Teraz jest sobota, 17 listopada 2018, 04:42

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 31 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona
 Sony hdr fx-1 czy sony hdr fx-7 
Autor Wiadomość
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post Sony hdr fx-1 czy sony hdr fx-7
Witam,
Mam pytanie zastanawiam się nad kupnem kamery HD zastanawiam się nad sony hdr fx-1 lub sony hdr fx-7. Na fx-1 pracowałem i jestem z niej zadowolony nie miałem natomiast w ręku fx-7 może ktoś z was miał i może coś powiedzieć. Zawodowo zajmuje się filmowaniem wesel studniówek itp. Lecz amatorsko zajmuje się też kręceniem krótkich filmów fabularnych i dokumentalnych. Potrzebuje sprzętu który będzie dobry na jedno i na drugie może ktoś mógłby polecić jeszcze jakąś inną kamerę pracowałem też na sony 2000 i 2100 oraz panasonicu 100 nie miałem styczności z kamerami canona. Proszę o pomoc.
Pozdrawiam

poniedziałek, 16 października 2006, 17:45
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

tez czekam na opinie o fx7 :D skubana ma ponoc wymiatac wszystkie inne :P

poniedziałek, 16 października 2006, 20:03
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

Przecież juz o niej było. Tragedia potrzebuje az 4 luxów. F 1 3 luxów a VX i PD tylko 1 luxa :lol:

poniedziałek, 16 października 2006, 20:11
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Kurde 4 luxy to jednym słowem dupa na kościół się nie nada :( a wie ktoś może jak się sprawuje przy dobrym oświetleniu ?

poniedziałek, 16 października 2006, 21:21
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Przecież juz o niej było. Tragedia potrzebuje az 4 luxów. F 1 3 luxów a VX i PD tylko 1 luxa :lol:
czekam na opinie praktyczne uzytkownikow a nie jakies tam zzagranicy :D

poniedziałek, 16 października 2006, 23:09
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
No właśnie czekamy na pierwszego odważnego :) sam się zastanawiam nad kupnem bo funkcje ma ciekawe a jest tylko o kilka stówek droższa. No ale z drugiej strony to sporo kasy i nie wiem czy warto ryzykować dla ogólnego dobra i w imię nauki :)

wtorek, 17 października 2006, 10:50
Bywalec
Bywalec

Zdziwilo mnie bardzo bo nawet Sony przyznal ze w FX-7 nie chodzilo o uzyskanie lepszego swiatla niz VX2100 ale o skale tonacji. Podobno jest rewelacyjnie lepsza dzieki czujnikom CMOS zamiast CCD. Ostatnio nawet Nikon pokazal ze jesli chodzio czulosc to z CCD jeszcze nie wszystko jest wycisniete. Teraz jednak kolejna era - skala tonacji - i przed CMOSem swietlana przyszlosc. Choc jeszcze chyba nie teraz biorac pod uwage wesela i czulosc na swiatlo. Chyba ze wziasc pod uwage wiele wieksza skala od jasnej sukienki do czarnego garnituru pana mlodego. Tzn nie trzeba tak czesto wybierac czy przepalic suknie pani mlodej czy niedoswietlic pana mlodego. I chyba o to chodzilo Sony tym razem. Ja kupilem .... HC-3 z 1x CMOS clearvid ... na razie ale HC90 zostawilem bo w slabym swietle gdzie nie trzeba ani skali tonacji ani HDV czulosc na swiatlo jest najwazniejsza.

poniedziałek, 6 listopada 2006, 09:09
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

W opisie parametry są niezłe.
FX-7 to tylko 1/4" co Sony skrzętnie ukrywa.

Pozdrawiam

poniedziałek, 6 listopada 2006, 12:02
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

No tak ale Canon to tylko Canon. Awaryjność, brak dbałości o szczegóły wykończenia itd. A Sony to Sony. Seria VX poczawszy od VX 1000 i seria PD to o wiele solidniejsze urządzenia. Ja mam Canon XM 1 ma całą kupę wad a i z awaryjnością są problemy, XM 2 była jeszcze gorsza. To czego się spodziewać po bądź co bądź tej samej linjii Canonów. Ja wybrałbym Sony FX 1. Jak na razie sie broni, 3 luxy a nie 4, wspaniała ergonomia. A jeśli komuś przeszkadza konwersja w dół do dv to podpowiadam, że można sciagać natywny format i konwertować sobie na PC, jakość podobo dużo lepsza. A obrazek z niej ech.. sami zobaczcie : http://www.vasst.com/HDV/FX-1_images.htm pliki te odtwarzane są przez Windows Media Player 10. Warto sciagnąć aby sobie zobaczyć.

Pozdrawiam.

Ostatnio edytowano poniedziałek, 6 listopada 2006, 16:47 przez Kossof, łącznie edytowano 1 raz

poniedziałek, 6 listopada 2006, 15:07
Moderator
Moderator

tu też są materiały z FX1 i szczerze mówiąc mnie rozczarowują...
http://www.hd-channel.com/535457979d0979003/index.html

pozdrawiam
sorki za nieuwagę :oops:

Ostatnio edytowano poniedziałek, 6 listopada 2006, 20:44 przez GrassHoppeR, łącznie edytowano 1 raz

poniedziałek, 6 listopada 2006, 16:38
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

Tu to znaczy gdzie ? A dlaczego Cię rozczarowują ? I w porównaniu do czego ? Wiem, że milczenie jest złotem ale może coś opiszesz, bo sama ocena bez argumentów to za mało.

Pzdr.

poniedziałek, 6 listopada 2006, 16:46
Moderator
Moderator

A dlaczego Cię rozczarowują ? I w porównaniu do czego ? Wiem, że milczenie jest złotem ale może coś opiszesz, bo sama ocena bez argumentów to za mało.

za mało na co?

poniedziałek, 6 listopada 2006, 20:48
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

Za mało na zabieranie głosu w normalnej dyskusji. To jest takie: "nie bo nie".
Jak się zabiera głos to trzeba podać argumenty.

Hi.

poniedziałek, 6 listopada 2006, 22:11
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Ja mam Canon XM 1 ma całą kupę wad a i z awaryjnością są problemy, XM 2 była jeszcze gorsza. To czego się spodziewać po bądź co bądź tej samej linjii Canonów.

z całym szacunkiem ale coraz bardziej trace szacunek do tego forum. Eksperci... jak można porównywać serię XM canona z VX sonego? Odpowiednikiem dla VXów czy FX1 jest seria XL canona, a to już zupełnie inna bajka niż XM.
Porównywanie XM i VX to tak, jakbyś wyjechał z tekstem że nie ma co kupować np DVX100a, bo masz gs180 i jest kiepska w porównaniu do vx2100...

poniedziałek, 6 listopada 2006, 22:36
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

Kolego nie trac szacunku tylko uwaznie czytaj. Nigdy bym nie porównał XM do VX porównuje do nowych Canonów HDV, o których kolega pisał wczesniej.

Pzdr

poniedziałek, 6 listopada 2006, 23:08
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 31 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona