Teraz jest piątek, 16 listopada 2018, 12:05

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ] 
 Sony DCR-VX2100 E wyłącza się - proszę o radę 
Autor Wiadomość
Bywalec
Bywalec

Post Sony DCR-VX2100 E wyłącza się - proszę o radę
To może opowiem od początku: posiadam wypożyczony na okres pewnego czasu "państwowy"(leżący bezczynnie) model wymienionej kamery. Sprzęt był przechowywany wg mnie w sposób naganny. Brak futerału i instrukcji obsługi to tylko początek wszystkiego.

Udało mi się opanować pewien stopień funkcji, ale irytuje mnie, że kamera wyłącza się sama dokładnie po 5 minutach, wtedy, gdy nie nagrywa. Nie wiem, czy to jest jakiś defekt. Pracuję w ustawieniach, a więc kamera jest aktywna, a tu nagle wszystko gaśnie. Szukałem w menu opcji odpowiadającej temu, ale nie wiem, jak zaradzić.

Proszę o jakieś rady. Trudno mi na razie określić, czy sprzęt jest wadliwy (jeśli tak, to muszę to zgłosić, bo później będzie na mnie) na dodatek mam problem z brakiem instrukcji. Moja niewiedza wynika z braku styczności z tym modelem.

POZDRAWIAM

sobota, 4 listopada 2006, 14:01
Nowy
Nowy

Jest to normalne zachowanie kamery, chodzi o oszczędzanie baterii. W momencie gdy podłączysz kamerę przez zasilacz nie będzie się wyłączać.

sobota, 4 listopada 2006, 14:19
Bywalec
Bywalec

akocio, dzięki za odpowiedź. Jednak właśnie tej ważnej informacji zapomniałem dodać, kamera wyłącza sie również przy włączonym zasilaczu

sobota, 4 listopada 2006, 14:25
Bywalec
Bywalec

Czy kamera podczas tego czasu (5-u min). ma w sobie kasete? jeśli tak to prawdopodobnie jest to narmalne mam tak samo w swojej trv 900 , jeśli wyjmę kasetę kamera nie ma automatycznego wyłączenia po 5-u min. W intrukcji opisane jest to jako normalne zjawisko. Tak jest w przypadku mojej nie wiem jak to powinno być w vx2100
pozdr.

sobota, 4 listopada 2006, 15:41
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

VX2000/VX2100 z kasetą to normalne zachowanie. FX1 nie wyłącza zasilania ale wyłącza napędy - wciśnięcie zapisu po kilku minutach bez nagrywania powoduje ponowne włączenie silników.

Odbitki na KODAK PROFESSIONAL w rozsądnych cenach http://www.fotogosia.pl - zapraszamy :)

niedziela, 5 listopada 2006, 00:52
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

jeżeli kamera wyłącza się zawsze po takim samym czasie i po za tym wszystko działa to na pewno nic z nią złego się nie dzieje.

niedziela, 5 listopada 2006, 01:36
Bywalec
Bywalec

mark_ faktycznie kamera reaguje tak, gdy kaseta jest w środku. Robię dokładnie, jak mówi arek wp, włączam zapis i kamera rusza. Uciążliwe to niestety, wczoraj kręciłem ze statywu etiudę teatru tańca i musiałem kilka razy włączać\wyłączać rec zanim aktorzy zajmą właściwe pozycje.

Dzięki za uświadomienie mnie!
Pozdrawiam!

poniedziałek, 6 listopada 2006, 15:41
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ]