Teraz jest środa, 18 lipca 2018, 05:20

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 
 czy ktos potrafi wytlumaczyc jakie sa roznice 
Autor Wiadomość
Bywalec
Bywalec

Post czy ktos potrafi wytlumaczyc jakie sa roznice
Mam dylemat , chce kupic kamere ale nie wiem czym roznia sie te opcje a zalezy mi na tym zeby byl jak najlepszy obaraz w cimnosciach.Teraz do sprawy chodzi o systemy JVC funkcja Digital Colour NightScope, Sony funkcja NightShot Plus, Canon funkcję Super Night Mode i tryb Night+, no i panasonic Colour Night View, jak one realizuja filmowanie w ciemnosci ? doswietlaja obraz diodami czy moze jakos przez obiektyw ? A i co daje Potrójna matryca 3CCD ?
pozdrawiam

poniedziałek, 10 lipca 2006, 09:49
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

Wszystkie te klasyczne poleprzacze w przypadku wszystkich firm oprocz sony robione sa z regoly poprzez spowolnienie czasu migawki - efekt przecietny przy malych matrycach ccd. 3 ccd przy malej wielkosci matrycy po ciemku bedzie krecic porownywalnie kiepsko jak jak ta z 1 ccd.
Sony bawi sie w podswietlanie podczerwienia - daje to taki zielony duoton lecz plynnosc klatek. Tez lipa
Jedyne dobre wyjscie to jasny obiektyw i duza matryca ccd.
3 ccd lepiej/wierniej zreprodukuje kolory

poniedziałek, 10 lipca 2006, 15:18
Stały bywalec
Stały bywalec

Dobry nagranie video - dobre oświetlenie... Im słabsze oświetlenie, tym słabsza jakość obrazu. Niestety, tak już jest.
Co do wypowiedzi poprzednika - kamery często oferują podczerwoną opcję Night Shot(taki jakby noktowizor) jak i zarazem opcję wolnej migawki, o której napisał poprzednik(daje w kolorze, ale ma małą ilość klatek na sekunę - tzw. Slow Shutter
Z podczerwieni to z kolei będziesz miał ten zielony kolor - jak dla mnie OK - zależy od wymagń. Jak chcesz to robić profesjonalnie, to inna hstoria...
Sam używałem opcji Night Shot w Sony DCR-TRV16E - efekty zadowalające(zależy na co liczymy...).
Ogólnie - przy filmowaniu przy totalnych ciemnościach to raczej stawiaj na Night Shot z podczerwieni, niż wolną migawkę(która, jednak, żródeł światła wymaga).

poniedziałek, 10 lipca 2006, 16:21
Bywalec
Bywalec

A czy ktoras kamera realizuje filmowanie w podczerwieni i z wolna migawka ?
pozdrawiam

poniedziałek, 10 lipca 2006, 20:07
Stały bywalec
Stały bywalec

mayol, ja posiadam sony hc44e i korzystalem ostatnio z opcji nightshot w ciemnosci zupelniej nad woda i powiem ze jezeli masz gdzies daleko jakies switalo to jest w miare znosnie natomiast jezeli zupelna ciemnosc to obraz tak jak z noktowizora tylko ze osobe ktora filmujesz musi byc dosc blisko ciebie. poniewaz bedziesz mial czarny obraz filmujac las z daleka. ogolnie nawet jest ok ale nie tak jak bys mial lampe

poniedziałek, 10 lipca 2006, 22:50
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ]