Teraz jest poniedziałek, 12 listopada 2018, 20:12

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 10 ] 
 Vx 2100 kontra dvc 30 Panas 
Autor Wiadomość
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Post Vx 2100 kontra dvc 30 Panas
Witam
wszytskich. Temat ww juz został poruszony ale niestety zboczył na boczny tor.
Chciałbym sie dowiedziec praktycznie a nie teoretycznie jak te kamerki sprawuja sie pod wzgledem jakosci obrazu oraz eksploatacji???
Zdania sa podzielone. kazdy chwali swoje.
Mam zamiar kupic kamerke do 8 tys ale nie wiem jaka. napewno nie uzywana!!!!
Prosze o jakies opinie.
wiadomo ze w super oswietleniu bedzie git ale co sie dzieje przy kiepskim oswietleniu? jaka jes jakosc obrazu? Czy jakosc z dvc 30 jest lepsza od gs 400. jezeli tak to o ile?

piątek, 16 czerwca 2006, 21:51
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

dvc30/60 mają bardzo ładny plastyczny obraz, w bardzo dobrych kolorach. dvc30 wydaaje sie jeszzce solidniejsza od dvc60. niestety w słabszym oświetleniu obraz robi sie mydlany i nieladny. Lepiej poradzi sobie vx2100.

sobota, 17 czerwca 2006, 11:47
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

czyli obraz w kiepskim oswietleniu jest taki jak w gs 400, trzeba duuzo swiatła zeby było super!!!
A co z awaryjnościa. czytalem tutaj na forum, ze jest róznie.
Jedni chwalą ze vx działa bez zazutu, a drudzy ze sie strasznie sypie.
Komu wierzyć?
jak tak jest naprawde?
jakiego typu sa uszkodzenia w vx.
głowica mechanika itp? czy cos innego?
Tomek

sobota, 17 czerwca 2006, 12:53
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

DVC30 radzi sobie bardzo dobrze nawet baz swiatla (np. z samymi efektowymi DJ`a).
Zdarzylo mi sie nawet, ze mlodzi na sali kazali wylaczyc swiatla, zapalili 1 swieczke i przekazywali plomien dalej. Wzmocnienie +18dB i na duzym TV ogladanym z bliska jest OK :)
Zaden panasonic z poziomu GS czy DS tak nie potrafi, Sonka VX owszem :)
Filmowanie w nocy przy swietle lamp ulicznych tez wyglada bardzo dobrze. Jak dodatkowo masz miasto (podswietlone elewacje itp) to juz nic nie potrzeba wiecej. Czyste kolory, minimalny(zupełnie niewidoczny) na TV szum przy +12dB i akceptowalny(prawie niewidoczny) na TV przy 18dB. Jedyny minus DVC30 to bardzo slaby mikrofon wbudowany ale dokladasz XLRa i regulujesz poziomy dzwieku bezposrednio z obudowy kamery (bez potrzeby zaglebiania sie w menu). Jednak w tym przypadku DVC30 i VX kosztuja juz tyle samo a sonka ma wieksze przetworniki bo 1/3"

Co do wytrzymalosci to panasonic wydaje sie lepiej wykonany. Magnezowa obudowa i uszczelnienia. VX jest z plastiku i jedynie duza oslona obiektywu sprawia lepsze wrazenie. DVC30 ma podobno system czyszczenia glowic rodem z kamer DVCPRO, ale nie wiem ile w tym prawdy.
Jesli lubisz manualną kontrole to VX ma 2 pierscienie. DVC30 jeden, ale mozna go skonfigurowac dowolnie.
Obie te kamerki sa wg mnie zrednio wywazone. Jak dolozysz adapter XLR, mikrofon i jeszcze zapniesz lampkę do panasonica to masz mala silownie :)

Najlepiej idz do sklepu, wez w lape jedna, druga, wejdz gdzies do kibelka, nakrec bez swiatla i wybierz. Mi przypadla do gustu Sonka.... ale PD ;] VX przgral z "trzydziechą"

niedziela, 18 czerwca 2006, 11:45
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

DVC30 ma lepszy obraz (szczególnie balans bieli) od VX2100 jednak słabą stroną jest wbudowany mikrofon oraz konieczność manualnego sterowania poziomem dźwięku. Sony zdecydowanie lepiej sobie radzi przy podbiciach powyżej +9dB niż Panasonic.
2100 jest kamerą dla zaawansowanego amatora - 30tka daje przedsmak profesjonalizmu.
PS. Na planie TVNowskiego serialu W11 pracuje 8szt Panasonica DVC30 ale to napewno inne realia od weselnej sali.

niedziela, 18 czerwca 2006, 12:54
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

czyli obraz w kiepskim oswietleniu jest taki jak w gs 400, trzeba duuzo swiatła zeby było super!!! 8O

Tomek

niedziela, 18 czerwca 2006, 22:25
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

http://www.doceo.com/camcorders_2005.html

oczywiście wszystko, co napisano o dvc60 dotyczy tez dvc30

poniedziałek, 19 czerwca 2006, 11:04
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

a co z awaryjnościa
niektorzy pisza ze vx jest awaryjny
o panasiu nie znalzłem takich uwag
w vx przekonuja mnie przetworniki 1/3" , ale jak mam biegac do serwisu no to ....
najgorsze jest to ze nie mam gdzie nawet tych kamer poogladac, przetestowac.
Moze ktos zna sklep gdzie maja tego typu modele w okolicy bydgoszczy czy torunia.
Dzieki

wtorek, 20 czerwca 2006, 14:24
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

mój znajomy ma vx-a 2100 w tv i kreci bez przerwy 2 lata w różnych warunkach i kamera dziala, dodam ze glowica nie byla ani razu czyszczona :) ponoc glowica w vx ma wytzrymalosc 700h, a w PD 170 2000h. Znajomy zrobił swoim vx-em jakies 2000h i ......:)
(sam wyciągnij wnioski)...pozdro

wtorek, 20 czerwca 2006, 14:42
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

dzieki za odpowiedzi
a co z awaryjnościa
niektorzy pisza ze vx jest awaryjny
o panasiu nie znalzłem takich uwag

Wiecej glosow o awaryjnosci VXów moze wynikac z ich wiekszego udzialu w rynku, ale oczywiscie nie musi

Cytuj:
w vx przekonuja mnie przetworniki 1/3"

Jest to niezaprzeczalny argument za

Cytuj:
najgorsze jest to ze nie mam gdzie nawet tych kamer poogladac, przetestowac.

Chcesz wydac 10tys na sprzet to wsiadz w auto, wydaj 200zł i przejedz sie do Warszawy np. do Beiksu. Mysle, ze tak podjeta decyzja bedzie najtrafniejsza a koszt w porownaniu do ceny sprzetu nie jest az tak ogromny. Mozesz tez umowic sie z kims zeby przygotowal Ci te 2 kamerki do porownania, pojedziesz, obejrzysz, kupisz jedna, sam sobie odbierzesz ,przywieziesz do domu :) Ja bym tak zrobil nawet mieszkajac w Szczecinie a sklep majac w Ustrzykach :)

wtorek, 20 czerwca 2006, 18:31
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 10 ]