Teraz jest poniedziałek, 23 lipca 2018, 15:01

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ] 
 PILNIE potrzebna opinia! 
Autor Wiadomość
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

Post PILNIE potrzebna opinia!
Witam!
Pilnie ptrzebna mi pomoc w sprawie naprawy kamery. Otoz moj sprzet digital8 dcr-trv125e wyzianal ducha, a dokladniej glowica. Koszt wymiany to 700 zl. Bylem bardzo zadowolony z tej kamery, szczegolnie z kolorow. W porownaniu do innych kamer jakich mialem okazje uzywac byla pod tym wzgledem najlepsza. Odpowiadaly mi jej gabaryty (a byla dosc spora, co dla mnie bylo zaleta) i waga- byla po prostu stabilniejsza.

I teraz pytanie. O czym decyduje glowica? Przekazuje tylko dane na nosnik, czy jej wymiana spowoduje takze zmiane jakosci (czyli np. kolorow) nagran? Od tego zalezy moja decyzja czy naprawiac czy rozgldac sie za inna (a nie usmiecha mi sie kupowac sprzetu mimidv ktory zmiesci mi sie w dloni i bedzie wazyl 50dkg)!

Z gory dzieki za pomoc, a sprawa jest pilna!

piątek, 7 lipca 2006, 21:20
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

"zapis cyfrowy" sama nazwa mówi za siebie- wszystkie dane obrazu w tym kolory ich nasycenie kontrast itp. są zapisane w sposób 0-1 a sprzęt zaopatrzony w odpowiedni program z powrotem z tych zer i jedynek tworzy sobie obraz. Więc głowica decyduje o tym czy masz sygneł(dane obrazu) czy nie więc uszkodzona głowica może tylko skutkować pikselizacją (na pewno odbierałeś obraz z satelity podczas brzydkiej pogody to wiesz o co chodzi) Więc nie ma to wpływu na jakość obrazu na pewno.
Podsumowując: masz obraz albo nie to wszystko.

sobota, 8 lipca 2006, 10:31
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

uszkodzona głowica może tylko skutkować pikselizacją (na pewno odbierałeś obraz z satelity podczas brzydkiej pogody to wiesz o co chodzi)

Wiem o co chodzi, bo wlasnie to mialem czasami ostatnio, a teraz nawet nie da sie odtwarzac ani nafrywac, po prostu wychodzi komunikat o zabrudzonej glowicy i koniec. W serwisie mowia, ze glowica do wymiany (w tym samym serwisie kamera byla robiona/czyszczona juz dwa razy, wiec chyba nie kituja).
Caly czas mnie tylko martwi czy warto wydawac tyle kasy, bo nie wiem jak tam pozostala elektronika w kamerze sie czuje.

sobota, 8 lipca 2006, 18:17
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

pytałeś o głowicę. Na resztę odpowie Ci serwis, pocieszę cię tylko że części ruchome zawsze mają prawo się zepsuć a elektronika- mam trochę sprzętu japońskiego i "nawet nie wiem czy tam jest elektronika"- to się po prostu nie psuje. mam dwa nikony F-70 już chyba 15 lat, Panasa M- 3000- 16 lat (syn nią kręci)i nic oprócz niedomykającej się kieszeni.

poniedziałek, 10 lipca 2006, 08:35
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ]