Teraz jest środa, 14 listopada 2018, 22:03

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ] 
 GS 400 i 2 problemy 
Autor Wiadomość
Stały bywalec
Stały bywalec

Post GS 400 i 2 problemy
Witam...

Posiadam od dłuższego czasu kamerę Panasonic GS 400.

Do tej pory „udawało” mi się filmować na dobrych salach i nie zauważyłem wcześniej tego problemu.

Mianowicie przy słabym oświetleniu sali (przysłona podbita na 12-15 dB ) kamera strasznie szumi a przy filmowaniu szybko tańczących par widać smużenie za nimi (jakby cień) nawet przy 1/100

Też tak macie czy to wina mojej matrycy??

(zabawa weselna w dużej dyskotece, praktycznie brak oświetlenia na sali, nawet kinkietów nie było tylko kula, podświetlona podłoga i scena. 35W na kamerce i 2x500W na statywie)

Problem nr. 2 :)
Przy najeździe kamerą na mocny strumień światła pojawia się brzydka smuga.
Czy zastosowanie filtra UV wpłynie na pogorszenie jasności obiektywu?
Jakiej marki najlepiej (stosunek Jakość/Cena) kupić?

Pozdrawiam Witek

czwartek, 21 września 2006, 21:48
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Na pierwsze ci ie odpowiem ale na drugie tak, filtr UV niema żadnego wpływu na bliki i smugi w obiektywie, właściwości jego uzyskasz gdzieś w wysokich partiach górskich, na pewno nie pogorszy obrazu i będzie ci chronił obiektyw, kup sobie dużą osłonę słoneczną lub filtr gwiazdkowy i wszystkie smugi zamienisz w ładne gwiazdki od 4 do 8 ramiennych, ale musisz się liczyć że jakość może trochę spaść szczególnie ostrość.

Jeszcze jedno, kieruj oświetlenie swoich lamp w mirę możliwości na sufit, unikniesz w łatwy sposób smug no i gości weselnych oszczędzisz :wink:

czwartek, 21 września 2006, 23:00
Stały bywalec
Stały bywalec

Jeszcze jedno, kieruj oświetlenie swoich lamp w mirę możliwości na sufit, unikniesz w łatwy sposób smug no i gości weselnych oszczędzisz

Dzięki za odpowiedz:)

Dokładnie! W miarę możliwości, ale tam po pierwsze wszystko było w niebieskim, po drugie strasznie nie równomierna powierzchnia (3wymiarowy sufit z dużą ilością uskoków) !!

Wiec wolałem wysunąć lampy ile się dało i skierować w dół..
Bo z tego co wiem to odbijać można i nawet trzeba ale tylko od białego sufitu (jak się mylę to mnie sprostujcie)

Aha.. te ujęcia ze smugami usunąłem albo dałem przebitki na zespół albo zamieszałem kolejnością i wstawiłem jakaś parę (prawie jak z 2 kamer wyszło :P) :oops:

PS. osłonke miałem

czwartek, 21 września 2006, 23:34
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Smugi niestety są i chyba jedynym wyjściem jest unikać punktów świetlnych.
Co do podbicia gs powyżej +9dB szumi i bedzie szumiał, a płynność przy takim wzmocnieniu siada. Niestety pozostaje lepiej doświetlać plan.
Ja nigdy nie przekraczam +9db bo robi się tragedia.

Pozdrawiam

piątek, 22 września 2006, 11:43
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Co do podbicia gs powyżej +9dB szumi i bedzie szumiał, a płynność przy takim wzmocnieniu siada. Niestety pozostaje lepiej doświetlać plan.
Ja nigdy nie przekraczam +9db bo robi się tragedia.

Pozdrawiam

Każdy ma swój sposób na filmowanie w trudnych warunkach oświetlenia. Ja przekażę Ci mój, który uważam za najlepszy.
1. Jeśli oświetlasz 2x500W + 35W na kamerze, to nie podzielam opinii, że powinieneś oświetlać mocniej chyba, że jest to olbrzymia sala.
2. Im mocniej oświetlisz plan, tym większe powstaną kontrasty pomiędzy planem najbliższym, a najdalszym - efekt : ciemne plany dalekie
3. Proponuję Ci nie podbijać ręcznie wzmocnienia wogóle, gdyż przy szybkich zmianach jasności pierwszego planu nie będziesz w stanie reagować wystarczająco szybko.
4. Proponuję zautomatyzować kontrolę nad obrazem w tym wzmocnienie poprzez odpowiednie ustawienia w MENU/Picture adjust, oraz filmowanie w opcji stałej igawki - 1/50 (przy filmowaniu podświetlona na zielono)
Proponowane ustawienia:
- wejdź do MENU/Picture adjust i ustaw
Sharpness na max
Colour na 0 (środek)
Exposure na max (decyduje o wzmocnieniu w opcji stałej migawki)
Contrast na min (aby umiknąć dużych kontrastów)
Filmujesz przy stałej migawce 1/50 (nie przechodzisz do regulacji wzmocnienia !!!)

Oczywiście włącz sobie ZEBRĘ i wyłącz rozjaśnienie panelu LCD ( z tyłu ekranu)
Proponuję sprawdzić osobiście która z podpowiedzi w Twoim przypadku najlepiej się sprawdzi.
Pozdrawiam

piątek, 22 września 2006, 15:00
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

może pomóc filtr polaryzacyjny - zaznaczam "może" wcale nie musi, trzebaby sprawdzić...

wtorek, 26 września 2006, 11:54
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ]