Teraz jest piątek, 20 lipca 2018, 12:46

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 18 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
 Do użytkowników panasoniców z serii gs 
Autor Wiadomość
Bywalec
Bywalec

Post Do użytkowników panasoniców z serii gs
Witam.

Jako ze stalem sie swierzo upieczonym posiadaczem kamery panasonic gs500 chcialbym zapytac o pare kwestii, ktore mnie powiem szczerze nurtuja. Nie mam duzego doswiadczenia w sprawie kamer wiec wole spytac madrzejszych (czytaj bardziej doswiadczonych userow). Tak wiec do rzeczy:

1. Czy to normalne, ze kamera (obojetnie czy wlaczona czy wylaczona) podczas poruszania do przodu i do tylu (gdy mam ja w reku) wydobywa dziwny dzwiek, przypominajacy pukanie? Po prostu slysze tak jakby cos w niej latalo? Czy to normalne? Wy tez tak macie w swoich gs-ach?

2. Podczas nagrywania z kamery wydobywa sie cichy odglos poruszania kasety (wlasciwie to tasmy). Odglos jest na tyle glosny ze slychac go bez koniecznosci przystawiania ucha do kamery... Czy to tez jest normalne? Ponadto po wlozeniu kasety poza tym cichym odglosem czuje na prawej rece lekkie wibracje, sa one mimimlane ale czy to jest rowniez standart?

3. Rozumiem ze kamery, jak wszystskie urzadzenia elektroniczne grzeja sie ale czy to normalne ze po wlaczeniu kamery i nagraniu ok. 1min. filmu kamera jest juz dosyc ciepla, jeszcze nie goraca ale juz niezle ciepla?

4. Tylko do uzytkownikow Gs500: czy aby zaslonic obiektyw kamery trzeba uzyc dolaczonej do zestawu zaslepki, czy moze kamera powinna sama automatycznie zakrywac obiektyw tak jak to jest w aparatach cyfrowych czy w kamerach panasonic z poprzedniej serii (bodaj w gs140 tak bylo)?

5. Czy w tego typu kamerach istnieje cos takiego jak formatowanie baterii? Czy moze wystarczy rozladwac do konca akumulator po pelnym naladowaniu mozna juz go uzywac, czy moze bezpieczniej jest "podusic" go przez pierwsze 2-3 ladownia przez ok. 12godzin?

Pozdrawiam i z gory dziekuje za odp.

piątek, 30 czerwca 2006, 23:02
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Post Re: Do użytkowników panasoniców z serii gs
1. u mnie nic nie slychac (gs280)
2. nie przysluchiwalem sie, ale jakis tam minimalny dzwiek pewnie jest, mikrofon tego nie rejestruje i to jest plus.
3. moja sie nagrzewa, ale czuje to dopiero po jakis pol godziny nagrywania, zreszta reke tez masz ciepla i to daje dodatkowa temperature.
5. ja swoja formatowalem dla pewnosci.

piątek, 30 czerwca 2006, 23:28
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Kamera nie stuka nie puka.
Lekki odgłos przesuwanej tasmy jest ale słychać jeżeli nagrywam ciszę, dzwięk dookólny maskuje odgłosy pracy kamery.
Z grzaniem to najbardziej da się odczuć podczas przewijania wielu taśm po sobie, w normalnej pracyśle wszystko jest w normie.

sobota, 1 lipca 2006, 00:01
Bywalec
Bywalec

ok dzieki, znalazlem takie cos wiec to chyba jest odp. na moje pytanie http://media.pana3ccduser.com/wiki/index.php?Lens%20Makes%20a%20Noise%20When%20Shaken

Pozostaje jeszcze sprawa z dzwiekiem kasety (mechanizmu) i zaslepka obiektywu. Ma ktos jeszcze jakies sugestie?

sobota, 1 lipca 2006, 00:06
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

sobota, 1 lipca 2006, 09:31
Stały bywalec
Stały bywalec

- w mojej też coś jakby latało lużem, ale tak mam od nowości. Sprawdzałem inny model i tez tak było, więc może tak ma być.
- grzać to się raczej nie grzeje, chyba, że pracuje nia conajmniej 30 minut, to wtedy czuje ciepło.
- moim zdaniem obiektyw w GS500 nie ma automatu do zakrywania obiektywu. Ja w swojej też mam dekielek.
- generalnie każda bateria wymaga formatowania. Tzn pierwsze ładowanie do końca, potem rozładowanie do minimum (aż się kamera wyłaczy i nie da się włączyć),

Piotr

czwartek, 6 lipca 2006, 12:19
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Ja mam GS400:
- w mojej też coś jakby latało lużem, ale tak mam od nowości. Sprawdzałem inny model i tez tak było, więc może tak ma być.

http://media.pana3ccduser.com/wiki/inde ... n%20Shaken w tym arytule ktory podal speedfight jest wyjasnione dlaczego tak jest. Przy wylaczonej kamerze "stuka" mechanizm optycznego stabilizatora, przy wlaczonej kamerze tego nie slychac.

czwartek, 6 lipca 2006, 13:08
Bywalec
Bywalec

Dzieki wszystkim za pomoc, dzieki Wam rozwialem prawie wszytskie swoje watpliowsci, jednak pozostal jeszcze jeden problem.

Otoz martwi mnie caly czas odglos kamery ktory nagrywa sie na film. W warunkach prawie idealnej ciszy slychac buczenie (świszczenie?) mechanizmu kamery. Co dziwne slychac je tylko gdy kamera stoi np. na stole?! Gdy mam ja w lapie świszczenia nie slysze i dzwiek mechanizmu znaczaco sie zmniejsza (chociaz minimalnie go slychac ale to jest absolutnie to zaakceptowania co w przypadku odglosow gdy kamera stoi juz nie bardzo...)

Macie jakis pomysl dlaczego moze tak byc i czy to jest jakas usterka kamery, czy moze we wszystkich modelach tej serii tak jest? Moge zamiescic krotki film ktory zademonstruje to zjawisko, czy moze jednak darowac sobie - bedziecie w stanie odpowiedziec bez niego?

Pozdrawiam
Speedfight

piątek, 7 lipca 2006, 01:48
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

a czy na statywie tez slychac te gwizdy? Bo jesli nie, to znaczy ze moga sie tworzyc jakies malutkie wibracje miedzy kamera a stolem i moze cos tam buczec.

piątek, 7 lipca 2006, 10:23
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
również mam gs280 i odpowiedzi identyczne jak mike102 :P

piątek, 7 lipca 2006, 14:10
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

mam gs 400 i uzywam zewnetrznego mikrofonu który poprawia jakosc dzwieku. nie słychac zadnych gwizdów z kamery ani na stole ani w raczce i statywie itp. jest super
pozdr
Tomek

piątek, 7 lipca 2006, 15:55
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

To bzdura, GS-400 ma całkiem niezły mikrofon wbudowany, i nie ma konieczności korzystania z zewnętrznego

piątek, 7 lipca 2006, 18:23
Bywalec
Bywalec

Jezeli ma ktos chwile czasu i chec to tutaj zamiescilem krotki filmik ktory przedstawia "dolegliwosci" mojej kamery. Mysle ze gdybyscie rzucili na niego okiem i wypowiedzieli sie na ten temat raz jeszcze to raz na zawsze rozwialoby to moje watpliwosci.

Link: LINK

Chcialym najbardziej zeby glos zabrali Ci co posiadaja kamery z serii GS (a czytajac ten temat widac ze jest Was tutaj kilku ;))

piątek, 7 lipca 2006, 19:39
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Jezeli ma ktos chwile czasu i chec to tutaj zamiescilem krotki filmik ktory przedstawia "dolegliwosci" mojej kamery. Mysle ze gdybyscie rzucili na niego okiem i wypowiedzieli sie na ten temat raz jeszcze to raz na zawsze rozwialoby to moje watpliwosci.

Link: LINK

Chcialym najbardziej zeby glos zabrali Ci co posiadaja kamery z serii GS (a czytajac ten temat widac ze jest Was tutaj kilku ;))

Powiem ci tak, przesłuchałem ten twój klip i naprawdę nie wiem co chcesz od tej kamery, musiałem ostro rozkręcić głośnik aby coś usłyszeć, w tej klasie kamer to jest i tak bardzo dobry wynik, czy zawsze lubisz słuchać ciszy? nie ma takich miejsc gdzie jest 100% ciszy, jest moment gdzie tylko ruszyłeś kamerą i odrazu to słychać, widać że trochę cię to uczuliło i myślisz że jest źle, jeśli cię to łamie kup zewnętrzny mikrofon np Monacor 600 i problem z głowy. Zapewniam cię że wielu by chciało tak cichą pracę mechanizmu.

Pozdrawiam

piątek, 7 lipca 2006, 21:40
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
hmmmm nie no wydaje mi sie że nie jest to jakoś specjalnie glosno. btw ladne pudeleczko :P

piątek, 7 lipca 2006, 23:09
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 18 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona