Teraz jest poniedziałek, 19 listopada 2018, 16:18

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 
 Sony DCR HC23E 
Autor Wiadomość
Nowy
Nowy

Post Sony DCR HC23E
Hej,

Mam zamiar zakupić kamerę Sony HC23E. Nie wiem czy to dobry wybór.
Będę nią filmował jadące pociągi, więc nie wiem czy stabilizacja i autofokus sobie poradzą. Wszystko mi pasuje, jest korzystna cenowo. Oglądałem ją w sklepie ElectroWorld, jednak jak bym miał kupować to w jakimś dobrym sklepie internetowym.

Proszę, powiedzcie mi, co mi jest potrzebne do tej kamery. Mam Windows XP Home SP2, USB 1.1 i Ulead Video Studio 10. Czy coś jeszcze jest potrzebne? A i jeszcze dysponuję wolnym miejscem na dysku 8 GB.

Filmik jednego pociągu trwał by do 2 minut maksymalnie. Możecie mi powiedzieć, ile by to zajmowało miejsca z kompresją i bez kompresji? Bo te filmy później na płytkę DVD jako dane nagrywał, bo odtwarzacza DVD nie mam (tylko w komputerze).

Powiedzcie mi też, czy do mojego komputera (1.6 GHz, 256 MB RAM, WinXP, USB 1.1, bez FireWire) czy będzie współpracowała dobrze kamera i czy będzie można zainstalować bez problemów kartę FireWire.

Bardzo proszę o szybką odpowiedź, muszę mieć niedługo informację :(

Pozdr. Drosed

niedziela, 3 grudnia 2006, 22:14
Moderator
Moderator

Post Re: Sony DCR HC23E
Drosed napisał(a):
Hej,
...A i jeszcze dysponuję wolnym miejscem na dysku 8 GB.

Matematycznie patrząc jeszcze trochę luzu zostanie, ale dysk twardy potrzebuje trochę wolnego miejsca do sprawnego działania, może wystąpić "gubienie klatek" przy przechwycie.
Drosed napisał(a):
Powiedzcie mi też, czy do mojego komputera (1.6 GHz, 256 MB RAM, WinXP, USB 1.1, bez FireWire) czy będzie współpracowała dobrze kamera i czy będzie można zainstalować bez problemów kartę FireWire.
Pozdr. Drosed

Tak z firewire, więc - tak nawet trzeba.

PS Masz trochę mało RAMu, nawet jak na potrzeby Ulead Video Studio SE starszych wersji, dodawanych do firewire.

poniedziałek, 4 grudnia 2006, 10:31
Nowy
Nowy

Możesz mi wytłumaczyć "gubienie klatek"? Zgrywał bym Ulead VS po krótkich filmikach 2-minutowych, czy wtedy "gubienie klatek" też by występowało?

Co do RAM, czy będzie jednak działać?

poniedziałek, 4 grudnia 2006, 19:55
Moderator
Moderator

Możesz mi wytłumaczyć "gubienie klatek"? Zgrywał bym Ulead VS po krótkich filmikach 2-minutowych, czy wtedy "gubienie klatek" też by występowało?

Gdy transfer danych z kamery na dysk jest zbyt wolny, lub czymś zakłócony, część filmy się na dysku nie zapisuje. Wygląda to tak jakby z taśmy filmowej światłoczułej wyciąć nożyczkami po kilka klatek co chwilę. Przy dwuminutowych odcinkach ryzyko jest mniejsze...
Drosed napisał(a):
Co do RAM, czy będzie jednak działać?

Będzie. W ogóle to czas na próbę, bo tak zgadywać to sobie możemy :wink: . Trzymam kciuki. :D

EDIT Sepuku Windowsa - no jak widać - same korzyści :wink:

Ostatnio edytowano wtorek, 5 grudnia 2006, 09:31 przez kotin, łącznie edytowano 1 raz

wtorek, 5 grudnia 2006, 00:25
Nowy
Nowy

Z powodu nieszczęśliwego wypadku z programem Oczyszczanie dysku WinXP wyczyścił sam siebie.. Zainstalowałem od nowa go i hula jak burza :D

Teraz to chyba kamera pójdzie, a i 23 GB wolnego się zrobiło :D

Pozdr. Drosed ;)

[ Dodano: Wto Gru 05, 2006 5:12 pm ]
Jeszcze chciałbym upewnić się, czy ostrość i światło nie zawiedzie mnie przy filmowaniu jadącego pociągu?

No no te pociągi to jeżdżą dość szybko ;)

wtorek, 5 grudnia 2006, 08:43
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ]