Teraz jest poniedziałek, 12 listopada 2018, 20:10

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 21 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
 Panasonic 3CCD AG-DVC30 czy wart? 
Autor Wiadomość
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post Panasonic 3CCD AG-DVC30 czy wart?
Witam!

Czy Panasonic AG-DVC 30 wystarczy do filmowania wesel? jaka jest czułość tej kamery w rzeczywistości?

piątek, 15 września 2006, 12:29
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Oczywiscie, ze warta. Jasnosc minimalnie gorsza od vx2100 jesli wiesz jaka jest VX.
Ogolnie to chyba jedna z najjasniejszych kamer w tej klasie. Daje bardzo dobre odwzorowanie kolorow. Sonka popada w czerwienie i robi troszke mydlany obraz w ciemnych miejscach. Panas idzie za to troche w zielenie ale to bardziej naturalne.
W bardzo ciemnych momentach (jak filmujesz bez oswietlenia a na sali np. dyskoteka swiatel i momentami wszystkie gasna) to w panasiu robi sie cos jakby wzrosl wspolczynnik kompresji :) Być moze to normalne ale nigdy wczesniej przy zadnej kamerze tego nie zauwazylem. Jest to chwilowe i malo zauwazalne ale jednak wystepuje i moze denerwowac.
Z jasnoscia to nie przesadzaj znowu, poradzi sobie znakomicie na weselu, to swietna kamerka nieporownywalnie lepsza od malych konsumenckich kamerek 3CCD jesli do tego pijesz

piątek, 15 września 2006, 13:39
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

ma mozliwosc dołozenia foni XLR
przetworniki troche wieksze niz gs 400 bo 1/4" ale vx ma 1/3" wiec czułosc wieksza

piątek, 15 września 2006, 18:52
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

GS400 i DVC30e - to jak porownywanie konia mechanicznego z prawdziwym ;)

Pracowales na tych kamerach? Nie widzisz roznicy????? ..jezeli nie.. no coz... sa i tacy na tym swiecie..i niech zyja w nieswiadomosci...

PS & AE & LR
D810 + szkła
CMIII + szkła

piątek, 15 września 2006, 22:27
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

co jak co ale vx2100 to władca jasności w swojej klasie (jezeli chodzi o jakis porownania)i potrafi przyłozyc mocnego ciosa niejednej drozszej... Nie potrafie odpowiedziec an pytanie jak sie ma do tego panasia ale podejrzewam ze w tym parametrze broni sie mocno. Jezeli masz 12tys to polecam do wesel SonyPD170 (uprofesjonalniona siostra vx2100)... nie znam niestety panasonica, ale polecam vx2100 o ile cie to interesuje (kosztuje 8000-9000) i uwazam ze to jest wlasnie kamera bardzo dobra do wesel w stosunkowo przestepnej cenie.

piątek, 15 września 2006, 23:12
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Z uwagi, ze montuje rozne materialy mialem na swoim komputerze material i z VX i z GSa 400 i z DVC 30. Wg mnie DVC 30 wygrywa.
GS 400 :) Fajna na wakacje i przy tym zostanmy.
VX tez jest super jednak wole DVC30. Oczywiscie tutaj to tylko moj gust, ktos inny moze wolec VXa a ja jak mam material z panasoników serii DVC czy DVX to jestem przeszczesliwy :) Materialu z PD 170 nie mialem w kompie. Porownujac VX2100 i DVC30 ta pierwsza jest tylko delikatnie jasniejsza. Jak ktos nie porownywal to moze tylko przewidywac. Jak kol. kubanczyk :)

sobota, 16 września 2006, 00:54
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Jak ktos nie porownywal to moze tylko przewidywac. Jak kol. kubanczyk :)
nom tak jak napisalem wyzej nie mialem porownania z tym modelem panasonica - ale mialem okazje pracowac na wielu modelach kamer stad moje porownanie. Podczas zdjec jakos latwiej mi wyczuc ktora kamera jest jasniejsza a potem zobaczyc ktora robi ziarno i kiedy... Jedno wiem napewno, ze z czystym sumieniem vx-a moge polecic - mam jakaś slabosc do obazu z kamer sonego

Ostatnio edytowano sobota, 16 września 2006, 01:51 przez kubanczyk, łącznie edytowano 2 razy

sobota, 16 września 2006, 01:27
Nowy
Nowy

Witam wszystkich - ostatnio trochę sie obijam z pisaniem ale dużo czytam
Mam pytanie do szanownych znawców tematu - poza kolegą Fidela- czy należy sie spodziewać problemów ze współpracą pomiędzy DVC 30 a "małym Sony Vegas za 700 zł" przy zgrywaniu z kamery na kompa i potem podczas dalszej z nim pracy. Będę wdzięczny za konkretne odpowiedzi - testowałem ostatnio Małe Sony Vegas i doszedłem do przekonania, ze na początek wystarczy do imprez typu wesela a co do DVC 30 to dużo czytałem pozytywnych opinii i myżlę, że jest godny swojej ceny.
J jeszcze jedno pytanie - czy kamery Panasonica mają podobne rozwiązanie jak Sony - licznuk obrotu wałka - jeżeli tak to proszę o info jaki jest limit dla DVC 30
pozdrawiam wszystkich szanownych kolegów i koleżanki

sobota, 16 września 2006, 01:37
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Mysle ,ze co do zgrywania w roznych progrmach to nie ma zadnej roznicy czy problemow - jak w kazdym badz razie sie nie spotkalem...

Ale przed kupnem Panansonica AG-DVC30e musisz byc swiadomy jednej bardzo istotnej rzeczy - nie da sie pracowac na mikrofonie wbudowanyn (!!!) konieczny jest zakup mikrofonu zewnetrzenego..nawet tani monacor spisuje sie dobrze pod warunkiem ,ze bedziesz pozniej obrabial dzwiek w kompie (koniecznosc-aby byc zadowolonym) osobiscie uzywam compressor/expander i dodaje basow dzieki czemu zarowno ja i klient jest zadodolony z dzwieku (sala).

Druga rzecz (NAJWAZNIEJSZA) musisz zakupic (lub zrobic) tlumik PAD zmniejszajacy sile na wejsciu mikronu - poniewaz bedziesz mial niemilosierne przestery (z doswiadczenia;)) . Jezeli zapatrzysz sie w mikrofon i tlumik - bedzie pieknie..

A jak chcesz pracowac na automacie - z tego co wiem (jak pisze zle to niech mnie ktos poprawi) Sony ma juz wbudowany tlumik -10Db wiec mikrofon wbudowany "wystarczy" - chociaz kwestia slowa "wystarczy" jest dyskusyjna ...

Co do plastyki obrazu - panasonic góruje na sony...

Pozdrawiam!!!

PS & AE & LR
D810 + szkła
CMIII + szkła

sobota, 16 września 2006, 07:26
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Co do przesterów na fonii - nie zauważyłem, rejestrowany dźwięk jest w niższych tonach od VXa ale to już sprawa gustów. Z dedykownym mikrofonem i adapterem XLR pozwalającym dokładnie sterować poziomem dźwięku kamera idealna do nagrywania wesel. Potrzeba jednak nieco więcej ingerencji w manualne ustawienia od 2100. Zwłaszcza, że obraz góruje nad Sony, która odpoczywa dziś w szafie, gdyż mogę kręcić jedną z moich dwóch DVC30. Ogólnie polecam choć idealnego sprzetu nie ma i ten napewno ma swoje wady. Po jakimś czasie każdy stwierdzi, że to jest to. Przynajmniej do czasu upowszechnienia HDV - w moim rejonie to jeszcze przynajmniej rok.

sobota, 16 września 2006, 10:19
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Mikrofon to tylko na XLR - masz zewnetrzne regulatory i jest pieknie :) Wbudowany jest do d* :)

sobota, 16 września 2006, 10:28
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Z uwagi, ze montuje rozne materialy mialem na swoim komputerze material i z VX i z GSa 400 i z DVC 30. Wg mnie DVC 30 wygrywa.
GS 400 :) Fajna na wakacje i przy tym zostanmy.

Takie porównania są jedtnie wóczas wiarygodne, gdy kamery filmowałyby w identycznych warunkach, a ich operatorzy umieli wyciągnąć na maxa możliwości każdego z modeli- na ten temat nie mamy informacji. I druga sprawa. Jeśli ktoś ma obecnie zamiar kupować kamerę i myśli persektywicznie w aspekcie szerokiej oferty dla klientów, to powinien brać pod uwagę kamery z obsługą HD, i będzie miał jeszcze jeden dylemat, kiedy tego dokonać. Byćmoże za kilka miesięcy ukaże się nowy model kamery HD, w dobrej cenie, który zakasuje te obecne na rynku - myślę, że w tej materii trzeba mieć "nosa" i wiedzieć kiedy i jakiego dokonać zakupu, aby jak najdłużej kamera potrafiła konkurować z nowszymi modelami. Ja osobiście czekam na odpowiedni moment, i nie biorę pod uwagę żadnego z w/w modeli, uważam, że już niedługo staną się one przeżytkiem i znacznie stracą na wartości.
Pozdrawiam.

sobota, 16 września 2006, 11:18
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

co jak co ale vx2100 to władca jasności w swojej klasie (jezeli chodzi o jakis porownania)i potrafi przyłozyc mocnego ciosa niejednej drozszej... Nie potrafie odpowiedziec an pytanie jak sie ma do tego panasia ale podejrzewam ze w tym parametrze broni sie mocno. Jezeli masz 12tys to polecam do wesel SonyPD170 (uprofesjonalniona siostra vx2100)... nie znam niestety panasonica, ale polecam vx2100 o ile cie to interesuje (kosztuje 8000-9000) i uwazam ze to jest wlasnie kamera bardzo dobra do wesel w stosunkowo przestepnej cenie.

Oj Kubanczyk i kto tu wychwala swoja kamerke:)

Tak Sony VX2100 The BEST :)
Tak sie sklada ze mam DVC30 DVX100A i VX2100 (MAM i wszystkie 3 znam bardzo dobrze od strony praktycznej)
Jedynem plusem SONY to to ze potrzebuje mniej swiatla.
DVC30 jest najciemniejsza z calej trojcy ale w trudnych warunkach osiwetleniowych radzi sobie znakomicie jak na 3CCD 1/4".
Sony nie ma porownania w jakosci obrazu przy dobrych warunkach osiwetleniowych. Kolorystyka w Sony jest do D.... balans bieli - porazka, regulacja przeslony skokowa :( ekran LCD maly rozmydlony i zle odzwierciedlajacy kolory.

Czy jest jakis temat w ktorym Kubanczyk w ostatnim czasie sie nie wypowiadal?

o zmoro...

Kris

Czy Panasonic AG-DVC 30 wystarczy do filmowania wesel?
Wystarcza z zapasem. - tylko mikrofon dodatkowy jest niezbedny!

jaka jest czułość tej kamery w rzeczywistości?
W rzeczywistosci DVC30 plasuje sie w polowie miedzy sony VX2100 a Canona XM2
Jakosc obrazu przy slabym oswietleniu i wzmocnieniu +9dB jest bardzo dobra (szum niezauwazalny)
jak VX2100 ustawisz na 0db to DVC30 musi miec +6dB - tak to wyglada

sobota, 16 września 2006, 11:50
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

tak jak kolega napisał dla vx 0db dla 30 +6db, a co dalej?
jak VX +6db to co z 30?
oczywiscie 30 jest tansza ale jak sie dokupi XLR to juz bym wolał dołozyc do PD 170!!
A co z głebia ostrości. Jestem ciekawy jaki ma obraz?
po drugie 30 jak juz nadaje sie tylko do wesel a co z np studniówkami????
Zreszta po co jak ktos chce tylko do wesel to moze kupic sobie gs 400. odpali halogeny i juz jest git.
Wiem bo sam filmowałem gs 400. obraz bez szumu ale potrzebuje swiatła

sobota, 16 września 2006, 12:33
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

sobota, 16 września 2006, 13:37
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 21 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona