Teraz jest poniedziałek, 16 lipca 2018, 14:44

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 18 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
 Czym przechwycić, obrobić i skopiowac na dysk twardy ?? 
Autor Wiadomość
Nowy
Nowy

Post Czym przechwycić, obrobić i skopiowac na dysk twardy ??
Witam. posiadam kamere Panasonic NV-GS37. Zakupilem karte FireWire razem z kablem i programem Ulead VideoStudio 8. Po podłaczeniu kamery do kabla komputer wszystko wykrywa i kamera pojawia sie w Mój komputer. Mam następujące pytanie. Jaki program jest najlepszy do przechwycenia i obróbki filmu z kamery a potem do zapisania tego filmu na dysku? Słyszałem tez że film o długości 1h zajmuje ponoć 15gb, kolejne moje pytanie to czym go skompresować zeby zajmował jak najmniej na dysku. Jestem nowicjuszem i prosze o wyczerpującą odpowiedź. Z góry dziękuje i pozdrawiam Maciek

piątek, 11 sierpnia 2006, 14:44
Moderator
Moderator

Najlepsze są poza horyzontem sensowności zakupu przez amatora, więc zajmij sie na początek tym co masz. Jest całkiem dobry. Godzina filmu w DV faktycznie zajmuje 13 GB, ale jeżeli możesz sobie na to pozwolić, to montuj film w tym właśnie formacie i dopiero gotowy projekt zkompresujesz do rozmiaru płytki DVD, przy jej wypalaniu.
Siłą rzeczy odpowiadam skrótowo, ale szerzej już te tematy na forum były omawiane.
pozdrawiam

PS Gdyby język był problemem, to zajrzyj do tego linka , jest w nim Ulead po polsku. Gdyby język problemem nie był to zajrzyj do tego linka , jest w nim "mały" Sony Vegas i tak by można ciągnąć... :wink:

piątek, 11 sierpnia 2006, 15:26
Nowy
Nowy

dobra, ale od czego zaczac?? jak zgrac cały film (60 minut) na dysk. nie wiem jak to zrobic w VideoStudio.

piątek, 11 sierpnia 2006, 16:13
Bywalec
Bywalec

Post Re: Czym przechwycić, obrobić i skopiowac na dysk twardy ??
maciekmaciek napisał(a):
Witam. posiadam kamere Panasonic NV-GS37. Zakupilem karte FireWire razem z kablem i programem Ulead VideoStudio 8. Po podłaczeniu kamery do kabla komputer wszystko wykrywa i kamera pojawia sie w Mój komputer. Mam następujące pytanie. Jaki program jest najlepszy do przechwycenia i obróbki filmu z kamery a potem do zapisania tego filmu na dysku? Słyszałem tez że film o długości 1h zajmuje ponoć 15gb, kolejne moje pytanie to czym go skompresować zeby zajmował jak najmniej na dysku. Jestem nowicjuszem i prosze o wyczerpującą odpowiedź. Z góry dziękuje i pozdrawiam Maciek

Moim zdaniem najlepiej przechwycic materiał Canopus Edius Pro do DV, gdzie materiał zajmie ok 1h - 13 GB, gdzie jak przechwycisz to potem swobodnie mozesz go pociac dac przejscia itp.
Potem w Ediusie jest tzw ProCoder gdzie komwertuje plik z DV avi na MPEG-2
a jak ci juz przekonwertuje to jezeli chcesz np jakies chaptery i Menu to najlepiej zrobic to w ULEAD Movie Factory 5, gdzie nie bedzie ci juz konwertowalo poniewaz jak wrzucisz Mpega to tylko dasz menu i wewntulalnie chaptery (sceny) i zajmnie to ok 12 minut i ci zrobi w DVD (czyli pliki Video_ts i Audio_ts), gdzie to potem nagrasz w Nero
Polecam to najprostszy sposób
Jakośc ProCodera w Canopusie nie odbiera od materiału DV
Pozdrawiam

piątek, 11 sierpnia 2006, 16:51
Moderator
Moderator

dobra, ale od czego zaczac?? jak zgrac cały film (60 minut) na dysk. nie wiem jak to zrobic w VideoStudio.

No to niestety Edius (mimo że naprawdę dobry), na razie odpada.
Skorzystaj z opisu polskiej wersji , albo ją kup po prostu. Program jest skonstruowany na zasadzie kreatora, czyli przeprowadza przez kolejne etapy jak kreator połączeń w windowsie na przykład. Jest tylko jeden kłopot... trzeba zacząć :wink:
powodzenia

PS Napewno jeszcze mimo takiej budowy programu bedziesz miał pytania, ale na pytania konkretne odpowiada się łatwiej. Zacznij! Użyj na początek funkcji capture.

piątek, 11 sierpnia 2006, 17:52
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

... ci zrobi w DVD (czyli pliki Video_ts i Audio_ts), gdzie to potem nagrasz w Nero...

Możesz mi wyjaśnić pokrótce czemu to trzeba wypalić w Nero?? Jakoś nie kumam... :cry:

piątek, 11 sierpnia 2006, 23:27
Bywalec
Bywalec

MATEK28 napisał(a):
... ci zrobi w DVD (czyli pliki Video_ts i Audio_ts), gdzie to potem nagrasz w Nero...

Możesz mi wyjaśnić pokrótce czemu to trzeba wypalić w Nero?? Jakoś nie kumam... :cry:

Jak to kolego mozesz nie rozumiec właczasz Nero -- potem w zakladce zmieniasz na DVD -- potem dajesz DVD-Video i tam beda 2 foldery
1-- Video
2-- Audio

Wiec te pliki, które przekonwertowal ci Ulead Movie Factory czyli Video_ts i pozostałe te co sie znajduja w Foldrze Video przerzucasz do foldeu w Nero Video a Audio nie bedzie żadnych plików i nagrywasz.
P.S Moim zdaniem najlepiej nagrać te pliki w Nero ponieważ w zależnosci od stacjonanego odtwarzacza bo zauwazyłem ze jak sie szaleje z predkościa nagrywania np x8 to nie wszystkie stacjonarki widza potem Płyte DVD a nagrywam zawsze na TDK,Verbatim,Sony.Jak nagrasz z duża prędkościa to potem w stacjonarce przy końcu płyty może ci scinać materiałem.
Ja np jak robie prezentacje zdjec, gdzie potem zdjecia robie w DVD to nagrywam z prędkoscia x2,4, ponieważ sie tez moze zaciać i nie bedzie dalej odtwarzało.
Odtwarzam na stacjonarnych -- Sony, Samsung, Lg, Panasonic
Pozdrawiam

poniedziałek, 14 sierpnia 2006, 10:23
Bywalec
Bywalec

Ja niestety też jestm całkowitym laikiem kamerke mam dopiero 5 dni.
Czy do zgrywania wystarczy sam kabelek USB?
Mam program Ulead VideoStudio 7 ale po angielsku nie znacie może jaieś linka do pliku spolszczającego?

poniedziałek, 14 sierpnia 2006, 10:36
Moderator
Moderator

WITAM wszystkich.

Podobno USB2 tak, ale i tak napiszę: 1394 firewire jest do przechwytu z kamery.

jacek37 napisał(a):
Mam program Ulead VideoStudio 7 ale po angielsku nie znacie może jaieś linka do pliku spolszczającego?

Znam, jest tu, LINK, ale go nie próbowałem.
pozdrawiam

poniedziałek, 14 sierpnia 2006, 11:12
Bywalec
Bywalec

WITAM wszystkich.
Ja niestety też jestm całkowitym laikiem kamerke mam dopiero 5 dni.

Witam cie serdecznie
Szczerze nie przechwytuj z kamery przez USB bo jakość beznadziejna.
Jedynie Kupic Karte 1394 FireWire na kości NEC i przechwycic materiał w jakosci DV.

Spolszczenie jedynie do Ulead VideoStudio 7 znajdziesz na stronie ktorej podał kolega ale to jest płatne. Ja polecam jezeli jesteś poczatkujący Ulead VideoStudio ale wersje 9 i mozesz spolszczenie znaleśc na stronach bezpłatne.
Pozdrawiam :)

poniedziałek, 14 sierpnia 2006, 12:35
Bywalec
Bywalec

Właśnie już zakupiłem IEEE 1394 już zainstalowałem i wszystko jest OK.
komputer rozpoznał kamerke odpowiedni Panasonic NV-GS27
Za jedyne 59 zł dostałem karte, kabelek i Ulead VideoStudio 8.
Nadal w wersji angielskiej ale jestem już po małych testach.
I prawde powiedziawszy udało zgrac mi sie filmik na twardziela.
Najpierw w formacie avi a nastepnie przekonwertowałem na mpg. Moje kino domowe odczytało filmik rewelacyjnie.
Teraz pozostaje kwestia nauki podkładnaia jakiś efektów pod filmik.
Ale i tak jestem już zadowolony nareście są efekty "filmowania"

poniedziałek, 14 sierpnia 2006, 16:38
Nowy
Nowy

jakim programem przerobiles z avi na mpeg???

poniedziałek, 14 sierpnia 2006, 21:58
Bywalec
Bywalec

Wszystkie operacje wykonywałem programem dołaczonym do IEEE1394 tzn Ulead Video Studio 8. Wczoraj na stronie producenta znalazłem triala 30 dniowego Ulead Video Studio 10, ale niestety dalej po "murzyńsku".
Szukałem spolszczeia do 7 za free ale jakos nie moge natrafic, a teraz szukam do 8 i 10 i nadal nic. :(

wtorek, 15 sierpnia 2006, 09:55
Moderator
Moderator

Zajrzyjcie Panowie na Allegro - LINK , no nie całkiem za darmo, ale jest Ulead z polską instrukcją, Lets'EDIT za 99 zł itd... Za darmo po polsku to tylko Windows Movie Maker chyba tylko, niestety (niestety bo nie ma mpeg2).

wtorek, 15 sierpnia 2006, 11:23
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Można równiez Pinnacle Studio 10 - wersja polska 149zł
http://www.pinnaclesys.com.pl/cennik.php
lub bardizej rozbudowaną wersję Pinnacle Studio Plus 10

Bezwzględnie nalezy zainstalować patcha 10.5.

środa, 16 sierpnia 2006, 09:54
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 18 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona