Teraz jest niedziela, 24 czerwca 2018, 07:03

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 8 ] 
 Proszę o pomoc w wyborze (ostatnio już raz, mam nadzieję). 
Autor Wiadomość
Bywalec
Bywalec

Post Proszę o pomoc w wyborze (ostatnio już raz, mam nadzieję).
Dosyć już mam latania po tym forum. Bardzo was proszę o ostateczną pomoc. Widzę, że to forum jest już dostatecznie zaśmiecone. Sorry, to już ostatni raz. No więc:

Cena kamery NIE MOŻE przekraczać 2000 zł. Nie mówcie mi żebym czekał i zbierał, bo chce ją mieć jak najszybciej. Poza tym rodzice mi ją kupują, coś tam zarabiam na pokazach (40 zł na tydzień, heh, czasem więcej, ale wolę tą kase przeznaczyc na coś innego). Jak już wspomniałem w innym poście, tańczę bboying (medialnie nazywany berakdancem). Ćwicze w domu, na korytarzu, gdzie są dwie żarówki, żadnych okien, a światła pada tylko z dzrwi pomieszczeń, gdzie znajdują się okna. Jedyn słowem, będę używał kamery najczęściej w sałbym oświetleniu. Kolejna sprawa, będę się nagrywał aby zobaczyć co robię źle, jak wygląda mój taniec. Są tak zwane pwoermoves, jeden z elementów bboyingu - figury dynamiczne, np. kręcenie się na głowie. Chce aby te ruchy w kamerze były płynne. Jakość kolorów raczej nie jest taka ważna, ale jakoś obrazu i liczba klatek na s jak najbardziej. Kamerę będę kładł np. na krześle, nie będę z nią nigdzie latał, dlatego jakieś super stabilizatory nie są mi potrzebne. Zdjęcia by się przydały (byle jakie) bo nie posiadam aparatu cyfrowego. Zastanawiałem się nad modelami gs75 i gs 180 panasonica. Jendak myślę, że dla mnei lepsza by była jakaś sony, Co wy na to? [/b][/scroll]

[ Dodano: Czw Sie 31, 2006 12:02 am ]
Jestem prawie pewny, że kupie gs75. A czym sie różnią gs75-s, gs75 i gs75eps?? Jak znacie jakieś miejsce w internecie gdzie mogę nabyć tę kamerę za najniższą cenę i przesyłkę, to poproszę.

środa, 30 sierpnia 2006, 16:39
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

oh ziomus :] 2 zarowki ... wg mnie jedyne rozsadne rozwiazanie to sony hc94... ale juz chyba kiedys ci o tym pisalem... Nie ma takiej opcji ze mowisz ze masz tyle kasy i chesz taki sprzet i ch.j - jakby tak bylo, to wiekszosc z nas wydawalaby duzo duuuzo duuuuuuzo mniej kasy na sprzet :D

czwartek, 31 sierpnia 2006, 01:11
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Kup sobie dotakowe oswietlenie. Statyw ze swiatlem halogenowym i posc go po scianie, napewno beda lekkie cienie ale pokoj , przedpokoj sie rozswietli a jakosc filmu tak tragicznie nie spadnie. Najtansze rozwiazenie to przejechac sie do Makro lub Sellgrossa i tam udac sie na dzial budowlany, sa niewysokie statywy z lampa i zarnikiem.

POZDRAWIAM

czwartek, 31 sierpnia 2006, 08:12
Bywalec
Bywalec

No z tego co patrzyłem, to sony ma powyżej 3020 pikseli. Nieźle, jak na taką cenę. Ale ja się od początu zakochałem w panasonicach. Heh. No ale zobaczy się, może poczekam trochę i pozbieram, a kamery przez ten czas stanieją. Ja pierd... nie lubie takich ograniczeń finansowych, muszę coś z tym zrobić...

[ Dodano: Czw Sie 31, 2006 9:59 am ]
A może ktoś mi odpowiedzieć, czym różnią się: panasonic gs75s, gs75, gseps??

czwartek, 31 sierpnia 2006, 08:58
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

zgas podjar tymi pixelami - one pracjua tylko przy zdjeciach!!!! Ciebie interesuje film. w warunkach ktore opisujesz soniacz bedzie najlepszy. Przejedz sie do Castoramy lub praktikera i kup sobie takie proste halogeny na statywach (sa tam za smieszna kase i juz masz doswietlone miejsce w ktorym cwiczysz. Niekoniescznie trzeba inwestowac kase w full profi swiatlo

czym sie roznia te panasoniki? - Czasem sklep nie podaje pelnej nazwy a czasem te literki na koncu swiadcza o rynku przeznaczenia. GS75 to GS75 a z dodatkowym halogenem bedzie pracowal bardzo dobrze. Bez doswietlenia kup sony

czwartek, 31 sierpnia 2006, 09:27
Bywalec
Bywalec

Ja pierd... przecierz nie będę z holu urządzał jakiegoś studia filmowego, hehehe. Kupie panasonica, jak będzię źle, to dokupię te lampy. No ale który będzie lepszy do moich potrzeb: gs75 czy gs180?? W sumie na rękę by mi poszło gdybym kupywał gs180, bo w tym samym sklepie internetowym mam zamiar kupić nagrywarkę. Co radzicie?

http://www.elektrobox.pl/shop.php?a=opi ... ategorie=0
Elektrobox

czwartek, 31 sierpnia 2006, 09:48
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Sam kupilem od niego FX1 i GS180 do zgrywania http://www.allegro.pl/item122075700_pan ... olska.html
Uczciwa firma

[ Dodano: Czw Sie 31, 2006 12:21 pm ]
No i dostajesz gwarancje polska a nie europejska :D

czwartek, 31 sierpnia 2006, 11:20
Bywalec
Bywalec

Kurde, już zamówiłem panasonica ns-gs180 tydzień temu, ale okazało się, że sklep internetowy nie ma jej w magazynku. Więc anulowałem zamówienie. Doszedłem do wniosku, że nagrywanie w słabych warunkach oświetleniowych gra tutaj największą rolę. Dlatego myślę o zakupie jakiegoś sony... tylko pamiętajcie, że cena nie może przekraczać 2000zł. Aha i czy w kamerach 3ccd lepszy jest tylko kolor?? Czy także obraz i płynność nagrywanych ruchów??

czwartek, 7 września 2006, 17:05
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 8 ]