Teraz jest niedziela, 22 lipca 2018, 12:58

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 10 ] 
 Nie działąjący system antywstrząsowy w sony DCR-HC23 
Autor Wiadomość
Nowy
Nowy

Post Nie działąjący system antywstrząsowy w sony DCR-HC23
Witam, napisałem list do firmy SONY ale nie zamierzaja nic z tym zrobić. Postanowiłem ze nagłośnie trochę sprawę. Proszę włascicieli tych kamer o sprawdzenie sobie steadyshota i odpowiednie atakowanie producenta. Dostaliśmy towar niezgodny z umową więc chyba warto powalczyć...

TREŚĆ LISTU:

Witam, zgodnie z rozmową telefoniczną przesyłam swoje spostrzeżenia na temat systemu stabilizacji obrazu w kamerze DCR-HC23E.

Test wykonałem na 3 egzemplarzach. Polegał na odczycie drgań przy wyłączonym stabilizatorze obrazu wywołanych możliwie małą amplitudą drgań i ich siłą oraz porównaniu wyników przy tej samej sile drgań przy włączonym systemie anty-wstrząsowym. Okazało się ze rejestrowany posiadał te same odchylenia, co dowodzi iż Super SteadyShot nie funkcjonuje.

Gdy zademonstrowałem podobny test sprzedawcy w nieco prostszej formie – bez aparatury, polegający na ustawieniu kamery na statywie i dotknięciu jej (statywu) opuszkiem palca uzyskaliśmy identyczny rezultat.

Sprzedawca z niedowierzaniem włączył tryb demo, który w pewnej chwili porównuje włączony i wyłączony tryb. Gdy miał kamerę nałożoną na rękę faktycznie pięknie widać było redukcję wstrząsów. Szybko jednak test został obalony ponieważ na nieruchomym statywie w trybie demo przy wyłączonej funkcji SteadyShot widać „trzęsienie” obrazu! (Wiadomo, że to tryb demo ale wiekszość z nas działanie systemu zaakceptowała patrząc na SYMULACJĘ!!! NAPRAWDĘ ON NIE DZIAŁA)*

Proszę o ustosunkowanie się do mojego badania i powiadomienie mnie o decyzji jaką zamierzacie w tym temacie podjąć.

* Tego w nawiasie nie było w liscie

czwartek, 31 sierpnia 2006, 11:14
Bywalec
Bywalec

Jeśli serwis stwarza problemy w realizacji gwarancji to powinno się z tym udać do Rzecznika Praw Konsumenta. A jak odnosi się do tego Sony? Co odpowiedzieli?

piątek, 1 września 2006, 00:30
Nowy
Nowy

Miła Pani powiedziała bym przyszedł do sprawdzą co z kamerą bo pewnie tylko moja padła. Co miała mowic - tak ją wyszkolili i działą wg procedury. Nie chcę by mi naprawiano nową kamerę. Skorzystam najprawdopodobniej z możliwości jaką mi zaoferował sprzedawca i wymienie ją na lepszy model. Z racji ze BARDZO LUBIĘ SONY i wszystko w zasadzie mam tej firmy to pewnie dopłacę do lepszego modelu też tej firmy

Ja przeprowadziłem badanie na uczelni i wyniki są takie jak napisałem. Od tego czasu sprawdziłem już wiele wiecej tychze kamer - wszystkie mają to samo - STABILIZACJA NIE DZIAŁA. JEśli ktoś na forum ma taką kamerkę to niech sobie sprawdzi i potwierdzi to co napisałem. Możliwe, że błąd dotyczy tylko ostatniej serii produkcji a wcześniejszej nie miałem okazji sprawdzić.

piątek, 1 września 2006, 09:24
Bywalec
Bywalec

BARDZO LUBIĘ SONY

I dlatego kupujesz sprzet tej firmy?? Oj, chyba przestaniesz ich lubic... :mrgreen:

piątek, 1 września 2006, 10:20
Nowy
Nowy

__kater__ napisał(a):
BARDZO LUBIĘ SONY

I dlatego kupujesz sprzet tej firmy?? Oj, chyba przestaniesz ich lubic... :mrgreen:

wszystko w ich rekach ze tak powiem :)

piątek, 1 września 2006, 12:24
Nowy
Nowy

Mam identyczną kamerę, też mnie na początku coś tknęło, a teraz po porównaniu z moja starą kamerą, jestem 100% pewny że nie działa system antywstrząsowy. W poniedziałek obdzwonię wszystko co się da :). Zobaczę co sie stanie.

sobota, 16 grudnia 2006, 19:23
Nowy
Nowy

No i ja też sprawdziłem na swojej kamerce. Data produkcji 11-2006 i według mnie przynajmniej u mnie stabilizacja działa. Jak dam 20x i wyłącze stabilizację drgania są i to duże jak ją włącze to zdecydowanie maleją nie nikną ale maleją i to znacznie widać to nawet na zoomie ok 15x (sprawdzała to też moja żona i potwierdziła że jest różnica - dwa testy niezależne). Wiadomo nie jest to stabilizacja optyczna tylko sis elektroniczna więc nie można od niej oczekiwać super pracy. Kolega ma Panasonica starego na HI8 i stabilizację optyczną i też jak dam u niego 20x zoom to też są lekkie drgania trzeba filmować będąc podpartym na czymś. Być może ma stabilizacja działać mocniej a w sony działa słabo - może w tym tkwi problem. Niech ktoś jeszcze sprawdzi na swoich kamerach czy to w końcu działa czy nie.
pozdr.

Ostatnio edytowano niedziela, 17 grudnia 2006, 11:09 przez fatom, łącznie edytowano 1 raz

sobota, 16 grudnia 2006, 23:34
Nowy
Nowy

Mam kamerę z 27/11/2006 (napis na pudełku). Stabilizacja bezwzględnie nie działa, miałem kilka kamer w tym (Hi8 XR TRV65E, Sony HC-20), byłem wczoraj u kumpla którego ojciec profesjonalnie się zajmuje filmowaniem i też stwierdził - stabilizacji brak. Sprawdzałem w różnych warunkach na innym modelu kamery z działającą stabilizacją i równolegle z HC-23e moją. Nie mam naprawdę żadnych wątpliwości włączenie i wyłączenie stabilizacji nic nie daje. Jedynie co udało mi się zaobserwować to zmieniająca się szybkość migawki przy wł/wył stabilizacji. Może to błąd w oprogramowaniu kamery i da się naprawić przez jakieś flashowanie w serwisie czy coś podobnego.

niedziela, 17 grudnia 2006, 11:08
Nowy
Nowy

Czy w kamerze sony DCR H24 stabilizacja działa prawidłowo, czy też nie - proszę o odpowiedź.

niedziela, 17 grudnia 2006, 11:46
Nowy
Nowy

Dzwoniłem do Sony i Pan z serwisu dziarsko twierdzi że wszystkie kamery Sony mają stabilizację. Polecił mi wysłać kamerę (HC23E) do serwisu. Więc pozostało mi wysłać kamerkę i czekać.
Właśnie w pobliskim sklepie obejrzałem 2 sztuki HC23E - w obu NA PEWNO nie działa system antywstrząsowy. Zaczynam sie niepokoić czy w serwisie mi to naprawią, ale kolega fatom twierdzi iż u niego działa, więc jest nadzieja jakaś.

poniedziałek, 18 grudnia 2006, 11:12
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 10 ]