Teraz jest wtorek, 17 lipca 2018, 02:13

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 
 da sie wynienic filtr w everio? 
Autor Wiadomość
Nowy
Nowy

Post da sie wynienic filtr w everio?
witam wszystkich,udalo mi sie kupic po bardzo obnizonej cenie kamere JVC mg-gz50 everio,byl to ostatni model w sklepie i z wystawki, no i oczywiscie obiektyw byl brudny od dotykania. postanowilem oczyscic obiektyw, biorac go za zwykle szklo uzylem preparatu do czyszczenia okien.Dzisiaj wiem ze na tym szkle sa bardzo liczne powloki i boje sie ze moglem je uszkodzic. podczas ogladania materialu na komputerze wydaje mi sie jakby obraz byl zle wyostrzony, a moze tylko tyle ta kamera potrafi wyciagnac - tego nie wiem.Wiem ze ta kamera posiada filter, nie wiem tylko czy da sie go wymienic, nigdzie nie moge znalezc informacji czy jest to monolit czy moze przewidziano wymiane. Na jednej tylko stronie znalazlem jakis zestaw filtrow do tej kamery, ale nie wiem czy sa to dodatki czy zamienniki tegoz filtra. Moze wszystko jest ok jednak chcialbym cos wiedziec o ewentualnej wymianie.
Jesli ktos moze mnie oswiecic z gory bardzo dziekuje.

poniedziałek, 16 października 2006, 11:10
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Post Re: da sie wynienic filtr w everio?
sikon napisał(a):
postanowilem oczyscic obiektyw, biorac go za zwykle szklo uzylem preparatu do czyszczenia okien.

Gratuluje odwagi.... ale nie użycia preparatu do mycia okien, tylko przyznania się do tego na forum 8O .
Filtry możesz jedynie dokładać do kamery, także jak zapaskudziłeś obiektyw to raczej nic nie zrobisz, może jakimiś preparatami do optyki uda ci sie wyczyścić, jeśli nagrywa ci teraz za mgłą to prawdopodobnie optyka była zrobiona z jakiś sztucznych tworzyw i preparatem do okien zmatowałeś ładnie obiektyw, obym się mylił.
Pozdrawiam

poniedziałek, 16 października 2006, 19:41
Nowy
Nowy

dzieki za slowa otuchy, prawdopodobnie nic sie nie stalo,ale jak naczytalem sie artykolow o tym ze np.:"odcisk palca zawiera kwasy i moze uszkodzic powloke" i ze "nie nalezy czyscic rozpuszczalnikami organicznymi"ktorym wlasnie byl plyn do szyb to troche sie zaniepokoilem, jakos bedzie :D

poniedziałek, 16 października 2006, 20:36
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ]