Teraz jest poniedziałek, 22 października 2018, 18:34

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ] 
 właściciele TRV-25/27 
Autor Wiadomość
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post właściciele TRV-25/27
Witam wszystkich.Interesują mnie opinie ludzi którzy są właścicielami w/w
kamer,czy warta jest swojej ceny.POZDR.

niedziela, 23 marca 2003, 14:03
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post Kamera Sony TRV27E
Witam!
Właśnie nabyłem kamerę miniDV Sony TRV27E i jestem po kilkutygodniowym okresie eksplatacji. Kamera sprawuje się znakomicie. Ze względu na koszty planowałem kupić model TRV18 lub najwyżej TRV25 ale po zapoznaniu się fizycznie ;-)) z obydwoma tymi modelami i TRV27 doszedłem do wniosku, że jednak model TRV27E jest z nich najlepszy i wart swej ceny. Nie jestem profesjonalistą w dziedzinie video - specjalizuję się raczej w informatyce ale z praktyki videoamatora mogę powiedzieć, że najbardziej przypadło mi w TRV27E to, że ma 3,5 calowy kolorowy wyświetlacz LCD (większość kamer ma wyświetlacze 2,5 calowe) co ogromnie pomaga w filmowaniu (wizjera prawie nie używam, jest dużo mniej praktyczny). Druga zaleta kamery TRV27E to obecność wszystkich możliwych wejść i wyjść: DVin/out, analogin/out, s-videoin/out, usb. Kupiłem już kontroler firewire (firmy Mint od razu z kabelkiem DV i oprogramowaniem Ulead za jedyne 75zł co nie jest ceną wygórowaną biorąc pod uwagę ceny firmowych kontrolerów firewire). W modelu TRV18 nie ma wejścia DVin nie mówiąc już o pozostałych, no i LCD jest 2,5 cala. W TRV25 jest co prawda już wejście DVin ale nadal LCD jest 2,5 calowe. Kamera TRV27E bardzo dobrze leży w ręku co przy dłuższym filmowaniu nie jest bez znaczenia. Matryca ma 1070 tyś. pixeli brutto (ok. 700 tyś. netto) co również wpływa na jakość obrazu (większość kamer ma standardowe 800 tyś. pixeli brutto). W trybie foto - ogólnie mówi się, że kamerą nie można zrobić dobrego zdjęcia - byłem mile rozczarowany jakością zdjęć. Robiłem zdjęcia w plenerze i wyszły całkiem ładnie (w najwyższej dostępnej rozdzielczości). Oczywiście fachowcy od fotografowania po takiej opinii natychmiast by mnie ukamieniowali ale moje (bardzo umiarkowane) amatorskie ambicje fotograficzne kamera spełnia na poziomie zadowalającym. Do wad zestawu Sony TRV27E zaliczyłbym zbyt słaby akumulatorek Li-Ion NP-FM50 o krótkim czasie pracy (od razu trzeba kupić przynajmniej NP-FM70) i dołączoną, mało pojemną kartę MemoryStick - tylko 8MB (tylko 12 zdjęć w najwyższej rozdzielczości). Wskazana karta przynajmniej 32MB. Kupując kamerę od razu trzeba kupić torbę - ja kupiłem oryginalną Sony i nie żałuję - potrzebna na każde wyjście z kamerą. Ogólnie - zanim kupiłem kamerę zapoznałem się z odpowiednimi modelami JVC, Canona, Panasonica i Samsunga. Chociaż, jak już napisałem nie jestem profesjonalistą i żadnym fanem firmy Sony, to jednak odnoszę wrażenie, że obecnie jakościowo Sony to najlepszy wybór - konkurencję dzieli przepaść. Może jedynie niektóre modele JVC (np. 567 z 3,5 calowym LCD) zbliżają się do odpowiedników (w swojej klasie cenowej) kamer Sony. Jezu, ale się rozpisałem... ;-))) Mam nadzieję, że nie masz mi za złe. Pozdrowienia.

niedziela, 23 marca 2003, 18:37
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Dzięki,o takie wypowiedzi mi chodziło.Oby było podobnych więcej.

niedziela, 23 marca 2003, 23:07
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Chciałabym się jeszcze poradzić czy lepiej kupić trv-27 za około 5800 ale z gwarancją - teraz nawet do 5 lat/ za dopłatą / czy też za tę cenę ściągnąć trv-50 /ewent. pc-120 / z Niemiec .Poradżcie mi czy moje obawy odnośnie braku gwarancji na ściągnięty sprzęt oraz jego ewent. awaryjności mają podstawę.POZDR.

poniedziałek, 24 marca 2003, 18:09
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
"TRV27E to, że ma 3,5 calowy kolorowy wyświetlacz LCD...Do wad zestawu Sony TRV27E zaliczyłbym zbyt słaby akumulatorek Li-Ion NP-FM50 o krótkim czasie pracy "
Wlasnie dlatego krotki czas pracy bo jest 3,5 cala wyswietlacz. Wygodniej sie filmuje ale zzera duzo pradu.
"Matryca ma 1070 tyś. pixeli brutto (ok. 700 tyś. netto) co również wpływa na jakość obrazu (większość kamer ma standardowe 800 tyś. pixeli brutto)"
Przy filmowaniu taka ilosc pikseli i tak nie jest wykorzystywana,jedynie cos kolo 500tys (poszukaj w archiwum, bylo o tym).

Co nie zmienia faktu ze SONY TRV25 swietna kamera co jest, co moga stwierdzic jako jej posiadacz :-)

czwartek, 27 marca 2003, 11:35
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
co do gwarancji - wydaje mi się że po wejściu do uni europejskiej ten problem będzie załatwiony bo sprzęt ma eurogwarancję która obowiązuje w całej uni.

pozdrawiam
FStyl

piątek, 4 kwietnia 2003, 13:20
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ]