Teraz jest środa, 14 listopada 2018, 04:52

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 14 ] 
 Sony DCR-DVD304E - czy warto? 
Autor Wiadomość
Nowy
Nowy

Post Sony DCR-DVD304E - czy warto?
Witam.

Przymierzam sie powoli do zakupu nowej kamery (dotychczas korzystam ze starej wieloletniej VHS, wiec praktycznie kazda nowa kamera jest dla mnie wow super itp.), a najbardziej w oko wpadla mi ta podana w tytule.

Mimo wszystko mam jednak kilka pytan. Czy tryb "true widescreen" oznacza, ze kamera nagrywa na dvd material anamorficzny, czy jedynie dorzuca czarne pasy na gorze i na dole? Oczywiscie preferowalbym ta pierwsza opcje.

Bardzo kuszacy jest tez dodatkowy mikrofon w zestawie, zdolny do nagrywania dzwieku w formacie 5.1.

Przyznam sie szczerze ze te dwie cechy (16:9, ale anamorficzny by uzyskac jak najlepsza jakosc oraz dzwiek 5.1) bardzo by mnie interesowaly i przede wszystkim tego szukalbym w swojej przyszlej kamerze.

Wlasciwie byloby po krzyku ale spotkalem sie juz z opiniami ze material z kaset MiniDV jest duzo lepszej jakosci. Do tej pory material z VHS zgrywalem na kompa, wycinalem i montowalem odpowiednie sceny i kompresowalem aby wsadzic wszystko na DVD.

Material z tej kamery zamierzam nagrywac a najlepszej jakosci (co daje ok. 20 min na malej plycie DVD, z obliczen tak pi razy drzwi jest to bitrate 6000-7000 kbps a wiec calkiem przyzwoity), wszystko potem montowalbym na kompie i wypalal na DVD DL, a wiec miejsca duzo wiec przy ewentualnej rekompresji (a przy odrobinie pracy mozna sie obyc bez tego) nie bedzie zauwazalnej straty jakosci.

Czy dla takich zastosowan jak napisalem jakosc ktora otrzymam na DVD bedzie faktycznie zauwazalnie gorsza, niz jak gdybym zgral material z miniDV i potem po montazu skompresowalem do DVD?

A jesli bedzie faktycznie gorsza, to jaka inna kamere miniDV z 16:9 (koniecznie) i dzwiekiem 5.1 (byloby super jakby bylo, choc zdaje sobie sprawe ze z tym bedzie pewnie trudno) byscie polecili?

Mam nadzieje, ze nie przynudzilem tym przydlugim postem :P

P.s.
Jakby ktos mial czas aby wystawic powiedzmy 10sekundowe nagranie z kamery DVD (niekoniecznie tego modelu co w temacie) aby mogl zobaczyc jak by to wygladalo to bylbym wdzieczny.

niedziela, 10 września 2006, 18:53
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

kamery ktore nagrywaja bezposrednio na dvd maja to do siebie ze raczej sluza do uzytku domowego typu "nagraj-wypal-ogladaj" material w mpeg2 nie jest specjlanie zachecajacy do obróbki. Jezeli zamierzasz bawic sie w montaz to miniDV, jezeli chcesz tylko wyciac pare brudow i ogladac swoje nagrania to faktycznie DVD lub HDD jest jak najbardziej na miejscu

Gdy bdziesz montowal mpeg2 to po montazu czeka cie i tak kolejna rekompresja do mpeg2 :] (Chyba ze są juz na swiecie jakies karty, ktorych nieznam, ktore pracuja tylko w takim mpeg2 z kamer dvd)

Co do twojego pytania:
GyLo napisał(a):
Czy tryb "true widescreen" oznacza, ze kamera nagrywa na dvd material anamorficzny, czy jedynie dorzuca czarne pasy na gorze i na dole? Oczywiscie preferowalbym ta pierwsza opcje.
Chyba nie dokonca znamy angielski co? http://www.translate.pl/

Reasumujac:
-zabawa w montaz - miniDV (tutaj nie ma bezposredniej mozliwosci nagrania w 5.1 - chyba ze dokupisz mikrofon i znajdziesz taki model kamery, ale nie orientuje sie nawet czy to mozliwe) - moj typ HC94/HC96
-nagrywamy i ogladamy - DVD albo HDD(z malymi poprawkami jak wyciecie brudu czy tez sceny z uciazliwa tesciowa, poradzimy sobie spokojnie za pomoca opcji edit w kazdymz programow do nagrywania, polecam ulead) tutaj dzwiek i obraz sa juz skompresowane, obraz w mpeg2 dzwiek w ac3 DolbyDigital - nie mam kamery ktorą mógłbym polecic z czystym sumieniem, ale napewno ktoras z tej serii co podales, lub jakies HDD

http://www.camcorderinfo.com/d/Reviews& ... _c=DVD.htm Polecilbym ci wlasnie ta stronke poczytac, ale jak z angielskim w plecy to lipa raczej :/ a tam sa naprawde dobre recenzje kamer

Ostatnio edytowano niedziela, 10 września 2006, 22:20 przez kubanczyk, łącznie edytowano 1 raz

niedziela, 10 września 2006, 20:15
Nowy
Nowy

Dzieki wielkie za odpowiedz, chyba bedzie warto jednak posiwecic 5.1 na rzecz zwyklego stereo i lepszej jakosci

A co do
kubanczyk napisał(a):

to nie wiem co miales na mysli, bo nie widze zadnego zwiazku mojego zdania ktore zacytowales z jezykiem angielskim, ktory jak zreszta znam bardzo dobrze.

W kazdym razie dzieki za linka do strony z recenzjami kamer, faktycznie bardzo dobra i tam tez znalazlem odpowiedz na moje pytanie ktore zacytowales.

Nie doszukalem sie jednak na niej sampli z testowanych kamer, wiec podejrzewam ze pewnie skoro na takiej duzej stronie ich nie ma to pewnie w ogole w sieci nie znajdzie sie przykladowych kilkusekundowych filmow?

niedziela, 10 września 2006, 21:25
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

GyLo napisał(a):
nie wiem co miales na mysli, bo nie widze zadnego zwiazku mojego zdania ktore zacytowales z jezykiem angielskim, ktory jak zreszta znam bardzo dobrze.
GyLo napisał(a):
Czy tryb "true widescreen"
W nazwie masz odpowiedz ;]

True WideScreen - Prawdziwy Szeroki Ekran

GyLo napisał(a):
nie widze zadnego zwiazku mojego zdania ktore zacytowales z jezykiem angielskim
lol, a co do filmikow to niestety ale musisz spedzic pare godzin i przeszukac na google.com - czasem ciezko dostac takie filmiki ale da sie znalezc zawsze

niedziela, 10 września 2006, 22:14
Nowy
Nowy

W nazwie mam odpowiedz powiadasz? Jakos dla mnie nie bylo to zbyt oczywiste ze "prawdziwy szeroki ekran" oznacza ze kamera dokonuje zapisu anamorficznego zamiast dodawac czarne pasy, chyba ze moze chcesz mi polecic jakis lepszy slownik polsko-angielski? :P

A w poszukiwaniu sampli już goglowałem, ale pewnie jeszcze sprobuje nie raz. W kazdym razie dzieki za adres stronki do testow i przekonanie mnie do miniDV

niedziela, 10 września 2006, 23:05
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

kubanczyk napisał(a):

W nazwie mam odpowiedz powiadasz? Jakos dla mnie nie bylo to zbyt oczywiste ze "prawdziwy szeroki ekran" oznacza ze kamera dokonuje zapisu anamorficznego zamiast dodawac czarne pasy, chyba ze moze chcesz mi polecic jakis lepszy slownik polsko-angielski? :P

Jezeli nie bylby True to by nie pisalo True :] zaufaj mi... to o czym ty mowisz to 16:9 Letterbox lub poprostu pisza 16:9 ale nikt nie odwazylby sie w specyfikacji napisac True widescreen i nie dac True widescreen.

poniedziałek, 11 września 2006, 00:34
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

GyLo napisał(a):
kubanczyk napisał(a):

Jezeli nie bylby True to by nie pisalo True :] zaufaj mi... to o czym ty mowisz to 16:9 Letterbox lub poprostu pisza 16:9 ale nikt nie odwazylby sie w specyfikacji napisac True widescreen i nie dac True widescreen.

Obrazek

poniedziałek, 11 września 2006, 01:11
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Temu panu (panu 2 tygodnie montujemy wesele) juz podziekujemy znamy sie z blyskotliwej wymiany zdan i wtracania "sensownych" tekstow.Chcialbys cos dodac czy tak sobie piszesz na forum? :mrgreen:

http://www.sony.pl/view/ShowArticle.act ... =odw_pl_PL
http://www.canon-europe.com/For_Home/Pr ... eID=306981
http://www.usa.canon.com/consumer/contr ... 4&pageno=0

poniedziałek, 11 września 2006, 02:11
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Chcialbys cos dodac czy tak sobie piszesz na forum? :mrgreen:

Dodać :?:

... a dodam:

w przeciwieństwie do Ciebie Drogi Kolego nie piszę dla samego pisania - co Ty zdaje się uskuteczniasz, aby tu zaistnieć :idea:

Można to robić w elegancki sposób a ten powyżej o prawidłowym używaniu niektórych słów z j. angielskiego - to porażka (oczywiście Twoja 8) ).

Jak zapewne zauważyłeś nie jestem pierwszym, który zwraca Ci uwagę...

pozdrawiam

poniedziałek, 11 września 2006, 02:27
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

kubanczyk napisał(a):
Chcialbys cos dodac czy tak sobie piszesz na forum? :mrgreen:

Dodać :?:

... a dodam:

w przeciwieństwie do Ciebie Drogi Kolego nie piszę dla samego pisania - co Ty zdaje się uskuteczniasz, aby tu zaistnieć :idea:

Można to robić w elegancki sposób a ten powyżej o prawidłowym używaniu niektórych słów z j. angielskiego - to porażka (oczywiście Twoja 8) ).

Jak zapewne zauważyłeś nie jestem pierwszym, który zwraca Ci uwagę...

pozdrawiam
Wez skoncz pisac bez sensu, tylko udowodnij ze True Widescreen nie oznacza technologii True Widescreen (Prawdziwego Szerokiego Ekranu - chyba ze masz na to jakies inne tlumaczenie lingwisto)... Prosze podaj jakis link, gdzie eksperci stwiedzaja ze technologia "True Widescreen" obcina obraz paskami z gory :mrgreen: czlowieku opanuj sie. Ja nie wiem jak to jest ale jak cos krytykuje to podaje przyklady, linki, argumenty potwierdzajace ze mam prawo krytykowac... moze bys zaczal robic podobnie to napewno pomoze w nie wprowadzaniu w bladludzi czytajacych to.

Typowe objawy "Dziecineo" ao... chyba czas odpoczac od internetu i wziasc sie ostro za prace bo ci braknie czasu na zmontowanie tego wesela ktore "dopieszczasz juz jak swoje dziecko" od 2 tygodni.

Jak ci sie niepodoba moj styl pisania jak to ujales
ao napisał(a):
Można to robić w elegancki sposób
mowisz ze jest nie elegancki :] Mozesz wlaczyc ignorowanie moich postow i bedziesz mial spokojniejsze zycie.

poniedziałek, 11 września 2006, 02:36
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Kubańczyk uwielbia cytowanie z powodem lub bez.
Pozdrawiam

poniedziałek, 11 września 2006, 05:42
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Typowe objawy "Dziecineo" ao... chyba czas odpoczac od internetu i wziasc sie ostro za prace bo ci braknie czasu

... co do internetu, odpowiem:

całe szczęście, że nie samych "kubanczyków" spotyka się w sieci :twisted:

Zawsze ceniłem różne maksymy, ponieważ zawsze mają odbicie i przełożenie na życie codzienne. W tym przypadku przytoczę tylko jedną:

"... spierając się z wariatem - bacz by i ciebie za niego nie wzięto"

I ostatnia sprawa: Twoja interpunkcja i ortografia:

widać nie jesteś z niej mocny, kaleczysz język, popełniasz błędy ortograficzne w ojczystym języku i do tego oczywiście jako ekspert (bo jakże by inaczej ::: przecież kubanczyk jesteś::: ) udzielasz zasad pisowni języka angielskiego...

Może już czas zastanowić się nieco nad swoją osobowością i charakterem - bo jeśli się go jeszcze nie ma to czas złożyć wizytę u odpowiedniego specjalisty :wink:

poniedziałek, 11 września 2006, 08:16
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

kubanczyk napisał(a):
Typowe objawy "Dziecineo" ao... chyba czas odpoczac od internetu i wziasc sie ostro za prace bo ci braknie czasu

... co do internetu, odpowiem:

całe szczęście, że nie samych "kubanczyków" spotyka się w sieci :twisted:

Zawsze ceniłem różne maksymy, ponieważ zawsze mają odbicie i przełożenie na życie codzienne. W tym przypadku przytoczę tylko jedną:

"... spierając się z wariatem - bacz by i ciebie za niego nie wzięto"

I ostatnia sprawa: Twoja interpunkcja i ortografia:

widać nie jesteś z niej mocny, kaleczysz język, popełniasz błędy ortograficzne w ojczystym języku i do tego oczywiście jako ekspert (bo jakże by inaczej ::: przecież kubanczyk jesteś::: ) udzielasz zasad pisowni języka angielskiego...
Prosze przekonaj mnie argumentami ze nie mam racji, a przyznam ja tobie

ao napisał(a):
Może już czas zastanowić się nieco nad swoją osobowością i charakterem - bo jeśli się go jeszcze nie ma to czas złożyć wizytę u odpowiedniego specjalisty :wink:
Nie czepiaj sie osbowosic i charakteru tylko podaj jakeis argumenty co do twojej interpretacji True widescreen. Kamery True Widescreen Sonego nagrywaja obraz o szerokosci 1024 linii.

poniedziałek, 11 września 2006, 08:36
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Nigdzie nie napisałem, że nie masz racji :idea:
Trudno nie przyznać komuś racji, kto drugi raz wymyśla "koło" :twisted:

Jedyne tylko co mi nie odpowiada - to po co generować tyle słów/postów do elementu tak prostego i oczywistego ... co niepotrzebnie rozmnaża posty i utrudnia wyszukiwanie potrzebnych informacji :idea:

to tyle.

poniedziałek, 11 września 2006, 10:47
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 14 ]