Teraz jest wtorek, 20 listopada 2018, 13:44

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 8 ] 
 Obracanie LCD w GS280/500 za pomocą magnesu. 
Autor Wiadomość
Moderator
Moderator

Post Obracanie LCD w GS280/500 za pomocą magnesu.
witam szczególnie kolegów z panasonicami gs280 i gs500.
mam do was prośbę, która tylko z pozoru wydaje się szalona. zapewniam, że z moją głową wszystko w porządku.

do rzeczy:
chciałbym, abyście sprawdzili, czy przykładając magnes w pewnych okolicach monitorka LCD można spowodować jego odwrócenie. jest to "oszukanie" przełącznika, który przeskakuje w momencie obrócenia LCD do przodu i obraca obraz na nim o 180 stopni, aby przy patrzeniu z przodu obraz był prawidłowy. ponieważ mam zamiar nagrywać obrócony obraz a podglądać normalny muszę wymusić obrócenie obrazu w LCD w normalnym położeniu. bardzo proszę o sprawdzenie tego patentu z magnesem, bo niestety nie mam sam możliwości poeksperymentowania z tymi kamerkami a to bardzo ważna dla mnie obecnie rzecz.

w załącznikach: odpowiednio przyłożony magnes odwraca obraz w panasonicu dvx100

i druga, nie mniej ważna sprawa. ponieważ chcę filmować "kadr filmowy" wielkości 24mm x 18mm interesuje mnie w jakiej odległości od obiektywu panasoniki gs280/gs500 ostrzą kadr 24x18. najprościej narysować pionowe kreski o rozstawie 24mm np. na pudełku od papierosów, postawić kamerę na stole i odsuwać je po trochu manipulując zoomem. byłbym wdzięczny za takie screeny od powiedzmy centymetra do 10, dzięki którym mógłbym ocenić przy okazji zniekształcenia optyczne. no idealnie by było użyć papieru milimetrowego, no ale się rozumie - trochę mógłby być z tym problem. gs280 mają funkcję makro? jak ona się spisuje? (zniekształcenia, jasność)

mam nadzieję, że potraktujecie moje pytania (wręcz quest'y!) poważnie, gdyż zastanawiam się mocno nad zakupem gs280 i te kwestie są dla mnie bardzo istotne.

pozdrawiam

czwartek, 21 września 2006, 10:31
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Za wiele ci nie pomoge, bo nie mam tej kamerki, ale jezeli jeszcze tam nie byles to zobacz na http://www.dvinfo.net/conf/forumdisplay.php?f=70 tam znalazlem kiedys posta z zestawieniem kamer w ktorych sie da.

A jezeli ci nikt nie pomoze, to zostaje wziąść magnes i skoczyc do Media M :)

czwartek, 21 września 2006, 14:06
Stały bywalec
Stały bywalec

A jezeli ci nikt nie pomoze, to zostaje wziąść magnes i skoczyc do Media M

Tak najlepiej magnes neodymowy :twisted: ,powinien unieruchomić każdą kamerke :idea: :twisted:

czwartek, 21 września 2006, 16:26
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Cytuj:

Tak najlepiej magnes neodymowy :twisted: ,powinien unieruchomić każdą kamerke :idea: :twisted:

Grass, chyba za chwile zaczne się z Tobą zgadzać 8O

czwartek, 21 września 2006, 17:52
Moderator
Moderator

daj mu spokój, to maniak :lol: video :lol: ...

Kenzo napisał(a):

najbliższy MM pół setki kilometrów ode mnie... :(

videomaniak napisał(a):
Tak najlepiej magnes neodymowy ,powinien unieruchomić każdą kamerke

chodzi o mały magnes, jakim pani w szkole przyczepiała literki do tablicy albo np. kawałek magnesu z głośnika przykładany w okolicach połączenia lcd z kamerą, nie samego LCD. ma to na celu przełączenie małego przełączniczka informującego kamerę o przekręceniu ekranu. na rysunku wszystko widać, tyle, że to troszkę inny panasonic... :wink:

Kenzo napisał(a):
jezeli jeszcze tam nie byles to zobacz na http://www.dvinfo.net/conf/forumdisplay.php?f=70

dzięki, ale nie można robić takiego urządzenia i nie odwiedzić, ba! zacząć od tej strony ;) jest tylko jeden minus... tematów traktujących o interesujących mnie zagadnieniach jest tam zbyt dużo, bym mógł je ogarnąć :oops:
stamtąd też wziąłem wogóle soluszyn co do tego magnesika, ale nie omieszkam dalej przekopywać się przez następne sterty postów choćby dla samej przyjemności, a i zawsze można znależć coś jak to: http://www.theshiveringearth.com/VC25PTechTSE.htm :twisted:

pozdrawiam

czwartek, 21 września 2006, 19:18
Stały bywalec
Stały bywalec

daj mu spokój, to maniak video ..
.Grass..Brutusie,to ja Ci ratuję skóre a Ty.....Są tacy to nie żart ,dla których magnes to magnes,no niech jakiś /dzieciak/w dobrej wierze spełni Twą prośbę,i potraktuje swoja kamere neodymem,Chciałbyś mieć go na sumieniu....Moje ostrzeżenie choć trochę ironiczne,ale było wystarczająco czytelne.A jeszcze pozdrowienia dla Dredasa :lol:

czwartek, 21 września 2006, 22:10
Moderator
Moderator

no też dlatego biorąc sobie do serca Twą ironię wytłumaczyłem szybciorem o jakiż magnes(ik) mi chodzi :lol:

peace oczywiście :mrgreen:

[ Dodano: Czw Wrz 21, 2006 11:23 pm ]
gdzieś kiedyś czytając o tym sposobie znalazłem stronę, gdzie kolega rozkręcał troszkę kamerę, ale głowy nie dam. nie pamiętam gdzie to znalazłem i czy dotyczyło to dokładnie sposobu na magnes, ale mam nadzieję, że nie.
pomyślałem właśnie (ależ to błyskotliwe), żeby może w jakimś serwisie zapytać? ma ktoś może maila, do jakiegoś "normalnego" serwisu, który raczyłby mi udzielić takich informacji, jak "zasada działania przełącznika obracania obrazu na LCD w kamerze gs280/gs500"? ;) na bank macie jakiś ziomali, którzy w tym siedzą.

pozdrawiam

czwartek, 21 września 2006, 22:14
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Heh, w mx500 działa, znaczy przekręca, sprawdzałem jakiś czas temu (też mi chodzi po głowie argus35 lub inny wynalazek). Trzeba tylko uważać, bo jeżeli jest za mocny magnesik (wcale nie musi być neodymowy) i zbliży się za bardzo do obiektywu to potrafi zablokować AF kamery (słaby nie odwraca :-(), pomaga wtedy tylko wyłączenie i włączenie kamerki.

Pozdrawiam

niedziela, 22 października 2006, 15:40
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 8 ]