Teraz jest czwartek, 15 listopada 2018, 23:32

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 11 ] 
 tylko twardy dysk 
Autor Wiadomość
Nowy
Nowy

Post tylko twardy dysk
Mam pytanie i bardzo proszę o szerszą odpowiedź. Jestem amatorem chce kręcić wakacje i rodzinę będę montował. Wg mnie najkorzystniejszy jest w tej sytuacji wybór kamery z zapisem na HDD. Wstępnie widzę sony sdr sr 100e,. jvc ng mg 505, a może czekać na sony hdr-sr1. Zastanawiam się nad zapisem na kartach SD czyli panasonic sdr s 150.Zaleta HDD jest dla mnie jak sie wydaje łatwość montażu na kompie. Ale może się myle i warto kupić panasonica nv gs 400 lub 500 lub jakiś inny zapis. Jak wtedy wygląda sprawa montażu.Pozdrawiam i podaję jeszcze adres do ewentualnej korespondencji:m.gulbinowicz@interia.pl Pozdrawiam i s.dzięki.

poniedziałek, 14 sierpnia 2006, 09:33
Stały bywalec
Stały bywalec

Kupując kamerę z HDD musisz za każdym razem kiedy dysk jest pełny, przegrywać materiał na kompa (lub wozić ze sobą laptopa). Są jeszcze dwie kwestie, które decydują, że nie polecam zapisu w kamerze na HDD lub DVD-Ram:
1. Jakość materiału - może nie każdy to zauważy, ale nagrywanie na HDD (DVD) wiąże się z kompresją mpg, a to już na "dzień dobry" pogarsza jakość
2. Problemy z obróbką materiału mpg - nie każdy komputer potrafi to przetrawić (wymagana mocna konfiguracja), a poza tym obróbka mpg-ów to podwójna rekompresja (znów utrata jakości i czasu...)
Na dzień dzisiejszy najlepszy wybór to kamery DV, taśmy już tak potaniały, że na wakacje możesz ich "trochę" zabrać.

Pozdro :)

poniedziałek, 14 sierpnia 2006, 10:55
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

no ale jak ktos chce poprostu nagrac na kamere i potem od razu na dvd bez montazu, takie domowe rozne cos, to jest to chyba najlepsze rozwiazanie bo dla amatora zgrywanie z minidv przez firewire potem kompresja do mpeg2 to jest duzo duzo dluzsza sciezka

poniedziałek, 14 sierpnia 2006, 11:25
Nowy
Nowy

dzięki za opinię.Ale może jeszcze jedno wyjaśnienie : czy zHDD czy miniDV jest łatwiejsza obróbka. Czas nagrania ok6h na HDD wystarcza potem laptop.
Może podacie mi jakieś swoje typy kamer. Z góry dzięki

poniedziałek, 14 sierpnia 2006, 12:53
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

zeby zrenderowac na laptopie te 6 godzin stracisz na to wielokrotnie wiecej. ma to sens jesli bezktytcznie bez montazu robisz DVD. Jesli zaczniesz montowac bedziesz klol ten wynalazek

poniedziałek, 14 sierpnia 2006, 12:59
Nowy
Nowy

wyjaśnij to marcin jak dla amatora: czy montaż z HDD jest na kopmpie drudniejszy niż montaż filmu z miniDV i może słówko o twoim typie kamery. Cena jest w tym momencie mniej ważna byle przedział do 5000.Pozdro.

poniedziałek, 14 sierpnia 2006, 13:09
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

chodzi o wymagania sprzetowe :] montaz to montaz zalezy od twoich umiejetnosci, ale niewiele programow dziala sprawnie z kompresja mpeg2, z dv wszystko chodzi ladnie. Chociaz jezeli zalezy ci np tylko an wycieciu szybko paru scen z pliku mpeg2 nagranego na kamerze hdd to mozna to zrobic szybko i prosto w programie do nagrywania dvd (najczesciej opcja edit costam)

Polecam np Ulad DVD Movie Factory... ale mowie jezeli nie chesz bawic sie w jakis skomplikowany montaz tylko wyciac pare kawalkow HDD jest git bo nie musisz kompresowac materialu do mpeg2 bo juz masz mpeg2. Ale jezeli masz zamiar bawic sie w bardziej skomplikowane ciecie, przejscia, przestawianie materialu z przodu do tylyu to lepiej jednak dv.

poniedziałek, 14 sierpnia 2006, 13:29
Nowy
Nowy

Dzięki za wyjaśnienia wydawało mi się że na HDD będzie wszystko prostsze.
I tylko jeszcze może masz swój typ do 6000 nowy. Pozdro.

poniedziałek, 14 sierpnia 2006, 18:08
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Dzięki za wyjaśnienia wydawało mi się że na HDD będzie wszystko prostsze.
I tylko jeszcze może masz swój typ do 6000 nowy. Pozdro.
nie mam :D

poniedziałek, 14 sierpnia 2006, 20:18
Bywalec
Bywalec

z tego co zrozumiałem to film nagrywany od razu na HDD(w kamerze) jest w formacie mpeg-2?
pozdrawiam

poniedziałek, 14 sierpnia 2006, 23:12
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

prename: tak, ale żeby go obrobić musisz go przerobić na dv a potem spowrotem żeby na dvd dać (inaczej montaż będzie jeszcze bardziej czasochłonny)
nicee: używam i polecam panasonica nv-gs400 ale ciężko już o nową. Zostałyby Ci 2000zł, za tę cenę proponuje porządny statyw tripod, oraz naramienny i dodatkowy dysk na materiał, tak przynajmniej ze 200gb.
Uwierz, ja też na początku sądziłem że 80gb to aż za dużo :D

wtorek, 15 sierpnia 2006, 00:16
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 11 ]