Teraz jest niedziela, 19 sierpnia 2018, 00:41

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 
 Szukam kamery do wideorejestracji 
Autor Wiadomość
Nowy
Nowy

Post Szukam kamery do wideorejestracji
Witam
szukam informacji o dobrej kamerze do kręcenia wesel komunii itp. Zajmowałem się tematem ale kilka lat temu - wtedu Hi8 wystarczyło. potem miałem kilka lat przerwy i teraz chcę wrócić do tematu. potrzebuję dobrej kamery w rozsądnej cenie 8-10 tys. myślałem o VX2100, FX1 lub AG-DVC60E (Panasonic) - ta ostatnia szczególnie mnie zainteresowała ale potrzebuję więcej informacji na jej temat. W sklepie facet wiedział tyle co nic. Kamera będzie dośc intensywnie eksploatowana - ok. 30godz. nagrania miesięcznie i musi wystarczyć (technicznie) na 4-6 lat - może HDV.
Proszę o uwagi i sugestie - nadmiar sprzętu dezoriętuje a decyzję muszę podjąć do końca 2006.
Jeszcze jedno - czy MediaSuite 10 w pakiecie z programem Studio 10 Plus PL wystarczy (przynajmniej na razie)

czwartek, 3 sierpnia 2006, 00:31
Moderator
Moderator

Mała refleksja tylko na temat programu: bardzo wiele osób uważa że Studio wystarczy, ale:
- ma ogromne wymagania sprzętowe, na poziomie Avida (Liquida).
- w pełni stabilne dopiero będzie, co jest już tradycją tej firmy.
Konkurentem Studio mogło by zostać Lets'EDIT gdyby nie całkowita aberracja polityki handlowej Canopusa - ceny i lekceważenie języka polskiego. Za to sam program bije rekordy w stabilności - nie każdy z użytkowników zdałby test - jak powiesić ten program!

czwartek, 3 sierpnia 2006, 08:46
Bywalec
Bywalec

Witam serdecznie jeśli chodzi o kamerkę to polecam FX-1 sam jej używam i naprawdę jestem zadowolony przesiadłem sie na nię z 2100 fakt potrzebuje ona troche lepszego doświetlenie ale naprawdę jest to sprzęt godny polecenia zważając na to,że ma ci służyć pare lat stopniowo HDV będzie atakowało rynek lepiej być na to przygotowanym pozdrawiam

czwartek, 3 sierpnia 2006, 09:34
Nowy
Nowy

Dzięki za info niemniej w dalszym ciągu szukama informacji o AG-DVC60E (Panasonic) - może ktoś ze stałych bywalców ma jakieś doświadczenie z tą kamerą.

sobota, 5 sierpnia 2006, 13:55
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Sony Pd-170 nie pozalujesz daje ci slowo. Odpusc sobie hdv, bo zanim ktorykolwiek z twoich kientow bedzie mial telewizor w pelni zgodny z hdv to twoja fx sie rozsypie :D a na jej miejsce wejdzie pelno duzo lepszych modeli hdv

do montazu na poczatek kup sobie stara pinnacle dv500 ale wyprodukowana po 2003 roku (czy jakos tak chodzi o te nowe sterowniki), wysatrczy ci w zupelnosci na poczatek przygody z wideorejetracja a zaplacisz za nia nie wiecej niz 1000-1500 (uzywana, nowek juz nie ma) no i do tego adobe premiere 6.5 (super wersja moim zdaniem, dosc stabilna) on w okolicach 700-1000 cie wyjdzie orginalny :P

jeszcze by sie zdala jakas lampka na kamere, cos z serii dla dvcamow 30-moze i wiecej watwat, i akumulatory, no polecam te 8 godzinne monstra bardzo fajnie no i daja komfort pracy, czlowiek nie zawraca sobei glowy akumulatorem a w kieszeni zawsze masz naladowany orginalny akumulatorek jakby co.

niedziela, 13 sierpnia 2006, 00:56
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ]