Teraz jest poniedziałek, 10 grudnia 2018, 02:40

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 10 ] 
 GS-400, uszkodzony firewire, wymiana? 
Autor Wiadomość
Bywalec
Bywalec

Post GS-400, uszkodzony firewire, wymiana?
Witam,

na 99% skopał mi się port w kamerce, piszę na 99%, gdyż 100% pewności nie mam i choć sprawdzałem na 3 różnych komputerach, to pewności nie mam (i chyba szarpnę się na jakiś kontroler na czipsecie TI, bo i tak coś lepszego niż to co mam by się przydało)
Fakt pozostaje faktem: po zakupie kamery (jakoś na początku tego roku) ładnie mi zgrywał, teraz już nie. Przez port USB wiadomo - nie da rady.
Zastanawiam się co z tym fantem zrobić. Może są jakieś magnetowidy minidv w wersji okrojonej (czyli jakieś tanie, nie przekraczające 1000zł) bo jeśli są i nie ma różnicy w jakości zgrywanego obrazu to się chyba bardziej opłaca zainwestować w coś takiego, niż wymieniać układ za 2000zł :(
i tutaj kieruję kolejne pytanie: może ktoś miał podobny problem? kamerka jest naprawdę świetna, jeśli istnieje możliwość tańszej naprawy to chętnie skorzystam.

pozdrawiam,
M.

piątek, 25 sierpnia 2006, 11:20
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Przez port USB wiadomo - nie da rady.

I tu sie mylisz. Ta kamera umozliwia zrzut w pelnej jakosci DV przez zlacze USB. 8O
Tyle tylko, ze nie kazdy soft sobie z tym radzi. Przez windowsowki Movie Maker zrobisz to bez problemu. Kamera w tym momencie powinna byc wtrybie odtwarzania.
Sam posiadam GS75 (a wiec nizszy model) i zrzucam przez USB. Jakosc wysmienita, zero utraconych klatek. Nie kupowalem karty wifi bo po co?.
Jednak w tym przypadku nie ma mozliwosci eksportu z komputera do kamery.

piątek, 25 sierpnia 2006, 11:43
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Nie kupowalem karty wifi bo po co?

Święta racja. No chyba, że chciałbyś postawić sobie sieć bezprzewodową... wtedy wifi ma sens! 8)

piątek, 25 sierpnia 2006, 12:22
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

DiscoLED napisał(a):
Nie kupowalem karty wifi bo po co?

Święta racja. No chyba, że chciałbyś postawić sobie sieć bezprzewodową... wtedy wifi ma sens! 8)

Oczywiscie chodzilo o karte fi-wi fire wire :wink:

piątek, 25 sierpnia 2006, 13:03
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

"Może są jakieś magnetowidy minidv w wersji okrojonej"

Jeśli miałbyś już pójść w tym kierunku, to wystarczy kupić kamerę cyfrową za ok. 1000 zł - będzie służyła do zrzucania na HD, przewijania, na wycieczki a także jako druga asekuracyjna.

piątek, 25 sierpnia 2006, 13:58
Bywalec
Bywalec

lobogrr napisał(a):
Przez port USB wiadomo - nie da rady.

I tu sie mylisz. Ta kamera umozliwia zrzut w pelnej jakosci DV przez zlacze USB. 8O
....
Jednak w tym przypadku nie ma mozliwosci eksportu z komputera do kamery.

hmmm, no to wlasnie jest problem, bo o tyle o ile przez usb rzeczywiscie zgrac moge, to bez dzwieku. a poza tym chcialem zrzucic sobie przez kamerke stare kasety vhs, a wiem ze jest to mozliwe (choc przy ostatniej i jedynej probie pare miesiecy temu wlasnie wykrylem awarie firewire) i nie jestem pewien czy firewire nie jest jednak koniecznoscia.. no a co do DV IN no to juz raczej potrzeba, choc i tak bede material obrobiony archiwizowal na dvd, to i tak mialem w planach ponowne zrzucanie na dv, w koncu na dvd jakosc cierpi strasznie, nawet przy dobrych kodekach typu canopus.
poprobuje jeszcze z tym movie makerem, poki co w vegasie dzwieku nie ma.
dzieki za odp.
pozdrawiam

[ Dodano: Pią Sie 25, 2006 6:15 pm ]
Star napisał(a):
"Może są jakieś magnetowidy minidv w wersji okrojonej"

Jeśli miałbyś już pójść w tym kierunku, to wystarczy kupić kamerę cyfrową za ok. 1000 zł - będzie służyła do zrzucania na HD, przewijania, na wycieczki a także jako druga asekuracyjna.

to też jest rozwiazanie i to niezle, sęk w tym, że nie jestem pewien jakosci, kumpel wpadl kiedys z jakims soniaczem i zgrany material byl naprawde tragicznej jakosci (a byl nagrywany moją GS400) dlatego tez pytanko kieruje : jesli juz to jaką? (oczywiscie im taniej tym lepiej dla mojej kieszeni:)

piątek, 25 sierpnia 2006, 17:13
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Mysle, ze jednak w tym wypadku to najtaniej bedzie wymienic gniazdo fire wire w kamerze. No chyba, ze panowie z serwisu kosmiczna cene powiedza...

piątek, 25 sierpnia 2006, 17:48
Bywalec
Bywalec

Mysle, ze jednak w tym wypadku to najtaniej bedzie wymienic gniazdo fire wire w kamerze. No chyba, ze panowie z serwisu kosmiczna cene powiedza...

no... 2 tysiaczki, jak już pisałem.. :/

piątek, 25 sierpnia 2006, 18:14
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

8O Kurcze, to oni chyba wymieniaja wszystko z wyjatkiem obudowy. Poprobuj jeszcze tym movie makerem moze uda sie zrzucic wraz dzwiekiem. sama edycje i autoring mozesz przeprowadzac w innym programie.
Nero vision tez bez problemu obsluguje zrzut poprzez USB. Znakomicie sobie z tym radzi rowniez program dolaczony do kamery - niestety nie pamietam jego nazwy bo nie uzywam.

piątek, 25 sierpnia 2006, 18:42
Bywalec
Bywalec

8O
Nero vision tez bez problemu obsluguje zrzut poprzez USB. Znakomicie sobie z tym radzi rowniez program dolaczony do kamery - niestety nie pamietam jego nazwy bo nie uzywam.

o prosze! nero vision rzeczywiscie zlapal ladnie i z dzwiekiem.
to moze korzystajac z okazji zapytam czym najlepiej to kompresic bo z tego co sie orientuje to rozne kodeki DV są, a przynajmniej 3 rodzaje.. informacji nt.kodekow dvd juz poszukam na forum, choc jak kiedys szukalem to nigdy sie nie spotkalem z konkretna odpowiedzią typu: "używaj tego" ;)
iii może jeszcze korzystając (choć to już kompletnie odbiega od tematu) :
byłbym wdzięczny za nazwę konkretnego/ych kontrolera firewire na chipsecie texas instruments w umiarkowanej cenie :)
dziekuje :)
pozdr.

piątek, 25 sierpnia 2006, 19:39
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 10 ]