Teraz jest niedziela, 18 listopada 2018, 16:29

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ] 
 Mikrofony SONY 
Autor Wiadomość
Nowy
Nowy

Post Mikrofony SONY
Poszukuje dobrego mikrofonu do VX2100, szukałem informacji na tym forum na temat mikrofonów Sony, ale niestety nic nie znalazłem. Może ktoś ma jakieś doświadczenie z nimi. Jak się mają w stosunku do szeroko opisywanych Monacorów, Rode, itp.
Potrzebuję mikrofonu na salę, aby wyeliminować przestery.
Jeszcze jedno pytanko mikrofony najczęściej opisywane na tym forum to mikrofony monofoniczne, co dalej robicie z dźwiękiem, żeby osiągnąć właściwy efekt.
Pozdrawiam!

czwartek, 23 listopada 2006, 11:04
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Post Re: Mikrofony SONY
markus_sierpc napisał(a):
Poszukuje dobrego mikrofonu do VX2100, szukałem informacji na tym forum na temat mikrofonów Sony, ale niestety nic nie znalazłem. Może ktoś ma jakieś doświadczenie z nimi. Jak się mają w stosunku do szeroko opisywanych Monacorów, Rode, itp.
Potrzebuję mikrofonu na salę, aby wyeliminować przestery.
Jeszcze jedno pytanko mikrofony najczęściej opisywane na tym forum to mikrofony monofoniczne, co dalej robicie z dźwiękiem, żeby osiągnąć właściwy efekt.
Pozdrawiam!

Zainteresuj się audio-technica ATR25

czwartek, 23 listopada 2006, 12:23
Stały bywalec
Stały bywalec

Także proponuję Audio-technicę art25. Używałem także mikrofonu sony msd1 ale był dużo gorszy, mial za malo niskoch tonów a za dużo wysokich. Mam także monacora, wyglądem jest identyczny jak atr25 jednak wydaje mi się że dźwięk z atr25 jest bardziej czysty, no i nie generuje takiego dużego szumu jak monacor. Jest to jeden z tańszych mikrofonów. Niestety do 2100 ciężko jest dokupić coś naprawdę pożądnego gdyż trzeba by było dokupić także adapter na xlr z zasilaniem phantomowym. Na forum fotonu jest podobny temat. Jak będę mial trochę więcej czasu porobię porównania tych mikrofonow i wrzucę gdzieś na serwer. Wtedy będzie można na własne uszy stwierdzić który jest lepszy.
Co do przesterów to napewno jest lepiej z tym mikrofonem. Po wymianie kamery na 2100 bylem załamany bo praktycznie każde wesele bylo przesterowane. Obecnie przy weselach gdy używałem monacora jak i atr25 nie mam przesterów. Oczywiscie jeżeli jest naprawdę bardzo głośno jak często bywa na studniówkach to podejrzewam że i tak ten mikrofon nas nie uratuje. Mialem już taki problem na jednej ze studniówek a używalem wtedy monacora. Naszczęście nie bylo tych przesterów bardzo dużo, aż strach pomyśleć co by były na wbudowanym mikrofonie.
Pozdrawiam, Grzesiek.

czwartek, 23 listopada 2006, 13:52
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

także dysponuję VX-em i jakoś nie zauważyłem jakichkolwiek przesterowań na którymkolwiek z kanałów (mowa o ustawieniach AUDIO-LEVEL na AUTO). Owszem naturalne wydaje mi się przesterowanie chwilowe o +1 do +2 dB. Oczywiście kontroluję rejestrowany dźwięk i kiedy trzeba przechodzę na manualną regulację poziomu sygnału.

W praktyce dobrze jest pojawić się wcześniej np na sali studniówkowej, gdzie orkiestra może na roboczo próbnie zagrać a wtedy dostroisz sobie kamerę lub oni wyregulują wzmacniacze - jakoś nie miałem z tym problemu.

Mikrofony na kamerach VX są dość przyzwoite. Kolega dysponuje Canonem XM i jak twierdzi ma duże problemy z dźwiękiem (tony niskie).

czwartek, 23 listopada 2006, 15:45
Nowy
Nowy

Witam, osobiscie korzystam z canona xm2 i moim zdaniem w tym sprzecie lepiej jest korzystac z wbudowanego mikrofonu. Kupilem monacora i testowalem przez kilka dni, ale zdecydowanie do tej kamery nie polecam dodatkowego (taniego) mikrofonu. Dzwiek przy auto level jest dobrej jakosci nawet jesli stoi sie niedaleko kolumn, pod warunkiem ze wlacze tlumienie glosnych dzwiekow (ATT). Natomiast w cichych pomieszczeniach full auto i dzwiek bez zarzutow. Co do vx'a z tego co znajomki (uzywajacy vx'a zeznaja) powinno sie zamontowac audiotechnike albo monacora i efekt jest ok.
... Ijak cos to monacora mam do sprzedania :D uzywany kilka dni.

pozdrawiam

czwartek, 30 listopada 2006, 23:14
Nowy
Nowy

Witam. Ja również używając VX2100 nie dostrzegam żadnych istotnych przesterów, nawet w dość ekstremalnych warunkach. Naprawdę nie rozumiem o czym piszą ci wszyscy krytykujący dźwięk w VX2100, chyba, że są egzemplaże lepsze i gorsze, chociaż nie sądzę. Natomiast używam Monacora od 2 lat do PD170 (tylko na sali weselnej, do kościoła absolutnie się nie nadaje) rzeczywiście nie występują żadne przestery ale dźwięk jeś trochę pozbawiony basów, mnie osobiście się to nawet podoba, ale muzykanci z orkiestry krytykowali, że jest -cyt." zbyt płaski". Pewnie da się to jakoś dopracować w programie edycyjnym. Jeśli ktoś coś ztym robił, to bardzo proszę podzielić się spostrzeżeniami i sposobami co do poprawy barwy dźwieku w czasie montażu. Pozdrawiam wszystkich.

piątek, 1 grudnia 2006, 13:44
Nowy
Nowy

Do tej pory pracowałem na Canonie XM2 i jak wiadomo, mechanika w tej kamerze dała ciała i przesiadłem się na Sony VX2100. Dzięki tej wymianie dużo zyskałem na obrazie, ale sądzę, że dźwięk w VX2100 jest do dupy w stosunku do XM2 i szukam takiego mikrofonu, który by miał dźwięk podobny do w/w Canona.

piątek, 1 grudnia 2006, 23:52
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ]