Teraz jest środa, 14 listopada 2018, 09:01

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 9 ] 
 Czy mam już po kamerze??? 
Autor Wiadomość
Bywalec
Bywalec

Post Czy mam już po kamerze???
Witam wszystkich. Posiadam kamerę Samsung VP-D23i. Od kilku dni zauwarzyłem że coś zaczyna szwankować. Kiedy załączam kamerę nieraz na ekraniku jest obraz, nieraz widać tylko jakieś rozmazane kontury a nieraz obraz jest ale bez kolorów albo są kolory ale inne niż w rzeczywistości. Albo podczas nagrywania wszystko jest ok przez jakieś 5 minut i nagle się rozmazuje lub znikają kolory albo wchodzi taka mgiełka.
Kamerę mam już 3 lata i jak dotąd nie było z nią żadnych problemów.
Nie uległa też ani namoczeniu ani nie spadła nic, żaden uraz mechaniczny.
Czytałem gdzieś że w tych kamerach często szwankuje przetwoirnik. Czy to są właśnie takie objawy?? A jeżeli tak czy jest sens naprawiać?? A może to coś innego?? Może coś w ustawieniach?? Będę wdzięczny za udzielenie fachowej odpowiedzi i porady.

Pozdrawiam Mariusz S.

niedziela, 26 listopada 2006, 17:33
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

piszesz o tym cowidzisz na lcd - a jak jest po nagraniu i ewentualnym zrzuceniu na dysk ?

niedziela, 26 listopada 2006, 22:47
Bywalec
Bywalec

Więc jest tak. To co widzę na LCD to się nagrywa. Jak zrzucam na dysk to dokładnie to samo co widzę na LCD. Jak jeszcze dzisiaj rano czasami zaskoczyła i było widać obraz tak teraz po włączeniu już nic nie widać, ciemność. Ale dźwięk się nagrywa.

poniedziałek, 27 listopada 2006, 00:53
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Możesz sobie darować wymianę - lepiej kupić nową kamerkę.

poniedziałek, 27 listopada 2006, 02:59
Bywalec
Bywalec

Tego się obawiałem. No skszkoda trzeba będzie zmienić kamerę. Dziękuję za fatygę, mam jszcze jedno pytanko. Jaką kamerę wybrać żeby była mniej więcej tej samej klasy i w podobnym przedziale cenowym?? No i najmniej awaryjna??

poniedziałek, 27 listopada 2006, 10:19
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Poczytaj na forum w innych wątkach. Nikt Ci nie powie jaką kamerkę - sam musisz oszacować do czego ci ona ma służyć i jak wiele będziesz filmował. Pod tym kontem oszacowujesz parametry techniczne.

Pozostaje jedynie wybór marki - sam już wiesz: nie kupuj no name w świecie kamer (w tym wypadku Samsung). Jak już zaufaj doświadczeniu takich firm jak JVC, Canon, Sony, Panasonic. Ja bym sobie odpuścił inne marki.

jak starczy ci funduszy : koniecznie kamerę z 3 przetwornikami (3CCD).

poniedziałek, 27 listopada 2006, 10:30
Bywalec
Bywalec

No teraz już wiem. Ale kiedy kupowałem tego samsunga pan w sklepie bardzo wychwalał tą kamerę, no a samsung jako firma już obił mi się wcześcniej o uszy. Fakt że nie miałem żadnego pojęcia o kamerach i poprostu pytałem w sklepie "Avans" o radę. Więc mi doradził.
A kamerkę używam typowo amatorsko. Filmuję imprezy rodzinne, dużo filmuję córkę jak się bawi i dorasta, ogólnie życie codzienne. Kamery używam tylko dla swoich potrzeb.
Dziękuję za odpowiedzi i udzielenie porady.

poniedziałek, 27 listopada 2006, 13:33
Nowy
Nowy

Post Czy mam już po kamerze???
witam. nie jest tak zle z przetwornikiem-okolo 320 zl i masz go w kamerce.sam mialem niedawno problem z moja SONY trv-33 i praktycznie wymiana trwala kilka godzin. co do przetwornikow...podobno sony wpuscilo na rynek (okolo 3-4 lat temu) partie (lub wiecej) wadliwych przetwornikow ktore montowal takze JVC i SAMSUNG.w tym okresie kupionym kamerom rozsypaly sie juz przetworniki 3 znajomym-. po prostu pech ;).

poniedziałek, 27 listopada 2006, 18:11
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

No teraz już wiem. Ale kiedy kupowałem tego samsunga pan w sklepie bardzo wychwalał tą kamerę, no a samsung jako firma już obił mi się wcześcniej o uszy. Fakt że nie miałem żadnego pojęcia o kamerach i poprostu pytałem w sklepie "Avans" o radę. Więc mi doradził.

a co mial zrobic... wciskaja slabe kamery, zachwalaja zoom cyfrowy, ze ma bardzo duzy (to jest standard na kazdym kroku)

poniedziałek, 27 listopada 2006, 18:50
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 9 ]