Teraz jest piątek, 16 listopada 2018, 01:18

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2 ] 
 JVC GY DV 500 i mikrofony pojemnosciowe Problem !!! 
Autor Wiadomość
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

Post JVC GY DV 500 i mikrofony pojemnosciowe Problem !!!
Witam.

Próbowałem dziś kamerę jak w temacie podłączyć za pomocą kabla xlr do mikrofonu Rode videomic z wejsciem na jack 3.5 stereo poprzez rozmaite przejściówki z xlr na jacka. No i nic... nie było dźwieku. Inny mikrofon pojemnosciowy tez nie grał. Na ten sam kabel z ta samą przejściówką podłączałem dynamiczny mikrofon z wejsciem xlr i wszystko działa. O co tu chodzi ??? Sprawdzałem kabel z przejściówką podłączając go do innej kamery i działa a z 500 jvc nie chce działać. Oczywiście dawałem bez napięcia bo mikrofony miały swoje i nic, dawałem z napieciem i tez nic. O co tu chodzi. Sprawa jest pewnie banlanie prosta ale nic mi nie przychodzi do głowy. Prosze pomóźcie jutro zdięcia :(((

Kossof.

wtorek, 26 września 2006, 21:04
Bywalec
Bywalec

przejściówki to generalnie kiepskie rozwiązanie. Z tego co pamiętam, to GY500 posiada dwa zbalansowane wejścia XLR gdzie, standard to : 1 ekran, 2 gorący, a 3 to zimny. Nie znam mikrofonu, który opisujesz, ale najprawdopodobniej posiada on wyście niezbalansowane, zważywszy że zeznałeś iż jest stereo i w dodatku z jackiem... W takim układzie polecam zmostkować we wtyku męskim XLR :ekran z przewodem zimnym, cyli 1 z trójką... to jedyne co mi w tej chwili przychodzi do głowy... chociaż nie... nie jedyne.. zawsze możesz też zmienić mikrofon na inny :D Ja od lat pracuje z Sennheiser HKH 416 i zawsze bezboleśnie, oczywiście jeśli pamięta się o +48 phantom... pozdrawiam i życzę udanych zdjęć jutro o 10....

A

PS. Może też istnieć konieczność zamiany fazy mikrofonu w sensie że zimny z gorącym... ale nie mam 100% pewności...trzeba sprawdzić żeby wiedzieć... :roll:

A

wtorek, 26 września 2006, 22:10
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2 ]