Teraz jest środa, 18 lipca 2018, 12:56

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ] 
 jakie wejścia lub wyjścia są niezbędne w kamerze??(cyfrowej) 
Autor Wiadomość
Bywalec
Bywalec

Post jakie wejścia lub wyjścia są niezbędne w kamerze??(cyfrowej)
Witam wszystkich forumowiczów.Jak w temacie.Jakie wejścia i wyjścia są niezbędne w kamerze.Głównie chodzi mi o podłączenie kamery do tv i oglądanie filmów z dźwiękiem i przesyłanie filmów z kamery do pc.z gory dzieki

piątek, 30 czerwca 2006, 18:38
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Post Re: jakie wejścia lub wyjścia są niezbędne w kamerze??(cyfro
misio2682 napisał(a):
Witam wszystkich forumowiczów.Jak w temacie.Jakie wejścia i wyjścia są niezbędne w kamerze.Głównie chodzi mi o podłączenie kamery do tv i oglądanie filmów z dźwiękiem i przesyłanie filmów z kamery do pc.z gory dzieki

wyjscie DV (bo raczej wejscie nie bedzie ci potzrzebne), USB i AV.
Przez USB z kamery zrzucasz fotki, jesli takowe bedziesz robil, a DV do materialu z kasety.

piątek, 30 czerwca 2006, 19:30
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

wyobraź sobie że ja prze takie np. USB zrzucam filmy z kasety w pełnej jakości PAL DV.
--

Misio2682: tak naprawdę potrzeujesz złącze do zrzucania filmu na komputer czyli DVout i/lub USB 2.0 jeśli kamera ma taką funkcję. Ponieważ większość komputerów jednak nadal nie jest wyposażonych standardowo w Firewire (czyli DV) należy dokupić kartę kontrolera firewire. Ja mam Panasonika GS75 i w nim jest możliwość zrzucania zarówno przez DV jak i USB, wyglada to identycznie, aczkolwiek przez USB można tylko w kilku programach.
Pozatym kamera musi miec (każda ma) wyjście analogowe, przydaje sie do oglądania bezpośrednio na tv.
Dodatkowo moze być wyposażona w wejście DV, moja nie jest, ale też nie znajduję jeszcze powodu dla którego takie wejscie mogłoby byc mi potrzebne. Wiem co się da przy pomocy wejścia dv zrobić ale nie wiem po co?

Wejscia analogowe - ciekawa i przydatna rzecz do przekonwertowywania w locie np. starych nagrań z VHS, może się przydać .. ale tak szczerze to mnie by się nie przydało jeszcze ani razu.

Lepiej skupić sie na tym aby wybierana kamera miała jak najlepszą jakość obrazu video i dźwieku, dobry stabilizator, dobrą pracę w słabym świetle (stosunek czaciemnienia do ilości szumów) jeśli to jest dobre to dopiero w następnej kolejności liczą sie walory użytkowe: przyciski, gałki, zoomy, makra, a dopiero na samym końcu efekty specjalne.

Dodatkowo zalecam kompletnie nie zwracać uwagę na jakość zdjęć. Większość kamer robi kiepskie fotki, i nawet najtańszy (markowy, ... nawet samsung) aparat cyfrowy zrobi lepsze, niż najlepsza kamera. Czyli chcesz fotki to kup aparat, a nie narzekaj że kamera źle fotografuje.

piątek, 30 czerwca 2006, 20:38
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

wyobraź sobie że ja prze takie np. USB zrzucam filmy z kasety w pełnej jakości PAL DV.

no wyobrazam sobie bo moja tez takie cos potrafi, ale wole zgrywac przez fire/wire

piątek, 30 czerwca 2006, 23:34
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ]