Teraz jest środa, 22 sierpnia 2018, 02:33

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 21 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
 Panasonic AG-DVC30E 
Autor Wiadomość
Nowy
Nowy

Post Panasonic AG-DVC30E
jakie jest wasze zdanie na temat tego panasonica http://panasonic.pl/oferta.php?prod=1891
Czy ta kamera wystarczy na wesela i tego typu imprezy?Co polecalibyscie ewentualnie?

piątek, 30 czerwca 2006, 14:07
Stały bywalec
Stały bywalec

Sprawdziłem ją na weselisku, sprawuje się dobrze, nie wiem jak z dźwiękiem bo kapela grała nadzwyczaj spokojnie. Póki co przesterów nie było. W niedoświetlonych miejscach radziła sobie świetnie. Polecam. Jest bardzo poręczna, miło było nią kręcić. Pozdro

piątek, 30 czerwca 2006, 20:22
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

A jak kamerka zachowuje sie w kiepskim oswietleniu. np przy filmowaniu studniowek. tam nie ma super swiatla. slabe swiatło to jakie???????
przy jakim oswietleniu kamera rozymwa obraz????
Pozdr
Tomek

piątek, 30 czerwca 2006, 22:29
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Podbijasz obraz do +12dB i swiatlo na kamerce i jest dobrze... ma bardzo ladna plastyke obrazu.. Osobiscie POLECAM.

Pozdr.

PS & AE & LR
D810 + szkła
CMIII + szkła

piątek, 30 czerwca 2006, 22:39
Stały bywalec
Stały bywalec

Tak, jeśli chodzi o plastykę to wygłąda to świetnie, bardzo naturalny obraz. Do ślubów jest stworzona, solidna, zgrabna, poręczna, nie za mała, nie za duża, taka w sam raz. Jej rówież duuża zaleta to duuuży ekran LCD. Polecam ponownie.[/i]

sobota, 1 lipca 2006, 09:37
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Jak podbije do 12db i włącze lampke to obraz tez mam super na gs 400.
Chodzi mi o to jak zachowuje sie bez lampy. np gdy filmuje w nocy przy oswietlniu ulicznym.
Tam lampka juz nie pomoze.
Chce zmienic kamerke. ale jezeli ma byc troche lepiej niz w gs to bez sensu!!!
Wiem ze uzytkownicy 30 beda ja chwalic.

sobota, 1 lipca 2006, 11:57
Stały bywalec
Stały bywalec

W poniedziałek będę zgrywał materiał kręcony w warunkach ciężkich, więc jeśli masz troszkę cierpliwości i nie będziesz chciał kupować w niedzielę to poczkaj, opiszę szczegóły. A tymczasem zarzuć sobie stronkę http://www.panasonic.pl/oferta.php?prod=1891.

Panasonic przygotował ją dla właśnie typowo ciężkich warunków oświetleniowych, przez to też że jest zgrabna( bez dodatków), pozwala na pracę tą kamerą w warunkach "polowych". Pozdro, lecę na śłub. Pa

sobota, 1 lipca 2006, 15:40
Stały bywalec
Stały bywalec

Do filmowania w kiepskich warunkach oświetleniowych (studniówki, ciemne kościoły, przedstawienia teatralne) najlepiej nadają się kamery z jak największym przetwornikiem (przetwornikami w przypadku 3CCD) obrazu. A to dlatego, że praw fizyki nie da się oszukać. Wystarczy porównać np. matrycę o przekątnej 1/3" i matrycę 1/4". Powierzchnia matrycy 1/3" jest ok. 80% większa i tyleż samo światła padającego na jej powierzchnię potrafi zamienić na impulsy elektryczne do dalszej obróbki. Matryce mniejsze, mniejsze piksele za to szumy większe. Wymagają też bardzej jasnych obiektywów, a odpowiednią jasność uzyskują metodą wzmocnienia, ale tu znowu problem szumów, przekłamania kolorów itd. Testowałem już kilkanaście modeli i jak na dzień dzisiejszy kamery z przetwornikami 1/3" dają lepszy obraz. Jeśli miałbym wybrać to raczej droższy model DVX100. Wygodniejsza obsługa, przyciski programowalne lub VX2100 (trochę niewygodna obsługa). Ale wiadomo, każdemu według potrzeb i według.... portfela.
Pozdrawiam.

Ostatnio edytowano sobota, 1 lipca 2006, 21:55 przez Janoo, łącznie edytowano 2 razy

sobota, 1 lipca 2006, 21:43
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

pozdro

sobota, 1 lipca 2006, 21:43
Stały bywalec
Stały bywalec

Advc 30 ma również 3ccd, przyciski programowalne, poziom zapisy dźwięku i takie tam. Ale co tam, opiszę moje wrażenia w poniedziałek, bywajta. Słodkiej niedzieli.

sobota, 1 lipca 2006, 21:55
Stały bywalec
Stały bywalec

Oczywiście, że ma 3CCD. Ale mowa była o wielkości, a nie o ilości.
Też jestem ciekaw jak się sprawuje.
Poczekam. Poczytam. Pozdrawiam :wink:

sobota, 1 lipca 2006, 22:13
Stały bywalec
Stały bywalec

Skręciłem weselicho- ok.!

Skręciłem uroczystość ślubną i kuuupa !

Już tłumaczę. Obraz jak żyleta, bardzo ładny, naturalny, nie rażą wysokie kontrasty, wszystko ok. W miejscach niedoświetlonych radzi sobie znakomicie, żadnego ziarenka, kolorki w normach.

Problem zaczął się na skręceniu ślubu kościelnego. Chodzi o dźwięk, jest do banii, a dokładniej to go nie ma, jest słaby, jakby z puszki. Dźwięki mocne jak organy, śpiew, kapela itp jest dobry, gorzej z dźwiekiem przysięgi, kazania itp. Wszystkie słabsze dźwięki po prostu odpadają! Uwaga, kręciłem kamerą bez mikrofonu dodatkowego !!!! .

Więc, aby advc30 była naszym najwspanialszym urządzeniem należy się zaopatrzyć w mikrofon dodatkowy, co będzie nas kosztować około 1600zł do przodu.
Mikrofon ten a mówię o nie żadnym byle jakim a typowym przygotowanym pod ten model wyposażony jest w mały mikser, na którym możemy dokładnie śledzić i ustawiać parametry dźwięku.
Sumując, kto kupił wersję mini musi dopłacić 1600 zł, kto nie kupił jeszcze kamerki ma się nad czym zastanawiać, a kto ma z wyposażeniem dodatkowym, wygrał.
Będę próbował skręcić co nie co już z tym dodatkowym mikrofonem, opiszę wrażenia. Pozdrawiam.[/center]

poniedziałek, 3 lipca 2006, 18:25
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

kolory w normie i obraz bez ziarna to mam tez w miejscach niedoswietlonych na gs 400 co ma przetworniki 1/4,7 ". A dzwiek bez zadnego dodatkowego mikrofonu jest super. jak dołoze monacora to juz jest git. basy i soprany rewaelacja. zadnych przesterów.
Chyba zainwestuje w firme sony. jakos ten panas mnie nie przekonuje. chyba ze ktos napisze naprawde super opinie

poniedziałek, 3 lipca 2006, 22:18
Stały bywalec
Stały bywalec

UWAGA ! Moje zdanie na temat advc 03 :

Skręciłem weselicho- ok.!

Skręciłem uroczystość ślubną i kuuupa !

Już tłumaczę. Obraz jak żyleta, bardzo ładny, naturalny, nie rażą wysokie kontrasty, wszystko ok. W miejscach niedoświetlonych radzi sobie znakomicie, żadnego ziarenka, kolorki w normach.

Problem zaczął się na skręceniu ślubu kościelnego. Chodzi o dźwięk, jest do banii, a dokładniej to go nie ma, jest słaby, jakby z puszki. Dźwięki mocne jak organy, śpiew, kapela itp jest dobry, gorzej z dźwiekiem przysięgi, kazania itp. Wszystkie słabsze dźwięki po prostu odpadają! Uwaga, kręciłem kamerą bez mikrofonu dodatkowego !!!! .

Więc, aby advc30 była naszym najwspanialszym urządzeniem należy się zaopatrzyć w mikrofon dodatkowy, co będzie nas kosztować około 1600zł do przodu.
Mikrofon ten a mówię o nie żadnym byle jakim a typowym przygotowanym pod ten model wyposażony jest w mały mikser, na którym możemy dokładnie śledzić i ustawiać parametry dźwięku.
Sumując, kto kupił wersję mini musi dopłacić 1600 zł, kto nie kupił jeszcze kamerki ma się nad czym zastanawiać, a kto ma z wyposażeniem dodatkowym, wygrał.
Będę próbował skręcić co nie co już z tym dodatkowym mikrofonem, opiszę wrażenia. Pozdrawiam.[/center]

Ten tzw. jak piszesz "mikser" masz w każdej z trzech kamer z serii DVX100 już w obudowie na stałe. Dźwięk jest podejrzewam taki sam jak w DVC30 ale wystarczy z BETY dokupić już sam dedykowany mikrofon AG-MC100 i po kłopocie.

wtorek, 4 lipca 2006, 08:52
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Wystarczy porównać np. matrycę o przekątnej 1/3" i matrycę 1/4". Powierzchnia matrycy 1/3" jest ok. 80% większa i tyleż samo światła padającego na jej powierzchnię potrafi zamienić na impulsy elektryczne do dalszej obróbki. .

Jak obliczyles ta roznice w wielkosci matryc? chyba sam nie wiesz o czym piszesz...

wiesz ile to jest 80%? Wez kartke w kratke, olowe i narysuj prostokat o przekatnej 10cm (przy proporcjach 4:3). Podziel przekatna na 3 rowne czesci i zaznacz prostokat o wielkosci 1/3 z tego duzego, nastepnie podziel przekatna 10cm na 4 rowne czesci i wyznacz prostokat 1/4. Czy roznica w powierzchni miedzy 1/3 a 1/4 wynosi 80%?

Kris

wtorek, 4 lipca 2006, 15:29
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 21 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona