Teraz jest wtorek, 19 czerwca 2018, 18:01

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 8 ] 
 jak "dopakować" xl1? 
Autor Wiadomość
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post jak "dopakować" xl1?
Hej

Mam prawie "gołą" kamerę Canon XL1 (tylko walizka, ładowarka, 2 akumulatory) i chciałbym ją jakoś wyposażyć, aby zwiększyć jej funkcjonalność/poprawić komfort pracy etc. Też, aby móc filmować we wnętrzach. Chodzi mi przede wszystkim o jakiś statyw naramienny, aby poprawić stabilność przy filmowaniu w ruchu, światła oraz jakieś inne dodatki, co możecie polecić?

Dzięki

niedziela, 8 października 2006, 20:22
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

Wszystko zależy co chcesz robić. Jeśli chodzi o statywy to najlepsza firma to Manfrotto, a jeśli mowa o naramiennych to już zdania są podzielone. Ja osobiście posiadam statyw z Fotonu - polepszają je z modelu na model ale jakoś go nie używam. Głównie opieram się na ręce :) i zwykłym statywie. Możesz dokupić obiektyw szerokątny, lampe na kamerę, chociąż ja też z niej nie korzystam. Mikron też by można było. Tak jak mówiłem wszystko zależy od przeznaczenia i kosztów. Musisz to bardziej sprecyzować. [/center]

niedziela, 8 października 2006, 20:36
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Chcę móc filmować chodząc z kamerą, także wywiady na ulicach - a więc jakoś skorygować drgania. Czemu nie używasz tego statywu z Fotonu? Popatrzylem na ich strone, nawet niskie ceny.

Poza tym kamere chce wykorzystywac do krecenia mniej lub bardziej amatorskich filmow i potrzebuje wyposazenie, ktore mi to umozliwi - filmowanie zarowno we wnetrzach i plenerach. Powiedzmy ze sprawa kosztow jest otwarta

niedziela, 8 października 2006, 21:23
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

wywiady... filmy.... czyli potrzebujesz kamery do wszystkiego. Proponuję dobry statyw: vinten, sachtler - na http://www.ebay.de od ok. 700 euro (co najmniej sachtler DV2 II - najmniejszy, b.poręczny z głowicą olejową)

oświetlenie: na kamerę - jakikolwiek ok 50 W.
2x 300 wat z klapkami. - w wersji oszczędnościowej może być nawet Unomat - w przeciwieństwie do statywu różnica w pracy niemal niezauważalna w stosunku do najdroższych firm (oczywiście mniejsza wygoda)

mikrofon: shotgun - sennheiser, lub w ostateczności jego "kopia" (poeksperymentuj, posłuchaj, sprawdź)

i to tyle odkrywania Ameryki.... ;-)

PS. aha! ale najpierw kup za 20zł filtr UV, żeby nie zarysować obiektywu zanim jeszcze dostaniesz pierwszego oskara. powodzenia!

niedziela, 8 października 2006, 23:12
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
PS. aha! ale najpierw kup za 20zł filtr UV, żeby nie zarysować obiektywu zanim jeszcze dostaniesz pierwszego oskara. powodzenia!

A zebys wiedzial, ze dostane ;P ;)
Nie no, jestem kompletnym amatorem... Ten filtr UV to jakas nakladka na obiektyw? Jak to dziala? Wlasnie, co zrobic, zeby moc np. filmowac slonce i nie powstawaly pionowe biale/zielone linie?

Do czego jest ND filter?

DZieki za pomoc! Nie wiedzialem ze statywy sa az tak drogie... A co ze statywem naramiennym? Bo to by mi sie najbardziej przydalo [nie chce mi sie latac z ciezkim tripodem i co chwile go ustawiac]

niedziela, 8 października 2006, 23:59
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Ten filtr UV to jakas nakladka na obiektyw? Jak to dziala?

Się to bierze i nakręca na obiektyw ;) Szkiełko z gwintem.
A poważnie przydaje sie by chronić obiektyw przed zarysowaniem, dodatkowo odfiltrowuje trochę promieni UV, które są nam zbędne. Wydatek niewielki.

dfg napisał(a):
Do czego jest ND filter?

Filtr szary. Zmniejsza ilość światła, która dociera do kamery. Tak w uproszczeniu.

poniedziałek, 9 października 2006, 01:00
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Mam jeszcze pytanie: czy da się jakoś wyeliminować pionowy zielony pasek przy filmowaniu mocnego źródła światła? Np. jeżeli chciałbym filmować słońce, jak to zrobić?

I jeszcze jedna pierdółka: zauważyłem że filmując czasami nie trzymam kamery w pionie i obraz jest nieco przechylony. Macie jakiś pomysł jak to wyeliminować? Bo gdy patrzę przez wizjer wydaje mi sie ze dobrze trzymam kamere...

dzieki

niedziela, 22 października 2006, 21:19
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Zeby zlikwidować te linie zamontuj filtr uv (linie bedą ale nie zielone :) )

A jesli chodzi o przechyony obraz to ciężka sprawa, musisz poszukać sobie jakiejs lini niewiem np. stolik albo schodey :lol: wszystko zalezy od danej sytuacji 8)

poniedziałek, 23 października 2006, 11:36
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 8 ]