Teraz jest niedziela, 16 grudnia 2018, 06:46

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ] 
 Bardzo proszę, poszukuje materiałów z Panasonica NV-GS280 
Autor Wiadomość
Bywalec
Bywalec

Post Bardzo proszę, poszukuje materiałów z Panasonica NV-GS280
Witam. Mam zamiar kupić Panasonica NV-GS280. Poszukuje nagranych materiałów tą kamerą i najlepiej w jakości DV lub już przerobione na DVD. Jedyną rzeczą która mnie interesuje w tej kamerze to jakość obrazu po przerobieniu na DVD i odtwarzaniu na telewizorze.
Bardzo proszę o pomoc w poszukiwaniach takich materiałów ponieważ targają mną różne wątpliwości czy ta kamera spełni moje oczekiwania pod kątem jakości obrazu.
Mam niestety ograniczone fundusze więc nie mogę sobie pozwolić np na GS500 lub podobne. Wakacje się zbliżają - proszę pomóżcie :cry:

niedziela, 28 maja 2006, 09:23
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post Re: Bardzo proszę, poszukuje materiałów z Panasonica NV-GS28
bubbba napisał(a):
Witam. Mam zamiar kupić Panasonica NV-GS280. Poszukuje nagranych materiałów tą kamerą i najlepiej w jakości DV lub już przerobione na DVD. Jedyną rzeczą która mnie interesuje w tej kamerze to jakość obrazu po przerobieniu na DVD i odtwarzaniu na telewizorze.
Bardzo proszę o pomoc w poszukiwaniach takich materiałów ponieważ targają mną różne wątpliwości czy ta kamera spełni moje oczekiwania pod kątem jakości obrazu.
Mam niestety ograniczone fundusze więc nie mogę sobie pozwolić np na GS500 lub podobne. Wakacje się zbliżają - proszę pomóżcie :cry:

Od ponad tygodnia jestem właścicielem takiej kamery. Nagrałem nią już Komunię syna, zawody pływackie na krytym basenie, plenerową imprezę -ognisko z pieczeniem kiełbasy przy zachmurzonym niebie (nawet trochę padało) i trochę w domu. Razem jakieś 8 godzin.
Obraz jest bez zarzutu, super kolory. Naprawdę dobra jakość nagrań, bez szumów a stabilizator pracuje ok. Czyli materiał wyjściowy przy znośnym oświetleniu jest na wysokim poziomie -bez żadnych zarzutów.
Zawody na pływalni nagrywał kolega na SONY HDR-FX1 jak wezmę od niego materiał i porównam to dam znać. On moje nagranie już widział i stwierdził że jakość nagrania jest naprawdę dobra.

niedziela, 11 czerwca 2006, 01:04
Bywalec
Bywalec

Dzięki za opinię, w tzw międzyczasie kupiłem tę kamerę. Niemniej ciekawi mnie jaka będzie twoja opinia w stosunku do Sony. Jaka jest twoja opinia odnośnie tego optycznego stabiblizatora, czy uważasz że faktycznie z włączonym stabilizatorem optycznym nie ma pogorszeniajakości obrazu ? Jeżeli tak to czy stoi coś na przeszkodzie aby mieć stabilizator włączony cały czas ?

niedziela, 11 czerwca 2006, 23:28
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Jaka jest twoja opinia odnośnie tego optycznego stabiblizatora...

OIS mam cały czas włączony a mimo to trudno coś zarzucić jakości obrazu. Czy jego włączenie pogarsza jakość to tak naprawdę trudno mim powiedzieć bo tylko raz miałem OIS wyłączony ale gdy zobaczyłem jak pod wpływem drżenia ręki obraz skacze to nawet nie rozpocząłem nagrywania i szybko włączyłem OIS. W związku z czy nie mam żadnego materiału porównawczego, ale spróbuję coś nagrać bez OIS tak dla porównania i podzielę się spostrzeżeniami.
bubbba napisał(a):
ciekawi mnie jaka będzie twoja opinia w stosunku do Sony

muszę przyznać ze mnie także ciekawi to porównanie a to dlatego że będzie dość wiarygodne bo staliśmy obok siebie a więc warunki kręcenia były identyczne. Co prawda jego doświadczenie jako filmowca jest nieporównywalnie większe to jednak kręciliśmy te same sceny z prawie tego samego miejsca więc porównanie powinno być dość obiektywne i miarodajne :).

poniedziałek, 12 czerwca 2006, 00:48
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ]