Teraz jest środa, 20 czerwca 2018, 21:02

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 21 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
 Moja "ORGANOLEPTYCZNA"opinia na temat JVC GY-HD100 
Autor Wiadomość
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Post Moja "ORGANOLEPTYCZNA"opinia na temat JVC GY-HD100
Witam! :D

Moja stara kamera poszla do lamusa a jaj miejsce zastapila nowa.
JVC GY-HD100 tak glosno i szumnie zapowiadana kamera, oczekiwana
przez wielu, budzaca tylez dobrych obaw co zlych jest teraz w moich rekach.

Zakupu jej dokonalem wylacznie na podstawie roznych opini innych uzytkownikow
wielu materialow pisanych jak i video dostepnych w internecie oraz kozystnej
ceny no i przed wszystkim dzieki jej manualnym nastawom i mozliwosci
sporej rozbudowy.

Faktycznie, Moje oczekiwania co do tego modelu sie spelnily.

Wymienny - manualny obiektyw, mozliwosc zainstalowania wiekszych akumulatorow
Anton Bauer, bogate nastawy w menu - glownie nastawy obrazu (zapisywalne na karcie
pamieci), dodatkowe akcesoria - kompendium 4x4, followfocusy, grippy, zdalny focus i zoom i wiele innych.
To sa dodatki ktore pomagaja w pracy i ulatwiaja pewne czynnosci.
To jednak temat na inna dyskusje. Wrocmy do samej kamery.

W trakcie pracy kamera sprawuje sie znakomicie, obiektyw wymienny,manualna przeslona
pierscieniowa (to wlasciwie nie powinno dziwic), przyciski funkcji programowalne (3)
przelaczniki metalowe lub gumowane, 3 presety WBalance - 3 presety presety GAIN
(programowalne), masywna obudowa jednak delikatny plastykowy
wizjer oczny(kolorowy i b&w - trzeba tylko wlaczyc Focuss Assista), 2 gniazda XLR.

Kamera leci do przodu z racji ciezszego obiektywu i jedyne rozwiazanie to zalozenie
duzych baterii typu AntonBauer ktore odciazy przod ale i doda mocy naszej kamerze.

Troche plusow! :lol:

Jednak sama wygodna praca to nie wszystko. Jakosc obrazu, dzwieku jest najwazniejsza.
Co do tego nie mam watpliwosci, kamera zapisuje znakomity obraz, dzwiek rowniez jest
do zaakceptowania. Chociaz tu lepiej zainwestowac w lepszy mikrofon.
Obraz dodatkowo mozna modyfikowac przez duzo funkcji w menu.

W internecie dorwalem presety ktore mozna zapisac na karcie i przywolac w dowolnej
chwili w kamerze. Presety te zostaly stworzone w celu podrobienia niektorych parametrow
bardziej zawodowych kamer filmowych i maja za zadanie nadania odpowiedniego
charakteru, koloru, odcienia, zmiekczenia badz wyostrzenia obrazu, parametru przepalenia
, gamma filtru CINELIKE - produkcjom filmowym.

Efekt jest znakomity.

Mozemy filmowac w charakterze i tonacji np. zielonkawej jak
w filmie MATRIX I epizod - Pojedynek w korytarzu przed windą, mozemy filmowac
jak w filmie GLADIATOR, mozna symulowac kolorystyke kamery PANAVISION itp.
No i do tego pelny progressive - bez zadnej zciemy.
Tutaj osobiscie nie mam nic do zarzucenia. Obrazy sa przepiekne o wiekszej rozpietosci
kolorystycznej niz dv - tu nie ma co dyskutowac.

Jednak po blizszym kontakcie i dluzszej pracy, wychodza na wieszch pewne problematyczne
kwestie.

A teraz troche soli...czyli minusow! :cry:

Kamera a wlasciwie obiektyw w najwiekszych otwarciach przeslony i przy duzym zoomie
wykazuje spore aberacje chromatyczne. Moim zdaniem sa o wiele za duze niz powinny byc.
To MINUS!. Mozna to obejsc ale trzeba zmieniejszyc przeslone do wartosci 4-5 wiec traci
sie na glebi ostrosci no i dajac szerszy plan.

Kamera posiada sluchawke z odsluchem. Okazuje sie ze przeklamuje ona rejestrowany
dzwiek a wlasciwie wyglada to tak ze w momencie duzego cisnienia akustycznego
ma sie wrazenie ze mikrofon rejestruje przesterowanie. Wiec co - dupa! Trzeba
zmiejszych na wejsciu sygnal o 10db. Jednak okazalo sie ze to wlasnie przeklamanie.
Po zrzucie do kompa wcale nie ma przesterowania, nawet na innych mikrofonach.
Tak przekazuje dzwiek ta sluchawka. Niestety to nie jej wina bo dowlona sluchawka
podlaczano do kamery wykazuje podobne "pyrkanie". Wniosek - jakas wada w ukladzie
lub co innego.

Stanowczo za ciemny wizjer LCD. Jest lepszy niz wiekszosc do pracy w sloncu ale
do chociazby Sony pd170 sie nie umywa. Na szczescie jest dobry EVF.

Narazie to tyle co udalo mi sie dostrzec. Najwiekszy problem to te nieszczesne aberacje.
Wielu pewnie wie co mam na mysli. To bardzo drazniaca kwestia bo to w koncu WIDAC
NA EKRANIE a tym bardziej na HDV! To nie powinno miec miejsca.
Moze JVC wychodzi z zalozenia ze jak juz stac cie na taka kamere to kup sobie lepszy
obiektyw. No coż - moze nie teraz! :roll:

Napewno u konkurencji np. CANON HL1 nie ma takiego problemu bo mlodsza i o 2 klasy
nizsza kamera Canon XM2 nie miala takich klopotow z aberacjami.

Na zakonczenie...

Troche dobrych slow i troche zlych. W koncu nie ma idealnych urzadzen, zawsze cos
gdzies niepasuje. Jednak jak by nie bylo kamera udana, swietne funkcje, super obraz no i
profesjonalnie wyglada. Daje spoooro wieksze mozliwosci rozbudowy niz ZX1 czy AG100.
Tylko Canon HL1 moze konkurowac (ale to tylko moje osobiste zdanie).
No i co wazne - aby byla bez awaryjna!!! Tego sobie i innym uzytkownikom zycze!

Pozdrawiam
K.Wizzard

p.s. jesli ktos posiada tez te kamere - model HD100 lub HD101 - prosze podzelic sie na
forum swoimi wnioskami.

wtorek, 6 czerwca 2006, 20:29
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

wtorek, 6 czerwca 2006, 23:06
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Moje wnioski po pracy z nia ale krotko. Fajny sprzet i najlepszy w klasie HDV. Dobra jakosc obrazka i skan progresywny i do tego multum wad technologicznych.
1.) Trzymamy ja za obiektyw i ja osobiscie mialem ciagle paranoje, ze wyrwe gniazdo.
2.) kiepskie wykonanie mechaniczne - nie jest po prostu tak pancerna jak PD czy DVX.
3.) byc moze wada egzemplarza a nie kamery ale na zdjeciach asystent wyjmujac tasme wyjal blok glowicy zamieszany w tasme. (pierwszy raz mialem salate na magnetycznej)
4.) focus assist jest tragiczny. Ostrzenie na tej kamerze jest bardzo utrudnione ale jest to wada nie tyle tej kamery co wogle kamer o podwyzszonej badz wysokiej rozdzielczosci z elektroniczym VF.

Jesli chodzi o moja opinie to polecam kazdemu kto chce inwestowac teraz w HDV. Jak mu sie nie spieszy radze poczekac. Za rok albo dwa wyjda nowe i lepsze :D

środa, 7 czerwca 2006, 17:40
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

ad. 1 - ..a w innych kamerach za co trzymasz? za uchwyt nad recorderem? ;)

czwartek, 8 czerwca 2006, 09:39
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Nie wiem czy zauwazyles ale w naramiennych kamerach ciezar opiera Ci sie na ...ramieniu (wiem to zaskakujace) a w malym JVC na uchwycie przymocowanym do obiektywu. Nie wiem jak Ty ale ja nie czuje sie w 100% pewnie noszac kamere za obiektyw ale pewnie sie jak zwykle nie znam i marudze. Co do malych kamer to przypominam Ci rozwiazanie z Canona XL. Uchwyt mocowany do body a nie do obiektywu. Rozumiem, ze takie rozwiazanie ogranicza uzycie obiektywow ale nie mam wiary w mocowanie gniazda. I nie dotyczy to tylko JVC ale kazdej kamery z wymiennym obiektywem.

czwartek, 8 czerwca 2006, 14:22
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

spokojnie, nie czepiam sie przeciez - ta buzka na koncu nie bez powodu jest ;)
uzywalem jej z bateriami Dionic, wiec ciezar mi sie w miare rownomiernie rozkladal - nie mialem poczucia "lamania" obiektywu.

zreszta i tak podzielam opinie wiekszosci osob wypowiadajacych sie na creativecow, ze niestety "pomysl dobry, wykonanie kiepskie" i wole hvx200

Pozdrowienia i powodzenia z nowym nabytkiem. :)

piątek, 9 czerwca 2006, 09:20
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Widze ze niektorzy tez dorzucili swoje "5 groszy" do tego tematu i slusznie.
Co do kilku wnioskow bym sie nie zgodzil np. ze "trzymajac za obiektyw" ma sie
wrazenie ze sie zaraz urwie...no nie jest przeciez tak zle - to tylko nadal WRAZENIE :wink:
Moze i nie jest pancera bo plastyku jest troche ale tez bez przesady, w koncu czolgiem
nikt po niej nie bedzie jezdzil.

Zreszta co do porownania SonyPD170:
Nie wazne ze tam lepszy stalowy korpus, jesli bedzie dane kamerze solidnie oberwac
to i taki korpus nic nie pomoze jak to bylo podczas zdjec do programu Instynkt Tropiciela
kiedy to calkiem "nowa PD i opachnaca jeszcze" kamera zostala pozbawiona glowy czyli
obiektywu.

No coz...
...jak sie podejdzie za blisko walczacych rycerzy(byla inscenizacja) to
takie zdazenie moze miec miejsce. Dobrze ze to ostatecznie kamera a nie np.reka operatora poleciala :wink:

Co do mechaniki to narazie jest OK! i Tak powinno byc!
Zawsze zdaza sie trefne egzemplarze.

Jednak nie wszedlem tu tylko po to aby odpowiedziec na niektore wnioski ale dozucam
troche nowych opini.

1. Zauwazylem ze mikrofon, podpiety pod pierwsze gniazdo XLR (input1) ktore zasilamy
+48V z gniazda, wykazuje w sluchawce "pyrkanie". Podobna sytuacja jak ze sluchawka,
tez slychac, ale sie nie nagrywa. W drugim gniezdzie jest OK!

Znowu jakos BUG!?!?!? :oops:

2. Karygodna wpadka (tak uwazam). Kiedy podczas pierwszej pracy JVC ze STADYCAM-em
odpalilem podglad na monitor LCD zewnetrzny, okazalo sie ku memu zdziwieniu ze nie ma
na wyjsciu "composite" ani "component" informacji SCREEN INFO. Niestety ale nie mozna
zmusic kamery do wyswietlenia na ekranie zewnetrzynym chociaz informacji REC!!!
Tylko menu kamery i ustawien sie wyswielta. Po wyjsciu z menu tylko obraz. Przez to
niedociagniecie jestesmy zmuszeniu uzywac obu ekranow co akurat w trybie LOW MODE
STADYCAM-u przeszkadza bo kolanem mozna o ekran zachaczyc.

Jak dla mnie PORAZKA!!! 8O
(pewnie mozna by to bylo poprawic stosujac drobna zmianke w BIOSIE kamery.
Moze producent by o tym pomyslal bo to wstyd)

3. Zauwazylem tez, ze przy niektorych tasmach sa klopoty z ich wkladaniem. Trzeba sie
czasami pomeczyc aby tasma weszla bez oporow do kieszeni.

To tym razem tyle.
Mimo wszystko to nadal nie sa DUZE problemy. Jak narazie pomimo tych kolejnych
niedociagniec, nadal nie zaluje zakupu.

Pozdrawiam
MKPROFILM

niedziela, 25 czerwca 2006, 10:57
Bywalec
Bywalec

Mamy ta kamere i zbiera kurz w studio :) Nikt na nej nie chce pracowac, nawet port sie wyrwał :)

Generalnie wolę pracowac na SONY DSR 250P, a w porownaniu cenowym JVC wypada conajmniej kiepsko :) Z jakością obrazu również bym się spierał bo JVC to jedna wielka poracha :) Do tego model ktory nam przysłano w chwili kiedy byl zalaczany nie chcial odrau nagrywac, trzeba bylo resetnac kamere, odczekac chwile i dopiero wtedy "szedl jak burza" :D

WNIOSEK:

Kamera za droga jak na swoje "umiejętności" - JVC robi dobre audio (nie w tym modelu) i powinno zostac przy robieniu jedynie sprzetu audio - MKPROFILM nie wiem czy dobrze zrobiles zamieniając stara a dobra nadal 170ke na JVC :) Ale moze kiedys przyznasz mi rację ze był to błąd

Pozdrawiam
Użytkownik dobrej i wysluzonej 250ki :)

poniedziałek, 18 grudnia 2006, 15:34
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Porty same sie sie wyrywaja. Wyrywaja je bezmyslni uzytkownicy. Powiedz dlaczego uwazasz material z JVC za "porache"? Ostatnio obrabialem teledysk na niej krecony i mimo wad formatu (HDV) nadal uwazam, ze jakosc obrazka jest bardzo dobra.

Co do Twojej wysluzonej 250P. NIGDY nie pracowalem na gorszej kamerze. Nawet z JVC 5000 mialem mniejsze problemy.

poniedziałek, 18 grudnia 2006, 16:11
Bywalec
Bywalec

Huan ostroznie.
Porty same sie sie wyrywaja. Wyrywaja je bezmyslni uzytkownicy. Powiedz dlaczego uwazasz material z JVC za "porache"? Ostatnio obrabialem teledysk na niej krecony i mimo wad formatu (HDV) nadal uwazam, ze jakosc obrazka jest bardzo dobra.

Co do Twojej wysluzonej 250P. NIGDY nie pracowalem na gorszej kamerze. Nawet z JVC 5000 mialem mniejsze problemy.

Ano racja z tymi portami, ale przy redakcji i paru osobach pracujacych na kamerach wiesz jak to jest :) ....."nie wiem, nie miałem jej w rekach..." :) Uważam że JVC ogólnie sprzęt wideo ma bardzo słaby z kilku prostych powodów, jednym z nich jest np. magnetowid JVC BR-HD50, który odtwarza kasety tak jak mu sie podoba - raz załapie kasete a raz ma ja w du...:), następnie falerny port o którym pisałem (wiem ze to wina uzytkownika ale przy wysluzonym sprzecie SONY pracuja te same osoby i tam nic jeszcze przez tyle lat nie popsuli!), do tego dochodzi wadliwość kamery która szalała juz od początku + obraz z kamery który momentami jest np. na presecie dziennym za zółty - może i to wada modelu ale na mnie ten sprzęt nie zrobił dobrego wrażenia :/

A co do 250ki to nie przesadzaj, robiłem ta kamerą newsy, koncerty, imprezy, grałem w nocy, w deszcz, w zime, kreciłem teledyski i zdjęcia do filmów promocyjnych (nie kreciłem wesel bo to nie moja branża) - kamera w każdych warunkach sie sprawdziła, oczywiscie ze nie jest to kamera najlepsza i nie jestem w nia zapatrzony jak w obrazek ale w tej cenie nie widze innej alternatywy. Jest jeszcze Canon XL 2 który ma fajna głębie ostrości i można z niego wyciągnąć na ustawieniach manualnych oczywiście, bardzo dużo.

poniedziałek, 18 grudnia 2006, 17:18
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

No coz - odswiezyl sie temat mocno.
Ja powiem tylko. No nie wiem czy bym spowrotem przesiadl sie na PD170.
Nie widze wogole takiej opcji bo - pracuje wylacznie na HDV a PD170
to w koncu poczciwe DV (DVCAM).

Po drugie nadal uwazam ze JVC sprawuje sie swietnie i obecnie
nie zastapi mi nic. Kamera mocno konfigurowalna a jakosc obrazu
mozna poprawic tez lepszym obiektywem ktory tu spokojnie mozna
zastosowac. Z racji dobrego suportu (to moje zdanie) jakie oferuje
Proffesional Market z Wawy do tej kamery, mozna doslownie ja zmienic
na niemal kamere filmowa. Zreszta wlasnie tak zrobilem, co oczywiscie
przy bardziej zawodowych projektach pozwala komfortowo obslugiwac
i operowac kamera. Followfocusy, kompendia, dyski twarde HDV,DV, monitory
HiRes podgladowe, profesjonalny wizjer itp, itd. To jak dla mnie na moim
pulapie sprawa idealna. Do tego swietny obraz w HD progresywny.
Obecnie mam odtwarzarke stacjonarna HighDef i 42"plasme. Obraz z JVC
jest swietny. Jak dla mnie - szczeka opada.

Jak na razie tylko na to mnie stac i to zwraca mi sie ekonomicznie.
Uwazam to za b.dobra inwestycje.
Jak bedzie mnie stac na cos lepszego to pomysle.

Pozdrawiam :D
MKPROFILM

p.s. Swiateczne Pozdrowienia dla forumowiczow. A Lukka Brazi - szczegolnie - twoje uwagi i porady byly dla mnie bardzo cenne.

poniedziałek, 18 grudnia 2006, 17:50
Bywalec
Bywalec

POzdrawiam i również życzę zdrowych i spokojnych Świąt Bożego Narodzenia dla wszystkich, MKPROFILM prosiłbym o przesłanie również życzeń dla ekipy realizującej odcinek instynktu w Bełchatowie od całej ekipy TV z Bełchatowa :)

Pozdrawiam
Marcin

poniedziałek, 18 grudnia 2006, 18:26
Nowy
Nowy

jestem w posiadaniu od kilku miesiecy jvc gy-hd100 i generalnie jestem z niej zadowolony. jest moze mniej elastyczna od canona xl-2, na ktorej tez pracuje (kwestia glebi kolorow), ale bez porownania jest bardziej rozbudowywalna od innych kamer. na ostatnim video forum 2007 w londynie, królowala prawie na kazdym stoisku.
ale do rzeczy.

otóż nie dalej jak dwa dni temu, nie wytrzymal wyswietlacz lcd i sobie pekl. mam teraz problem z jego wymiana. nawet na terenie uk, jest to problemik. na pewno bede mial wylaczona kamere z pracy na lednych pare tygodni, jesli oddam ja do serwisu. pytanie moje brzmi, czy ktos aby nie ma kontaktu do jakiejs polskiej instytucji, która sprzedaje takie wyswietlacze.

z innych uwag:

1. Jvc - ma tyle ustawien, ze jesli jest ktos w stanie spamietac, wszelkie mozliwe parametry zmienne, to moze z ta kamera "gory przenosic".

2. na pewno jest utrudnione troche używanie tej kamery jako kamery reporterskiej, przy wymaganych szybkich zdjeciach, przy zmiennych warunkach oswietlenia. mozna zalozyc pewne parametry, ale mozna sie przejechac, natomiast usatwienia "auto" sa zbyt wrazliwe i np gdy przejedzie biala cięzarówka za plecami standuppera to zmienia sie od razu odcien tla.

3. na pewno nei jest to kamera dla amatorow. trzeba posiadac wpewna wiedze minimalna, zeby pracowac taka kamera.

to tyle.

tak na marginesie, to poszukuje polskije instrukcji obslugi do niej, poniewaz, mam wszystki jezyki swiata oprocz rodzimego i angielskiego jezyka

pozdrawiam

poniedziałek, 26 lutego 2007, 21:35
Stały bywalec
Stały bywalec

Coś po angielsku znajdziesz tutaj:

1)http://www.jvcpro-australia.com/JVCPROstores/PRODUCTS/294/ATTRFILE_MED/LWT0278-001A-H.pdf
2)http://pro.jvc.com/prof/attributes/inst_man.jsp?model_id=MDL101539&feature_id=11

Pozdrawiam.

wtorek, 27 lutego 2007, 22:44
Nowy
Nowy

czwartek, 1 marca 2007, 04:19
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 21 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona