Teraz jest piątek, 20 lipca 2018, 14:49

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 15 ] 
 Canon XL1s czy Sony DCR VX2100? 
Autor Wiadomość
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

Post Canon XL1s czy Sony DCR VX2100?
Witam wszystkich! Pytanie jak w temacie. Wiem, że już było, ale chciałbym bardzo konkretną odpowiedź fachowców, którą z tych kamer kupić? Mam zamiar filmować śluby, wesela itp.Z góry dzięki za pomoc!

piątek, 22 września 2006, 16:43
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

XL1 stabilna, wygodniejsza do krecenia z ręki, dobry zoom, bardzo dobry stabilizer... kolory wg mnie nie dokońca takie jak lubie ale znajdziesz sporą rzesze fanów tej barwy i wogole barw canona. XL1 da się filmować wesela, jednak potrzebuje już wiecej dodatkowego światła np z lampa 35wat na kamerze mozna spokojnie filmowac na podbicu +6db bez ziarna.
W XL1 fatalnie zachowuje sie filtr uv robi jakies ja to nazywam pajączaki zamiast smug czyli takie biegajace kuleczki denerwojace gdy np na scianach sa takie swieczki dookola sali albo malutkie lampki. Ale mozna nia krecic wesela XL2 odradzam do wesel maszyna strasznie ciagnie po ręce :D Jedyny dlamnie dosc powazny problem to ten kolorowy wizjer w polaczeniu z dosc czulym pierscieniem ostrosi moze skutecznie utrudnic szybkie ustawienie ostrosci manulanie, nie wspominajac ze w warunkach weselnych najazd z reczna korekjca ostrosci jest dosc trudny, mozna opcjonlanie dokupic profesjonalny czarno bialy ale xl1 nie posiada lcd wiec to mzoe utrudnic ci wiele innych rzeczy na weselu.)

VX2100 wg mnie ideal do wesel. Bardzo jasna, pracuje przy naprawde minimalnym oswietleniu 1-2 lux, na podbiciu dziala rownie dobrze, czasem ma problemy przy slabym swietle ze zlapaniem odpowiedniej bieli, ale kawalek bialej powierzchni zalatwia sprawe. Ze stabilizacja juz nie jest tak dobrze jak w canonie ale nadale jest ok, wydaje mi sie ze lepiej sie nia kreci na jakies zrodla swiatla nie robi tych smiesznych denerwujacych pajaczkow. Lekka, ale chyba za lekka zeby z reki ustawiac jakies super dopieszczone statyczne plany, do tego warto miec statyw chociazby naramienny w canonie przy umiejetnosciach operatora i doswiadczonej rece mozna walic naprawde niezle shoty z reki.
Automatyczna ostrosc rewelacyjna w vx2100, łapie super mozna jej zaufac (w warunkach weselnych wydaje mi sie to duza zaleta), co do manualnych funkcji tej kamery no coz powiem tak trzeba sie przyzwyczaic do niej, ale w manualu canon wygrywa zdecydowanie. Zato zapomnij o dobrej ostrosci automatycznej na canonie. Do wad vx2100 zaliczam dosc ciemny wizjer, nie lcd ale wizjer kurcze jakos po tylu latach ciagle wydaje mi sie ze przeklamuje.

Pozatym vx2100 naprawde mnie zachwyca, w kazdych warunkach sobie znia radzilem, naprawde w kazdych, nawet nakrecilem nią jednego klipa :D i było wszystko ok. Canon poprostu potrebuje wiecej swiatla, a bron boze nie kozystaj z autogain bo zrobi takie ziarno w niektorych miejscach ze szok, np podczas tanca ktos odworci sie do ciebie plecami to ta glupia kamera podniesie ci autogain (OLO!!! to do ciebie :D i tego twojego autogaina ciagle na weselach!!! udusze :D). Wydaje mi sie rowniez ze vx2100 ma przewage filmujac obiekt za ktorym znajduje sie silne zrodlo swiatla (np mlod para na krzeslach a zanimi okna od poludnia) widac wyraznie twarze reszta z tylu jest oczywiscie jedna wielka biala sciana ale twarze sa ok, w canonie sa ciemniejsze.

to tyle co do awaryjnosci... hmm no mowia ze vx-ach po czasie (3-5lat) podczas odtwarzania robią sie dropy mimo iz material dobrze nagrany (spotkalem sie z tym raz ale nie na swojej kamerze tylko na dosc mocno wyeksploatowanej ze szkoly filmowej i nie jestem pewien czy to czasem nie byla wina tasm) w kazdym badz razie u mnie kamera przy dosc duzym zuzyciu dziala ok. Gdy ten sam material nagrany odtwarza sie z innje kamery ponoc jest wszystko ok (ale nie mialme okazji tego sam sprawdzac ani na moim sprzecie nie spotkala mnie taka rzecz). W canonie natomiast znam dwa prypadki gdzie poprostu siada mechanizm, czesto rolki sa zabrudzone i kamera podczas krecenia potrafi wywalic czerwone ostrzezenie i sie wylaczyc. W 2 przypadkach canon xl1 po dosc intensywnych 3-4 latach pracy musial skonczyc w servisie (bron boze nie kupuj uzywanej tej kamery).

reasumujac biez vx2100 polecam z czystym sumieniem, moze malo fachowo ale na szybko rzucilem to co dla mnie sie na pierwszy strzal nasówa. Jezeli masz jakies pytania dodatkowe chetnie pomoge.

Ostatnio edytowano piątek, 22 września 2006, 17:54 przez kubanczyk, łącznie edytowano 1 raz

piątek, 22 września 2006, 17:42
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

Jak to powiedział Pawlak (ten z filmu, nie ten z Sejmu) - miło mądrzejszego po szkołach posłuchać! Wielkie dzięki "kubańczyk", teraz chyba wszystko wiem i biorę za pewnik to co napisałeś. Teraz tylko muszę znaleźć VX-a. Mam w portfelu 5K zł. Może się uda.

piątek, 22 września 2006, 17:54
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Jak to powiedział Pawlak (ten z filmu, nie ten z Sejmu) - miło mądrzejszego po szkołach posłuchać! Wielkie dzięki "kubańczyk", teraz chyba wszystko wiem i biorę za pewnik to co napisałeś. Teraz tylko muszę znaleźć VX-a. Mam w portfelu 5K zł. Może się uda.
no z 5tys. moze byc problem :) wiem jak ciezko jest dolozyc jeszcze kolejne 3,5 ale zastanow sie czy warto kupowac uzywany sprzet... bo nowej raczej nie ma szans dostac za 5tys.

piątek, 22 września 2006, 18:00
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

Hmm, wiem, ale nie mam szans dostać jeszcze 3,5 tyś. Życie to nie je bajka :) Muszę myśleć o używanej, przynajmniej narazie.

piątek, 22 września 2006, 18:01
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Hmm, wiem, ale nie mam szans dostać jeszcze 3,5 tyś. Życie to nie je bajka :) Muszę myśleć o używanej, przynajmniej narazie.
doskonale cie rozumiem :)

piątek, 22 września 2006, 18:11
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

piątek, 22 września 2006, 18:16
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

sobota, 23 września 2006, 01:42
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

Witam
takze zamierzam ruszyć z kręceniem wesel i innych imprez.
Po czytaniu wielu tematów na forum również zastanawiam się nad kupnem vx2100.
Możesz napisać dlaczego odradzałbyś kupno używanej kamerki tego typu.
Bo mozna kupic nową ale minimum 8300 zł trzeba mieć.

wtorek, 17 października 2006, 10:10
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Do kubańczyk

Witam
takze zamierzam ruszyć z kręceniem wesel i innych imprez.
Po czytaniu wielu tematów na forum również zastanawiam się nad kupnem vx2100.
Możesz napisać dlaczego odradzałbyś kupno używanej kamerki tego typu.
Bo mozna kupic nową ale minimum 8300 zł trzeba mieć.
Odradzalbym kupno jakiejkolwiek uzywanej kamery :] Ze wzgledu na to ze nigdy nie wiadomo jaki miala przebieg, ile godzin na niej ktos pracowal i jak mocno jest juz wyeksploatowana

wiem ze ludzie kupuja uzywane sprzety ale szczerze... jezeli cos m sluzyc do zarabiania to wg mnie tylko nowe i tak sie zwroci.

[ Dodano: Wto Paź 17, 2006 7:03 pm ]
http://www.forumwideo.pl/viewtopic.php?p=85700#85700 warto sobie looknac moze cie przekona ze chyba lepiej poczekac 2-3 miesiace i dozbierac na nowke. (mowa o innych kamerach)

wtorek, 17 października 2006, 17:55
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Post Re: Canon XL1s czy Sony DCR VX2100?
dnap napisał(a):
Witam wszystkich! Pytanie jak w temacie. Wiem, że już było, ale chciałbym bardzo konkretną odpowiedź fachowców, którą z tych kamer kupić? Mam zamiar filmować śluby, wesela itp.Z góry dzięki za pomoc!

Tylko nie VX2100 i XL1s!!!!
Kup sobie Panasonica DVC30 do tego mikrofon dedykowany AG-MC15P i bedziesz zadowolony.

5 tys na kamere kora ma na Ciebie i siebie zarabiac to zdecydowanie malo. Bedziesz musial dozbierac troche kasy i uwzglednij w niedalekiej przyszlosci zakup drugiej kamerki miniDV (prostej) ktora uzyjesz jako magnetowidu bo szkoda zajezdzac drogiego sprzetu jako odtwarzacza.

Kris

P.S. Przesledz moje posty na temat DVC30 i DVX100A. Nie trzymam strony Panasonica tylko stwierdzam fakty mam DVC30, DVX100A oraz Sony VX2100 i wiem jakie sa ich wady i zalety.... Sony ma same wady...

wtorek, 17 października 2006, 20:07
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Sony ma same wady...

Ciekawe.....bo ja ich zbyt wiele nie widzę....i polecam ten model..

http://www.tokksa.pl
http://www.tokksa.pl/wild.php
http://www.facebook.com/pages/Tokksa/14 ... 140?v=wall

http://vimeo.com/tokksa
http://vimeo.com/tokksawild/videos

wtorek, 17 października 2006, 20:43
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

KaziuK napisał(a):
Sony ma same wady...

Ciekawe.....bo ja ich zbyt wiele nie widzę....i polecam ten model..

To popracuj sobie kilka godzin na DVC30 lub DVX100A/B to zapewniam Cie ze zobaczysz.

Kris

wtorek, 17 października 2006, 20:54
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

[quote="KaziuK"][quote="TOKKSA"][quote="KaziuK"]Sony ma same wady...[/quote]
Ciekawe.....bo ja ich zbyt wiele nie widzę....i polecam ten model..[/quote]

To popracuj sobie kilka godzin na DVC30 lub DVX100A/B to zapewniam Cie ze zobaczysz.

Kris[/quote]

Widzisz Kris...nie chodzi mi tutaj o to którą lepiej się filmuje tylko o Twoje stwierdzenie, że "Sony ma same wady". Jeśli tak jest to po co masz ją jeszcze....weź i sprzedaj...komuś się przyda.

http://www.tokksa.pl
http://www.tokksa.pl/wild.php
http://www.facebook.com/pages/Tokksa/14 ... 140?v=wall

http://vimeo.com/tokksa
http://vimeo.com/tokksawild/videos

wtorek, 17 października 2006, 21:13
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Kris

Widzisz Kris...nie chodzi mi tutaj o to którą lepiej się filmuje tylko o Twoje stwierdzenie, że "Sony ma same wady". Jeśli tak jest to po co masz ją jeszcze....weź i sprzedaj...komuś się przyda.[/quote]

Jeden z moich operatorow jest tak przywiazany do Sony ze innej pracowac nie chce, na sile nie mozna kogos uszczesliwiac.

Kris

środa, 18 października 2006, 07:44
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 15 ]