Teraz jest niedziela, 18 listopada 2018, 04:32

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 19 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
 Progresywny skan 
Autor Wiadomość
Nowy
Nowy

Post Progresywny skan
Witam !

Prosze o pomoc : Mam na myśli dwa rodzaje kamer :

1)HDR-FX1 SONY
2)DVX-100B PANASONIC

Wiem ze HDR-fx1 ,w odroznienieniu do DVX100 ,nie ma skanowania progresywnego przez co nakrecony material nie bedzie wygladac jak "film" . W DVX-100 natomiast jesli chodzi o imprezy okolicznosciowe - sluby ,komunie - trzeba umiec ustawiac manuala ,w czym sony sobie bardzo dobrze radzi na automacie .

WAZNE
FX1 potrafi nakrecic material z wysoka rozdzielczoscia 1080i (cholernie boli mnie to ze nie ma tego trybu progresywnego) .Czy mozna jakos przerobic film z 1080i do 1080p tak by wygladalo to jak nakrecone filmowa kamera ?

sobota, 21 października 2006, 18:26
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

No widać nikt nie wie. Problem jest zastanawiający z tym progresywnym skanowaniem. Jeśli zrobimy to w jakimś programie do edycji czyli połączymy dwa pola w jedno tracimy na jakosci. Także chyba nie ma możliwosci.
Zastanawiam się o co chodzi z tym filmowym wyglądem. Obrazków w kinie jest 24 na sekunde z czego każdy jest wyświetlany dwa razy czyli 48 "mgnień" Tutaj jest pełnych 50 mgnień. Co powoduje róźnicę ? Te dwa mgnienia ? Czyli ten nieco mniej płynny ruch ? Please niech ktoś podrzuci jakieś info.
Dziekuję bardzo i pozdrawiam.

poniedziałek, 23 października 2006, 14:16
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

jeśli z1 różni się od fx1 tylko częścią oprogramowania, definiowalnymi przyciskami i xlr to fx1 obsługuje skanowanie progresywne, ale tylko dla materiału DV. Pozatym 1080i po wywaleniu połowy pól to 540p, a PAL to 576p, więc nie powinno być olbrzymiej straty jakości (ale oczywiście będzie)

poniedziałek, 23 października 2006, 21:45
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Przepraszam ale troche galopujecie. Deinterlace (czyli usuniecie pol) to nie wyrzucenie co drugiego polpola tylko przerobienie ich na jedna klatke. Czyli rozdzielczosc pozostaje taka jak na wejsciu. Gorzej z jakoscia. Jednak te dwa pola roznia sie miedzy soba i interpolacja nie jest idealna.

@Kossof. Nie w mgnieniach problem ale w klatkach. Jest roznica kiedy pokazujesz jedna klatke (pelna) przez 1/25 sekundy a kiedy pokazujesz dwa polpola przez 1/25 sekundy. Skan progresywny polega wlasnie na nagrywaniu pelnej klatki.

@adamskyy666. Oczywiscie, ze sa metody usuniecia przeplotu i udawanego trybu filmowego. Problem w tym, ze Panaslonik robi nie tylko za nas skan progresywny ale posiada bardzo mocno definiowalny obrazek, nie tylko w kategorii korekty barwnej jak Sony ale rowniez w sposobie rejetracji matrycy i funkcji kolankowej (slynne opcje cinelike). Mozna to potem zrobic w programach do efektow albo edycyjnych ale nie bedzie wygladac tak dobrze. Decyzja nalezy do Ciebie. Rozdzielczosc HDV czy wyglad obrazka.

wtorek, 24 października 2006, 13:17
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

Ha albo jedno i drugie czyli HDV i progressive czyli Sony HDV HVR-V1.

Pozdrovka.

wtorek, 24 października 2006, 14:42
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

A widziales material z tego? Jest fatalnie. Kraza po sieci zdjecia ze spadochroniazami. Moim zdaniem najwieksza wada jest to ze przepala swiatla. Niestety porazka.

wtorek, 24 października 2006, 21:44
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

Ech skąd ten pesymizm i niechęć do HDV. Tu o niej się bardzo dobrze pisze, a wręcz ponoć jest tak samo dobra jak Z1 http://www.dvuser.co.uk/content.php?CID=141

3mka

wtorek, 24 października 2006, 21:58
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Ha albo jedno i drugie czyli HDV i progressive czyli Sony HDV HVR-V1.

Pozdrovka.

Jeśli już się w to bawić to... HD i HVX-200. :-)

adamskyyy666 napisał(a):
Witam !

Prosze o pomoc : Mam na myśli dwa rodzaje kamer :

1)HDR-FX1 SONY
2)DVX-100B PANASONIC

Wiem ze HDR-fx1 ,w odroznienieniu do DVX100 ,nie ma skanowania progresywnego przez co nakrecony material nie bedzie wygladac jak "film" . W DVX-100 natomiast jesli chodzi o imprezy okolicznosciowe - sluby ,komunie - trzeba umiec ustawiac manuala ,w czym sony sobie bardzo dobrze radzi na automacie .

WAZNE
FX1 potrafi nakrecic material z wysoka rozdzielczoscia 1080i (cholernie boli mnie to ze nie ma tego trybu progresywnego) .Czy mozna jakos przerobic film z 1080i do 1080p tak by wygladalo to jak nakrecone filmowa kamera ?

Kupiłem DVX-100B ze względu na jakość obrazu i tryb progresywny. Początkowo po włączeniu skanowania progresywnego byłem zniechęcony brakiem płynności ruchu postaci... Olałem progressive scan i rejestrowałem wszystko z przeplotem. Ruch płynny, ale plastyka nie ta. :( W końcu po około 150 godzinach pracy z kamerą "nauczyłęm się jej" i zrobiłem jeszcze jedno podejście do trybu progresywnego. Nauka obsługi i prowadzenia kamery nie poszła w las i od tego czasu zarejestrowałem już kilka ślubów w progresywnym. Powiem szczerze, że już nie wrócę do przeplotu. :-) Never. :-)

środa, 25 października 2006, 11:57
Nowy
Nowy

Dzieki za rade = prawdopodobnie zdecyduje sie na dvx100a i nie bede bawil sie w "filtry ". Mam jeszce pytanie propo licznika pracy kamery - czy mozna go skasowac tak aby naliczalo od nowa ? - > mam oferte kupna niby nowej kamery ale chcial bym sprawdzic czy nie byla mocno eksplaotowana ;] .

Richi_TDI i Luka_Brazzi wiem ze to juz pewnie bylo poruszane na forum - ale jakie polecacie mikrofony do dvx100a tak aby dobrze zbieraly dzwiek ?/zastosowanie rozne - filmy - od czasu do czasu koncerty i jakies imprezki okolicznosciowe /.DZIEKI Z GORY !

piątek, 27 października 2006, 02:02
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Richi_TDI i Luka_Brazzi wiem ze to juz pewnie bylo poruszane na forum - ale jakie polecacie mikrofony do dvx100a tak aby dobrze zbieraly dzwiek ?/zastosowanie rozne - filmy - od czasu do czasu koncerty i jakies imprezki okolicznosciowe /.DZIEKI Z GORY !

Osobiście używam T.Bone ST-500 i w moich zastosowaniach sprawdza się doskonale. To jeden z najtańszych mikrofonów nadających się do tej kamerki.

piątek, 27 października 2006, 02:46
Nowy
Nowy

Dzieki za pomoc ;] .Mam pytanko jeszce na wyrost ... - > jak sie zgrywa filmy z DVX100 za pomoca FireWire ? Potrzebny jest do tego jakis soft ?

ps:gdzies na stronce http://www.dvxuser.com znalazlem info ze jest juz mozliwosc upgradu kamery fx1 na tryb progresywny + nagrywanie materilu prosto na hdd ....

niedziela, 29 października 2006, 20:58
Bywalec
Bywalec

HC3 ma w hdv tryb 1080i oraz 720p czyli chyba progresywny? niemozliwe zeby kamery z wyzszej polki tego nie mialy.
pozdr
w

niedziela, 5 listopada 2006, 06:38
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Dzieki za pomoc ;] .Mam pytanko jeszce na wyrost ... - > jak sie zgrywa filmy z DVX100 za pomoca FireWire ? Potrzebny jest do tego jakis soft ?

Materiał zgrywa się tak jak z każdej innej kamery DV. Nie potrzeba żadnego dedykowanego softu. Wystarczy najzwyklejszy Windows Movie Maker. :-)

wtorek, 7 listopada 2006, 23:42
Nowy
Nowy

Kamerka to cudo - !! . Jestem cholernie zadowolony ze ja wybralem . W progresie krecenie to miod ! . Mam pytanie - jak zrzuczam material nakrecony w trybie 720i na kompa to przy ogladaniu obserwuje jakies zaklocenia na konturach <kreseczki> w poziomie . Jak oobraz jest nieruchomy to wszystko jest ok . Czy mozna sie jakos tego pozbyc ?

środa, 8 listopada 2006, 13:32
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

przeplot - poszukaj o tym, było na forum pierdyliard razy.

środa, 8 listopada 2006, 19:56
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 19 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona