Teraz jest niedziela, 19 sierpnia 2018, 18:14

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 
 Pilne Prosze o pomoc ,problem Sony fx1 
Autor Wiadomość
Nowy
Nowy

Post Pilne Prosze o pomoc ,problem Sony fx1
Mam pytanie jakich ustawień w manualu państwo używacie, dokładnie chodzi mi regulacja czasu otwierania migawki, wydaje mi się że 50 do wesel i do tańczących ludzi to zbyt mało obraz wydaje mi się w ruchu jakiś troszkę mało wyraźny (czysty). Jakich podstawowych ustawień w manualu w Fx1 najlepiej użyć dodam że od niedawna przesiadłem się na tej klasy sprzęt i nie bardzo go jeszcze rozgryzłem . Pozdrawiam dziękuję

piątek, 11 sierpnia 2006, 17:36
Bywalec
Bywalec

Zależy od warunków oświetleniowych w danym miejscu. Przy dłuższym czas otwarcia migawki obraz zaczyna się rozmywać. Jeśli obraz, jaki rejestrujesz Cię nie zadowala zadbaj o lepsze światło na sali. Wszelkie ustawienia manualne dostosowuje na bieżąco, więc cieżko mi dokładnie Cię poinstruować. Poeksperymentuj w różnych warunkach i zobacz jakie ustawienia najlepiej Ci odpowiadają. Pozdrawiam i życzę udanej pracy z nowym sprzętem

poniedziałek, 14 sierpnia 2006, 23:30
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Dokladnie jak kolega napisal, wszystko zalezy od tego na ile swiatlo ci pozwala. Pamietaj tez o tym, ze czym wyzsza migawka tym mniejsza glebia ostrosci, a co zatym idzie ciezej na manualu w ruchu korygowac idealnie ostry objekt filmowania, ale w zamian wg mnie dostajemy ładniejszy obrazek, ja to mowie "taki filmowy".

Przyznam sie szczerze ze wesela krecilem zawsze na 1/50 wlasnie ze wzgledu na swiatlo i glebie ostrosci i nie wiem skad ty widzisz jakis zamglony obraz, raczej masz problemy z ustawieniem odpowiedniej ostrosci niz migawką. Inne roboty gdzie mam mozliwosc ustawienia sobie kadru zawsze wyciskam maxymlanie namniejsza głębie na mozlwie najwyzszej migawce :)

wtorek, 15 sierpnia 2006, 09:31
Nowy
Nowy

Prosze o pomoc. pracuje na FX1 i nie bardzo wiem ktorej nastawy uzywac do dzwieku. Jest nastawa wejscia liniowego i mikrofon zewnetrzny- ktora jest wlasciciwa bez dodatkowego mikrofonu oraz czy nagrywajac DV na ksetach HDV czy jest roznica.Pozdrawiam i dziekuje.

wtorek, 15 sierpnia 2006, 22:42
Nowy
Nowy

Post odp
Witam dziękuje za odpowiedzi , ale napisze tak że ustawiam teraz 1/100
szybkość migawki jest lepiej ale trzeba mieć dobre oświetlenie ostrości zawsze miałem na automacie ,nigdy nie robiłem w manualu może to jest powodem tego rozmycia obrazu. A jeszcze jedno montuje w Sony Vegas 6 ktos mi kiedyś powiedział że tak jest bo sony scala klatki, dodam że zgrywam materiał w dv i dv renderuje i póżniej robie projekt dvd, może w ustawieniach vegasa jest coś nie tak.pozdrawiam

środa, 23 sierpnia 2006, 09:43
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ]