoją końcową myśl bo nie do końca rozumiem ;)

sobota, 27 maja 2006, 20:38
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

crstone, wszystko na ten temat masz tu: http://www.dvinfo.net/conf/showthread.php?t=17195

sobota, 27 maja 2006, 20:43
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
osoba na ekranie była wyostrzona a tył zeby był rozmazany

Jeśli cię dobrze zrozumiałem to chcesz mieć ostry pierwszy plan a rozmyty drugi. Ja mam GS280 i aby uzyskać dokładnie taki efekt korzystam z funkcji TELE MAKRO. Ta funkcja daje dokładnie taki efekt, tzn. ostrzy na wybranym obiekcie a reszta planu jest niedoostrzona. Używając tej funkcji z równym skutkiem zrobisz takie ujęcie z 1,5 metra jak i z dalszej odległości. TY masz 180 i nie wiem czy tam jest ta funkcja, jeżeli tak to wypróbuj ją, bo u mnie sprawdza się świetnie. Niedogodnością tej funkcji jest automatyczne zwiększenie zoom'u.

środa, 14 czerwca 2006, 18:20
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

no mam tą funkcję ale to troche głupie bo jak chcem komus wyostrzyć przykładowo twarz to sie musze od niego odsuwac bo to działa własnie tylko z najwieksza ogniskowa :/ A przeciez nie chce tylko oka widziec na ekranie

środa, 14 czerwca 2006, 19:19
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
no mam tą funkcję ale to troche głupie

spróbuj tak: , nakręć próbna scenę z TELE MAKRO a następnie na podglądzie odczytaj nastawy, po czym przejdź do nagrywania i nastaw w manualu właśnie takie nastawy powinno być ok.

środa, 14 czerwca 2006, 23:24
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 14 ]