Teraz jest sobota, 15 grudnia 2018, 15:56

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 
 Zgrywanie filmu PROBLEM 
Autor Wiadomość
Nowy
Nowy

Post Zgrywanie filmu PROBLEM
Mam problem, mianowicie kiedy zgrywam film z kamery przez fire wire to strasznie się zacina. Dzieje się to w przypadku dłużych nagrań. Proszę o pomoc bo w tej chwili kamera jest dla mnie bezużyteczna. Zgrywałem przez windows Movie Maker. Kamerka JVC GRD 270

piątek, 23 czerwca 2006, 23:30
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Może na początek by tak poszukać w zasobach archiwalnych tego forum? 8O
To skarbnica wiedzy :idea: :D

sobota, 24 czerwca 2006, 08:50
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Kiedy się zacina przy zgrywaniu? - to nie problem, przy odtwarzaniu? - prawdopodobnie masz przeładowany komputer programami. -to też nie problem. Zmontuj, wygeneruj plik wynikowy, zrób autoring DVD i nagraj płytę. Sprawdż jak chodzi w odtwarzaczu stacjonarnym, lub programowym DVD, np. Power DVD. Powinno być dobrze.

Pozdrawiam

sobota, 24 czerwca 2006, 15:24
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

W jakim formacie zgrywasz w AVI(DV) czy w mpeg2?
Jakim komputerem dysponujesz (procesor, dysk , ram, grafika)?
Jakiego systemu uzywasz?

Do poprawnego zrzutu potrzeba Ci dobry kontroler fire wire, dobry jakościowo kabelek fire wire (firmowy najlepiej unikaj kabelków za 20zł no-name szkoda nerwów, oraz komputer z dużym dyskiem.
Jeżeli przechwytujesz materiał przez windowsowy programik to zmień docelowe miejsce przechwytu z partycji C na inną ZDEFRAGMENTOWANĄ partycję, a najlepiej jakbyś posiadał oddzielny dysk fizyczny na zrzucany materiał, jeżeli nei posiadasz to użyj kolejnej partycji pojedyńczego dysku.
Jeżeli używasz WIn XP wgraj SP2 oraz inne poprawki szczególne dotyczące fire wire odysłam na stronę microsoftu. Utrzymuj porżadek w systemie oraz podczas zrzucania materiału czy to w mpeg2 czy w AVI(DV), nieużywaj komputera do innych celów, oraz wyłacz wszystkie działające w tle programy (PASEK PO PRAWEJ). wpisz w uruchamiane "msconfig" opcja uruchamiane i odchacz niepotrzebne programy.

niedziela, 25 czerwca 2006, 09:36
Nowy
Nowy

Dzięki za odp, zaraz wszystko sprawdze. Mój sprzęt to Celeron 2,66, 704 mb ram, grafika Sis64mb zintegrowana :/dysk - 2 partycje 40 gb

niedziela, 25 czerwca 2006, 12:59
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ]