Teraz jest wtorek, 23 października 2018, 22:47

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 47 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona
 Co wybrać Panasonic NV-GS280 czy Sony DCR-HC94/96? 
Autor Wiadomość
Nowy
Nowy

Hehe... Ciekaw jestem jak się do tego ma np. GS-250 bo taką też mam na oku! Niby przetwornik ten sam... Zgłupieć można od tego wszystkeigo!

czwartek, 9 listopada 2006, 09:06
Bywalec
Bywalec

nie znam 250tki ale tu jest test porownawczy 300 z 94
http://www.videozona.ru/video_tests/hc96-gs300/
ozdrawiam
w

[ Dodano: Czw Lis 09, 2006 9:48 am ]
Gdzies widzialem porownanie a wlasciwie udowodnienie ze HC90 i 94 to te same kamer rozniace sie drobnostkami niezwiazanymi z czescia optyczno przetwornikowa.
Wiec jest porownanie 90 z 250. widac ze roznic nie ma takich ktoreby dyskwalifikowaly lub zachecaly do ktorejs (poza JVC oczywiscie a szkoda bo to byly takie fajne kamery kiedys).
Ja mam sony z innego powodu ale uwazam ze Panasonic ma fantastyczne obiektywy. Duzo szersze od Sony gdzie wlasciwie bez nasadki rozszerzajacej (a dobre - malo szkodzace obrazowi- kosztuja CONAJMNIEJ 400zl) nie da sie krecic wg mnie. Na razie kupuje nasadki ale kiedys sie wkurze i kupie Panasonica z tego wlasnie powodu.
http://www.videomax.ru/tests/hc90-gs250-dz7/
http://www.videozona.ru/video_tests/hc96-gs300/

czwartek, 9 listopada 2006, 09:38
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Kup jedną z nich i nie porównuj. Zapomnij o drugiej, bo zwariujesz.

czwartek, 9 listopada 2006, 14:53
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Gdzies widzialem porownanie a wlasciwie udowodnienie ze HC90 i 94 to te same kamer rozniace sie drobnostkami niezwiazanymi z czescia optyczno przetwornikowa
94 i 96 to te same kamery rozniace sie wyjsciami/wejsciami, 90 i 94/96 to sa rozne kamery, o czym mzoesz przeczytac chodzby tutaj http://www.camcorderinfo.com/ratings.php

tak jak kolega napisal wyzej, kup cos z tych 2 kamer i zapomnij o drugiej, bo bedziesz dokonca sobie wypominal ze nie wziales "tej drugiej" :]

czwartek, 9 listopada 2006, 19:01
Bywalec
Bywalec

To rzeczywiscie strone zacytowales. Poczytaj na blogach o tej stronie. Szczegolnie o ich ratingu. Poza Panasonicem nikt nie ma szans. Ta strona to tuba propagandowa Panasonica i tyle. Jakies bzdury ze HC 90 czy HC3 nie maja wejscia mikrofonowego??? Co za jaja - bo ja mam w swojej HC 90 nawet mikrofon zewnetrzny nagrywajacy 5.1 !!!!!!!!!!! (w HC 3 tez mikrofon dziala i jest rewelacyjna ale tylko 2 kanalowy) Zreszta to chyba jedna z KILKU kamer na jakies kilka tys typow kamer na rynku (licze od 1980roku) z taka opcja. Kolejna opcja to mikrofon bluetooth nagrywajacy glownym 4 kanalowo tzn 2 kanaly z normalnego mikrofonu i 2 kanaly z bluetootha. A facet (moze zreszta babka co by troche tlumaczylo) czepia sie u wszytskich sony tego mikrofonu jak najety i odejmuje punkty w rankingach ze nie ma wejscia mikrofonu. Ja juz nawet tam nie zagladam - tez lubie Panasonica ale mi go wlasnie ta strona obrzydzila takim nachalnym wciskaniem kitu.
Poza tym podtrzymuje co napisalem wczesniej HC90 i 94 to te same kamer rozniace sie drobnostkami niezwiazanymi z czescia optyczno przetwornikowa.

piątek, 10 listopada 2006, 00:06
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Witam,
To rzeczywiscie strone zacytowales. Poczytaj na blogach o tej stronie. Szczegolnie o ich ratingu. Poza Panasonicem nikt nie ma szans. Ta strona to tuba propagandowa Panasonica i tyle. Jakies bzdury ze HC 90 czy HC3 nie maja wejscia mikrofonowego??? Co za jaja - bo ja mam w swojej HC 90 nawet mikrofon zewnetrzny nagrywajacy 5.1 !!!!!!!!!!! (w HC 3 tez mikrofon dziala i jest rewelacyjna ale tylko 2 kanalowy) Zreszta to chyba jedna z KILKU kamer na jakies kilka tys typow kamer na rynku (licze od 1980roku) z taka opcja. Kolejna opcja to mikrofon bluetooth nagrywajacy glownym 4 kanalowo tzn 2 kanaly z normalnego mikrofonu i 2 kanaly z bluetootha. A facet (moze zreszta babka co by troche tlumaczylo) czepia sie u wszytskich sony tego mikrofonu jak najety i odejmuje punkty w rankingach ze nie ma wejscia mikrofonu. Ja juz nawet tam nie zagladam - tez lubie Panasonica ale mi go wlasnie ta strona obrzydzila takim nachalnym wciskaniem kitu.
Poza tym podtrzymuje co napisalem wczesniej HC90 i 94 to te same kamer rozniace sie drobnostkami niezwiazanymi z czescia optyczno przetwornikowa.
po pierwsze ziomus nei stresuj sie tak, po drugie sam mam m.in hc94, po trzecie podalem strone zeby mogl doczytac ze hc94 to nie hc90 tylko hc 96 bez wejsc/wyjsc. Roznice sa zauwazalne, kamera jest bardziej czula na swiatlo, daje lepsze kolory, dopracowano autofocus.

piątek, 10 listopada 2006, 02:41
Bywalec
Bywalec

Tak czy inaczej HC90/94/96 to flagowe modele malych kamer sony , jest w nich wiec wszytsko z z najwyzszej polki co zmiesciloby sie w takm malym pudelku. Warto poczytac po rosyjsku bo goscie to maniacy dosc dobrze testuja wszystko i maja tam dosc sprawiedliwy osad poparty jpegami. No i co NAJWAZNIEJSZE testuja kamery w wersji PAL co trzeba wziasc pod uwage czytajac angielskojezyczne testy gdzie czesto testowane sa amerykanskie wersje kamer NTSC.
http://www.videozona.ru/video%5Ftests/h ... manual.jpg
http://www.videozona.ru/video%5Ftests/h ... manual.jpg
http://www.videozona.ru/video%5Ftests/hc96/
Rzeczywiscie to inne kamery ale zmiany sa mniej niz syboliczne. A po zobaczeniu ww pilkow jpg dochodze do wniosku ze te minimalne kosmetyczne zmiany, jak to niestety coraz czesciej bwa posunely nowa kamere wstecz. Dalej uwazam ze 90 czy 94 czy 96 to ta sama kamera i nikt bez precyyjnych urzadzen pomiarowych nie bylby w stanie z 10min filmu nakreconego jedna i druga kamera odroznic ktore bylo krecone ktora kamera.
Wracajac do tematu - Seria HC kreci natywnie 16:9 a panasonice chyba nie natywnie.
Jesli chcesz krecic cos zwiazanego z dobrej jakosci dzwiekiem do tego 5.1 to specjalnie nie masz wyboru - tylko HC 90/94/96 z mikrofonem 5.1. Jesli chcesz miec optyczna stabilizacje to pozostaje ci w tej klasie cenowej tylko Panasonic albo troche juz zapomniana sony HC 1000 ktora mialem pol roku i spisywala sie swietnie. Trzymalo sie ja super parametry tez miala rewelacyjne i do teraz dziwie sie ze nie miala nastepcy. Przyznaje jednak ze brakuje mi w sony szerszego obiektywu takiego jak maja Panasonice. Choc krecac 16:9 jest juz znacznie lepiej tzn szerzej.

piątek, 10 listopada 2006, 05:43
Nowy
Nowy

Przeczytałem Wasze opinie dot. obu kamer i też jestem w kropce. Jednak podchodze do sprawy praktycznie.Będę zapewne gł. kręcił filmiki w domu, a że nie podniecam się nadmiernie znaczkiem 3CCC, więc wybieram Sony. I tu też mam zgryz bo czy wybrać 94 czy 96. Nie rozumiem na czym polegają różnice między nimi - czy ktoś mógłby mi je w skrócie określić? Czy wejście audio, iLink (in/out), s-video sprawiają że warto wybrać 96??? Co ich posiadanie zmienia z punktu widzenia totalnego amatora.
Pozdr,

wtorek, 21 listopada 2006, 20:45
Moderator
Moderator

Witajcie,

Czy wejście audio, iLink (in/out), s-video sprawiają że warto wybrać 96??? Co ich posiadanie zmienia z punktu widzenia totalnego amatora.
Pozdr,

- wejście iLink (inaczej DV): Jego popularność pochodzi z czasów gdy nagrywało się głównie kasety VHS, a nie płytki. Gotowy projekt skierowany z powrotem na kasetę w kamerze, był "kasetą matką" z której można było bez straty jakości tworzyć nowe pokolenia kaset VHS. Renesans tego rozwiązania dziś bierze się z odkrycia że płytki DVD są nietrwałe i warto przechowywać ważniejsze filmy na kasetce.
- wejścia analogowe: jeden z tańszych sposobów na zgranie starszych, analogowych, (pamiątkowych nierzadko) nagrań, na przykład z magnetowidu. Kamera robi to zazwyczaj w bardzo dobrej jakości, porównywalnej z konwenterami Canopusa za ok 1000 zł.
pozdrawiam

wtorek, 21 listopada 2006, 22:08
Nowy
Nowy

Powiem tak: miałem identyczny problem, ale wybrałem Panasonica (używanego GS-250). I to nie dla tego napisu 3CCD! W zasadzie to miesiąc temu jak zacząłem szukać kamerki byłem na ten temat całkiem zielony! A jeszcze dwa tygodnie temu nie miałem swojego faworyta! Wziąłem GS-250 bo ma wejścia analogowe (bardzo mi potrzebne) no i pierścień - bardzo fajna rzecz! A co do szumów matrycy - opinie, że są paskudne i bardzo zauważalne są moim zdaniem zdrowo przesadzone! Większość filmów nagrywam wieczorem w domu przy dość słabym, sztucznym oświetleniu i jest OK! A po zrzuceniu Pinnaclem na DVD w wysokiej jakości (70 min na płytce) i włączeniu na stacjonarnym odtwarzaczu, obraz jest bardzo dobry, czysty i płynny! Oglądałem też u znajomych film nagrany Sonym (tylko nie wiem jak był edytowany!!!) i powiem szczerze, że się podbudowałem bo zrobiłem dobry zakup!

Kolego MicDoc: rozumiem dobrze Twój problem z wyborem bo nie jest łatwy, ale mam nadzieję że czego byś nie kupił to będziesz zadowolony!!!

Pozdrawiam:
Paweł!

wtorek, 21 listopada 2006, 23:15
Nowy
Nowy

Wiem, że poruszam stary już temat, ale mam podobny dylemat. chciałbym kupić kamerę do użytku domowego i zastanawiam się nad modelami, które podał Grzesiek257. A tak na marginesie wydaje mi się, że Grzesiek pomylił się w tłumaczeniu, facet na filmie mówi, że w prawej dłoni trzyma Panasonica a w lewej to Sony, jeżeli się mylę to mnie poprawcie. W sytuacji gdyby okazało się, że mam rację to wszystko przemawia na korzyść panasonica. Nie wiem ale nie usłyszałem w tym filmiku czy na pewno podane przez Grześka257 modele są porównywane(hc96e i NV280). Bardzo proszę WAS o odpowiedź i pomoc, zbliża się roczek mojej córeczki i chciałbym uwiecznić uroczystość na kamerze.
Pozdrawiam Przemek

piątek, 24 listopada 2006, 10:29
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Powiem tak: miałem identyczny problem, ale wybrałem Panasonica (używanego GS-250). I to nie dla tego napisu 3CCD! W zasadzie to miesiąc temu jak zacząłem szukać kamerki byłem na ten temat całkiem zielony! A jeszcze dwa tygodnie temu nie miałem swojego faworyta! Wziąłem GS-250 bo ma wejścia analogowe (bardzo mi potrzebne) no i pierścień - bardzo fajna rzecz! A co do szumów matrycy - opinie, że są paskudne i bardzo zauważalne są moim zdaniem zdrowo przesadzone! Większość filmów nagrywam wieczorem w domu przy dość słabym, sztucznym oświetleniu i jest OK! A po zrzuceniu Pinnaclem na DVD w wysokiej jakości (70 min na płytce) i włączeniu na stacjonarnym odtwarzaczu, obraz jest bardzo dobry, czysty i płynny! Oglądałem też u znajomych film nagrany Sonym (tylko nie wiem jak był edytowany!!!) i powiem szczerze, że się podbudowałem bo zrobiłem dobry zakup!

Kolego MicDoc: rozumiem dobrze Twój problem z wyborem bo nie jest łatwy, ale mam nadzieję że czego byś nie kupił to będziesz zadowolony!!!

Pozdrawiam:
Paweł!
Fajnie ze ty o 250 a my o 280 :D nie wiem jak dziala 250

piątek, 24 listopada 2006, 12:03
Nowy
Nowy

Tak samo - 250 to ta sama kamera co 280, tylko że jest to starszy model Panasonica i jest o dziwo lepiej wyposażony (ma dodatkowo wejścia analogowe i pierścień), a poza tym się nie różnią z tego co mi wiadomo (przynajmniej obrazem). Zresztą to już chyba było wcześniej omawiane.

piątek, 24 listopada 2006, 13:31
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Tak samo - 250 to ta sama kamera co 280, tylko że jest to starszy model Panasonica i jest o dziwo lepiej wyposażony (ma dodatkowo wejścia analogowe i pierścień), a poza tym się nie różnią z tego co mi wiadomo (przynajmniej obrazem). Zresztą to już chyba było wcześniej omawiane.

Czy jesteś pewien że GS250 to ta sama kamera co GS280? Może chociaż zwróć uwagę na obiektyw! Może sprawdź jasność! Zauważ że jest to budowa i rozmiar szkła jak w GS400. Jak już będziesz wiedział to popraw swoją wypowiedź.

Pozdrawiam

piątek, 24 listopada 2006, 20:10
Nowy
Nowy

Zgadza się 250ka ma lepszy obiektyw niż GS-280. Byłem pewien że są takie same ale dokładnie tego nie sprawdziłem! Mój błąd! Sorki za wprowadzenie w błąd!

W związku z tym mam jedno pytanie - może ktoś zna odpowiedź. Jak się mają te słynne już prawie szumy GS-280 w porównaniu do GS-250? Bo ja na swojej GS-250 na "domowo-wieczornych" nagraniach prawie nie widzę!

sobota, 25 listopada 2006, 17:02
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 47 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona