Teraz jest środa, 20 czerwca 2018, 12:55

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ] 
 Canon xm1 warto? 
Autor Wiadomość
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post Canon xm1 warto?
Chcialbym kupic canon xm1 do krecenia slubów, warto kupic prosze o opinie?

środa, 15 listopada 2006, 22:18
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

Zalezy za ile i w jakim stanie. Warto dać do 3000 tyś max, i to za nieschodzony egzemplarz. Jeśli taki będzie to nic innego w tej cenie lepszego nie dostaniesz. Kamera ma wiele wad, ale ma ładny obraz przy dobrym świetle. Rewelacyjny stabilizator obrazu i super 20 krotny zoom.
Wadą jest duze zapotrzebowanie na swiatło 5 lux i brak regulacji poziomu dźwieku. Reszta ok.

Pozdrawiam.

środa, 15 listopada 2006, 22:53
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Zalezy za ile i w jakim stanie. Warto dać do 3000 tyś max, i to za nieschodzony egzemplarz. Jeśli taki będzie to nic innego w tej cenie lepszego nie dostaniesz. Kamera ma wiele wad, ale ma ładny obraz przy dobrym świetle. Rewelacyjny stabilizator obrazu i super 20 krotny zoom.
Wadą jest duze zapotrzebowanie na swiatło 5 lux i brak regulacji poziomu dźwieku. Reszta ok.

Pozdrawiam.

Dieki za odpowiedz, prawde mowiac to mam problem.....
Ta kamera nakrecila xm1 sporo wesel ale byla w serwisie i ma kosztowac 3500 a mam tez do wyboru gs400 ktora jest jeszcze na gwarancji nakrecila 6 wesel i ta moge kupic za 3300 oczywiscie do niej mam zamiar dokupic dobry konwerter szerokokatny i mikrofon no i jakiego wtboru dokonac?

czwartek, 16 listopada 2006, 09:37
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

Wybór trudny. Pomiędzy ładniejsza a gorszą (Canon) a lepszą ale brzydszą (Panasonic). Ja bym wział GS 400 to solidny sprzet i bije na głowę Canona. Fakt , że jest mała i nie powala wyglądem. Ale jest jasniejsza, ma regulację dźwięku ze wskaźnikiem na lcd. A jesli chodzi o mikrofon to i do jednej i do drugiej musisz kupić. Z tym, że w Canonie to już z dźwiekiem jest super zabawa. Albo masz max albo obcięcie do połowy. Czyli albo przestery albo za cicho :)) A w Panasiu zakładasz sobie słuchawki i regulujesz poziom wysterowania, miodzio. Panasonc Ci sie kiedyś przyda jako mała niezawodna kamera w kieszeń, a później sobie i tak musisz kupić coś lepszego i większego. Kupiłem juz niejedną kamerę, która miała być sprawna w 100 % a potem wychodziły nagle jakieś głupoty. A w Panasiu masz jeszcze troche gwarancji.

Pzdr.

[ Dodano: Czw Lis 16, 2006 11:02 am ]
Jeszcze co do konwertera, Panasonic i tak ma szerszy kąt od tego Canona, więc jesli konwerter to bardziej do XM 1.

czwartek, 16 listopada 2006, 11:00
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
w czym XM1 jest gorszy od Gs400?Mialem XM1 2 lata,glownie zajmowalem sie filmami offowymi oraz klipami o tematyce extreme sports i faktycznie jednym mankamentem byl brak regulacji poziomow nagrywania dzwieku,aczkolwiek i tak nie bylo mi to potrzebne.Zastosowanie konkretnego shotguna rozwiazuje ten problem.Co do obrazu to nikt mi nie wcisnie kitu ze Gs400 ma lepszy,o kolorach nie wspominajac.Mialem w rekach zarowno gs400 i gs500 wiec wiem co pisze.Obraz w Canonie jest bardziej cieply i miekki,pozatym lepiej odwzorowywuje naturalne barwy.Jezeli masz okazje kupic Xm1 z pewnego zrodla (warto sprawdzic stan glowicy) to nie ma sie co zastanawiac.

Pozdro

czwartek, 16 listopada 2006, 12:43
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

A co do kolorów to sie zgadza. Canon ma ładniejsze, cieplejsze to prawda. Ale tylko przy dobrym świetle. Już Panas NV MX 300 bił Canona na głowę przy złych warunkach oświetleniowych, a co dopiero GS 400. A kolory z Canona łatwo uzyskać w kazdym programie. Dobry mikrofon nie załatwi sprawy, chyba że do amatorskich zastosowań. Bez płynnej regulacji, nagrywanie dźwięku przyprawia o niezły dreszcz. Nie wiem może tylko mi, ja zawsze mam słuchawki na uszach. A obraz z Canona w dobrym warunkach jest nieziemski to fakt. Miałem kilka emisji w tv z Canona i nie byo najmniejszych uwag, wręcz przeciwnie. Ale dźwięk musiałem nagrywać gimnastykując się z mikserami lub wogóle oddzielnie na Hi-MD.

czwartek, 16 listopada 2006, 12:54
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

atwo uzyskać w kazdym programie
no moim skromnym zdaniem nie jest to takie łatwe, ponadto każda ingerencja w obraz znacząco wydłuża czas kompresji itp

piątek, 17 listopada 2006, 23:09
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ]