Teraz jest środa, 15 sierpnia 2018, 04:00

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ] 
 Polećcie kamere 
Autor Wiadomość
Nowy
Nowy

Post Polećcie kamere
Jak możecie to napiszcie propozycje kamery cyfrowej miniDV z bardzo dobrym obiektywem i wyjściem cyfrowym DV, obojętny zoom. Chcę aby kolory były nasycone, a o obraz wyraźny, przyjmeny dla oka. Cena mnie nie interesuje (narazie) :wink:

Pozdrawiam

sobota, 8 lipca 2006, 12:12
Stały bywalec
Stały bywalec

Jednak jeśli chcesz mieć fajne kolorki, „hollywoodzkie” czyli bardziej filmowe niż reporterskie, to polecam PANASONICA, w SONY kolory są mniej nasycone i jak to ktoś kiedyś ładnie określił berdziej „żarówkowate” . Kolortstyka Panasonicow bardziej mi osobiście odpowiada (ale to moje zdanie). Szukaj kamer 3xCCD
np. NV-GS280 lub NV-GS500. Jeśli natomiast masz więcej pieniążków to AG-DVC30E lub też AG-DVX100BE

sobota, 8 lipca 2006, 15:34
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

To jest możliwe tylko w erze. Ale poważnie kamery z jasnym obiektywem to niektóre JVS światło 1.2, z dobrymi kolorami to panasonic z serii GS 3ccd. Też rozważałem przy zakupie i wybrałem Panasonic.

Pozdrawiam

sobota, 8 lipca 2006, 18:08
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

jvc odpusc sobie - mimo jasnego szkla przetwornik kiepski i nic nie zyskasz... Tylko Panasonic

poniedziałek, 10 lipca 2006, 15:28
Stały bywalec
Stały bywalec

Cóż - ja działam na Sony. Najpierw TRV16, teraz VX2100. Dobra jakość obrazu. Polecam.

poniedziałek, 10 lipca 2006, 16:30
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
jeśli naprawdę zależy ci na kolorach ,to tylko kamery trzyprzetwornikowe-3CCD, a czy to bedzie Sony czy Panasonic to już twój wybór :) . Najlepszy stosunek cena do jakości ma chyba kamera GS280 -3CCD. Daje dobry obraz przy umiarkowanych kosztach.

wtorek, 11 lipca 2006, 00:02
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

w tym momencie najlepszy zakup to: Panasonic GS280 lub GS 250
te kamery neistety nie mają wejścia DV (mają tylko wyjście), ale tak szczerze posiadam już kamerkę jakiś czas i nie mam potrzeby korzystać z wejścia.
3CCD dają piękne kolory, w GS280 jest też odpowiednia matryca co daje nawet dużą ostrość obrazu, pozatym świetna rzecz - Stabilizator optyczny. Wszelkie elektroniczne stabilizatory w praktyce nadają się tylko do ujęć statycznych. Pozatym z kamery można zrzucać poprzez USB 2.0 z pełną jakością PAL DV (nie tak jak w niektórych tylko z połową rozdzielczości). Dodatkowo kamera posiada pilota kablowego - świetna rzecz jeśli nosimy kamerę na steadicamie, stabilizatorze czy poprostu na złożonym statywie, użycie pilota kablowego eliminuje drgania podczas włączania i wyłączania nagrywania, zoom z pilota działa ze stałą prędkością a nie płynnie jak na suwaku kamery ale przydaje się. Akumulatory do panasa są tanie (70zł), jest dużo dużych zamienników DU na allegro. Kamera posiada gorącą stopkę, gwint na filtry na obiektyw, prostokątną ramkę/osłonkę przeciwsłoneczną.
Natomiast nie posiada zbędnych bajerów - co mnie bardzo cieszy w serii GS.
Same plusy....

I teraz chodzi o to aby te plusy nie przysłoniły nam minusów.

Faktycznie kamera jest troszkę ciemna, ale przy żarówce 20W widać na tyle że można filmować. Tryb nocny jest bezwartościowy, chyba jedynie do robienia statycznych zdjęć, w żadnym wypadku do filmowania - poprostu skacze 4kl./s (szkoda ze producent nie wykożystał czasu naświetlania matrycy w inny sposób - poprosty naświetla 5 klatek i wrzuca obraz trwający kolejne 5 klatek, zamiast np do każdej z 25 sumować 5 poprzednich). Mała wada to położenie gorącej stopki jest za bliko suwaka zoomu i nie da się zamontować do niej płaskiej listwy zwiększającej ilość sanek w prawo, ani zbyt płaskich akcesoriów.

wtorek, 11 lipca 2006, 08:53
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ]