Teraz jest niedziela, 21 października 2018, 23:06

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 14 ] 
 HDV czy DVCAM?? 
Autor Wiadomość
Stały bywalec
Stały bywalec

Post HDV czy DVCAM??
Może zróbmy małe porównanie tych dwóch zapisów, a przy okazji jaka kamera jest lepsza i z którym zapisem???
Prosze o za i przeciw, bo jak to zwykle bywa w forach każdy chwali co ma, więc do dzieła.
pozdrawiam

sobota, 1 lipca 2006, 19:35
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
w DVCAM, taśma kręci się szybciej (40min materiału na 60minutowej taśmie) przez co masz lepszej jakości nagranie i na tasmach do DVCAM'u masz więcej linii... poza tym... to i tak sporo mniej (linii) niż w HDV, jednak w HDV zapis w takim samym tempie (60min/60min przy miniDV) i dropy się zdarzają częściej... do telewizji aktualnie lepiej biorą DVCAM (w Lublinie ;)

niedziela, 2 lipca 2006, 00:32
Stały bywalec
Stały bywalec

A poza tym HDV aby zmieścić prawie cztery razy więcej informacji o obrazie stosuje kompresję stratną mpeg. Coś za coś...
Potrzeba naprawdę wprawnego oka aby dostrzec różnice.
A na dzień dzisiejszy DVCam wydaje się bardziej optymalny.
Pozdr*

niedziela, 2 lipca 2006, 01:55
Stały bywalec
Stały bywalec

mam wesele filmowane na dwie kamery
jedna kamera to SONY PD170
druga to SONY VX2100...

w HDV nagrałem chwile na targach, jakoś mnie jakość obrazu nie zachwyciła , może dlatego że nie mam TV z HDTV, tylko na kompie oglądałem ...

cd...
różnica w jakości obrazu jest kolosalna na plus SONY PD170

nie wiem od czego to zależy, w końcu obie są tak samo jasne

a jest różnica , w kolorach, jasności, kontraście, , no i z VX2100 widać dropy , a lokal nie należał do super jasnych , filmowanie bez doświetlania , i z obraz z PD170 jest kryształ

niedziela, 2 lipca 2006, 07:43
Stały bywalec
Stały bywalec

Post HDV czy DVCAM??
Witam moim zdaniem formaty nie do porównania a jakość obrazu przemawia we wszystkich dostępnych testach za HDV co jest oczywiste. Do pracy np. wesela , TV , itp. DVCam ale za chwilę klient się upomni o HDTV - na jesieni TV a indywidualny za rok. Ja kręce na HDV bo pracuję na materiale dokumentalnym i diabli by mnie wzieli za 1-2 lata jak zostałbym z Palem na Lc-deku. Wystarczy wybrać się do dobrego salonu i porównać - to się nie da opisać to trzeba zobaczyć. Owszem jak zawsze są problemy z "utrwaleniem" materiału ale jak dobrze pamiętam z DVD było dokładnie to samo! Kupiłem pierwszą nagrywarkę do pc-ta i nie było mądrych co by potrafili poprawnie ją zainstalować ani Optimus , ani Vobis. Facet brał do domu i po tygodniu się poddał. Czyli dziś DVcam jutro HDV Pozdrawiam.
oto przykładowy teścik http://www.supervideo.com FX 1 kontra VX2100 oczywiście dla palu czyli z wyśmiwaną wielokrotnie " stratną" konwersją w dół (FX1) - jak by inne konwersje były bezstratne! chyba komentarz zbyteczny.

Ostatnio edytowano niedziela, 2 lipca 2006, 08:47 przez wlodek1956, łącznie edytowano 1 raz

niedziela, 2 lipca 2006, 08:02
Stały bywalec
Stały bywalec

ale jest też wiele przeciw za HDV

koszty wymiany sprzętu - bariera
ja sam nie będę wymieniać TV na razie, bo trzy lata temu wydałem 4tys za TV sony bańkę , na pewno pogra jeszcze sporo......
odtwarzacz dvd też bez HDTV , a kosztował 600zł sony

sam komp może już HDV obrabiać , ale kamera jeszcze została ,a też koszt samej kamery VX2000 to był spory wydatek

druga sprawa, ilu jest takich jak ja, co pokupuwali TV zwykłe, DVD zwykłe i co teraz , nagle trzeba wszystko wyrzucić , sprzedać za bezcen do HDTV jest....

mi się jeszcze klient na nagranie w HDV nie trafił , a czy się trafi , kto wie , puki co na zwyke DVD jest coraz większy popyt ....

niedziela, 2 lipca 2006, 08:44
Stały bywalec
Stały bywalec

Post HDV czy DVCAM??
No tak ale jak się patrzę na ceny jeszcze 1-2 latka temu plazma pwnej firmy dostępna wszędzie kosztowała 42.000,- sic!!!!!!!!!!!!!!! dziś wspaniałego pioneera 42 cale masz za 8-9 tyś. zł !!!!!!!! o lc-dekach nie wspomnę 3-4 tyś zł 32 a nawet 40 cali ! to się dzieje dziś i teraz , nagrywarka DVD do Pc-ta pewnej firmy kosztowała mnie 1460,- !!! dziś 200 zł czyli składać kasę i .... znowu się rozgadałem sorry Pozdro dla wideomaniaków wlodek.

niedziela, 2 lipca 2006, 08:57
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Próba porównania formatu DV z formatem HDV wynika z niezrozumienia zagadnienia. Pierwsze kamery Fx-1, jakie pojawiły się w sprzedaży testowano na telewizorach plazmowych, których rozdzielczość wynosiła wtedy 800 pikseli wyświetlanych w 480 liniach. Rzeczywiście mieliśmy sygnał HDV ale to co widzieliśmy nie było nawet w SD bo brakowało 95 linii poziomych. Widz widział obraz taki jak z kamery DV. Ta opinia pokutuje do dzisiaj i to wszędzie widać. Otóż aby zobaczyć co to takiego ta wysoka rozdzielczość, należy wyświetlić każdy piksel jaki kamera zarejestrowała. Czyli HDV 720p należy oglądać na wyświetlaczu, który posiada co najmniej 1280x720 pikseli i potrafi wyświetlać progresywnie. HDV1440x1080i należy oglądać na wyświetlaczu o rozdzielczości przynajmniej 1440x1080 linii wyświetlanych z przeplotem lub większym. Aby zobaczyć na komputerze, też zalecana jest duża matryca np. 1920X1200 pikseli. Powinno się również przekonwerterować do WMVHD bo surowe mt2 komputer wyświetla ciężko.
Wtedy można sobie powiedzieć „tak, dzisiaj widziałem obraz w rozdzielczości HD”. Wszelkie inne porównywania SD- HD czy DV- HDV czy podobne nie mają sensu. To są dwie różne epoki w dziejach rejestracji obrazu.

Pozdrawiam.

niedziela, 2 lipca 2006, 09:23
Nowy
Nowy

Hi, czy mozecie mi doradzic jaka kupic kamere do profesionalnego nagrywania wesel(to jest przy intensywnym oswietleniu sali przyklad-500swiatel http://www.leczyca.venezia.prv.pl).
Pozdrawiam

sobota, 8 lipca 2006, 23:09
Stały bywalec
Stały bywalec

w DVCAM, taśma kręci się szybciej (40min materiału na 60minutowej taśmie) przez co masz lepszej jakości nagranie i na tasmach do DVCAM'u masz więcej linii... poza tym... to i tak sporo mniej (linii) niż w HDV, jednak w HDV zapis w takim samym tempie (60min/60min przy miniDV) i dropy się zdarzają częściej... do telewizji aktualnie lepiej biorą DVCAM (w Lublinie ;)

Na taśmach DVCAM masz więcej lini odz czego?

Nagrywanie w formacie DVCAM to ta sama jakość jeśli chodzi o cyfrowy obraz wyjściowy co w DV (zarówno SP jak i LP). Różnica jest natomiast w stabilności nagrania - czyli w DVCAM jest dużo mniejsza szansa na wystąpienie mechanicznych zakłóceń na taśmie(tzw. "dropów), szczególnie gdy dużo użytkuje się kamerę.

niedziela, 9 lipca 2006, 10:44
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Piękna sala. Może by małą CineAltę np PDW-F330???

Pozdeawiam

niedziela, 9 lipca 2006, 11:42
Stały bywalec
Stały bywalec

ja powiem tak
mam wesele filmowane na dwie kamery
jedna kamera to SONY PD170
druga to SONY VX2100...
różnica w jakości obrazu jest kolosalna na plus SONY PD170
nie wiem od czego to zależy, w końcu obie są tak samo jasne
a jest różnica , w kolorach, jasności, kontraście, , no i z VX2100 widać dropy , a lokal nie należał do super jasnych , filmowanie bez doświetlania , i z obraz z PD170 jest kryształ

Mam VX2100 i myślałem że przetworniki i obiektyw to to samo co w PD170, więc bardzo mnie twój tekst zainteresował. Może napiszesz coś więcej o co chodziło? Może któś po prostu słabo manualnie ustawił parametry? Jestem bardzo ciekawy...

niedziela, 9 lipca 2006, 11:46
Nowy
Nowy

Piękna sala. Może by małą CineAltę np PDW-F330???

Pozdeawiam

Najczesciej gdy proponuja mi w sklepach to Sony HDR-FX1 lub HVR-Z1E to koszt okolo 20-30 tys/zl jak sie orientuje to PDW-F330 to okolo 70-80tys/zl , ale czy taka kamera jak HDR-FX1 bedzie wstanie nakrecic dobze impreeze na takiej sali(ogladalem kilka filmow z tej sali to oswietlenia na suficie wygladaja nie jak male halogeniki czy punkty swietlne tylko jak palacy sie sufit)

niedziela, 9 lipca 2006, 12:08
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Cena wysoka, ale jeśli by były zlecenia na każdy dzień tygodnia?
Na sufit zakładać filtr połówkowy.

Pozdrawiam

niedziela, 9 lipca 2006, 13:03
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 14 ]