Teraz jest piątek, 14 grudnia 2018, 15:20

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 35 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona
 Porównanie FX1 z FX7 
Autor Wiadomość
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Post Porównanie FX1 z FX7
http://www.fxsupport.de/12.html

POZDRAWIAM

środa, 29 listopada 2006, 14:48
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

środa, 29 listopada 2006, 15:15
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

http://www.google.pl/language_tools?hl=en

lub ta sama strona w wersji ang.

http://babelfish.altavista.com/babelfis ... %2f12.html

POZDRAWIAM

środa, 29 listopada 2006, 16:31
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

Qurcze juz sie zdecydowałem na FX 1 a tu z tych zdięć widać, iż FX 7 widzi troszkę gorzej ale za to ma lepsza ostrość i duzo mniejsze szumy !!!
Co o tym sądzicie ? Czy widzicie to co ja ? Fx 7 wypada lepiej !!!
Host co o tym sądzisz ?

czwartek, 30 listopada 2006, 21:09
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Czy ktoś ze starych wyjadaczy (bo ja to nowy jestem, ale się będę udzielał w miarę poprawnie merytorycznie) pokusiłby sie o ocenę tych sprzętów w stylu Canon- Board Forum? Mi też się zbliża zakup- przerzucam się z fotografii na obraz ruchomy i temat mi sie pali.

piątek, 1 grudnia 2006, 09:31
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Sam mam FX1 i rzeczywiscie porownujac np z VX2100 obraz jest mniej wyrazny, co to oznacza, trzeba samemu stwierdzic czy taki obraz przemawia za czy wrecz odwrotnie. Powiem tak obraz nagrany w formacie DV 4:3 jest taki sobie, lepszy efekt osiaga sie w trybie 16:9, przynajmniej ja takie mam odczucie. Kolorystyka tez jest inna niz w VX ale to mozna wyregulowac, ja nie korzystam. Niedlugo bede mial okazje (tak mi sie wydaje) przyjrzec sie i FX7 i A1 i sprawdzimy. Ja jestem zadowolony z kamerki, fakt jest duzo ciemniejsza od VX i to moze czasem przeszkadzac ale jak narazie to mnie nie zawiodla. Moim zdaniem trzaba by jeszcze troche poczekac na pierwsze opinie ludzi ktorzy kreca wesela. Bo przyznajac, wesele to prawdziwy test dla kamery. I ciemno i jasno i swiatlo dzienne i sztuczne. Poczekamy zobaczymy.

POZDRAWIAM

piątek, 1 grudnia 2006, 10:57
Stały bywalec
Stały bywalec

Witam ! nie wiem co Koledzy widzą ale wszystkie testy pokazują wybitną ostrość FX-a obraz wysko ocenia cała prasa , owszem jest minimalnie ciemniejsza od VX-a ale proszę zobaczyć obraz na HD ! i nie opowiadać o brakach w ostrości , owszem ważne jest oświetlenie czyli warunki ekspozycji
ale operator może-ba powinien opanować sprzęt i korygować parametry.
A tak nawiasem mówiąc ocena obrazu FX7-26 pkt. FX1 29 na 30! a super Canon 28 pkt. cytuję za misięcznikiem Video. Polecam pokaz na ekranie HD minimum 40cali ( im większy tym więcej widać)Pozdrawiam wlodek.

piątek, 1 grudnia 2006, 11:36
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Miałem okazję porównania ze sobą FX1, FX7 i TRV900. Opisywałem to w innym wątku. Bardzo by mnie interesowało porównanie Sonego FX7 z Canonem XH A1. Z opisu technicznego zamieszczonego na stronie Canona wynika że kamera jest bardzo jasna (0.4 lux) ale czy oddaje tak rewelacyjnie barwy jak FX7?. Nie wiem tylko na ile to 0.4 lux'a jest parametrem realnym. Bo jeśli 1 lux czy 0.4 lux'a to wartość kiedy kamera zaczyna cokolwiek rejestrować to nie ma sobie co tym głowy zawracać. Wydaje mi się że ważniejszym parametrem był by zalecany poziom natężenia światła.
Dlatego też chyba nic nie jest w stanie tak dosadnie przedstawić możliwości kamery jak porównanie jej ze znanym już modelem na rynku ;)

PS. W oceny gazet nie wierzyłbym tak do końca - często na ich opinie wpływają zainteresowane firmy.

piątek, 1 grudnia 2006, 11:42
Stały bywalec
Stały bywalec

Witam Info. dla Kolegów z okolic wrocławia w salonie exit przy ul kosciuszki jest demo-FX1 zrobione przez moją skromną osobę w dv (konwersja z hdv-na dv) na ekranie 70!!! cali projekcja tylna trzeba stanąc 6-7 kroków od ekranu i popatrzeć. Z info. obsługi sklepu nie było uwag negatywnych.Pozdro wlodek.

piątek, 1 grudnia 2006, 11:55
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

Nie no kurcze co za jałowa dyskusja. W tym tescie jest cala kupa zdiec od nocnych do dziennych. Czy nie widzicie, że FX 1 ma straszne szumy ? Obraz pokryty jest jakąś kaszą. FX 7 ma zupełnie inną jakość. Ci co nie znaja języka niech sie nie martwią, autor praktycznie nie komentuje tylko pisze jak robił testy. Zdięcia mówią same za siebie. Wybieramy nr zdięcia które chcemy obejrzeć i klikamy w numerek przy FX7 lub FX1 otwiera sie pełna klatka i widać potężną różnicę, nawet dziecko zauważy. Po co test na 40 calowym olbrzymie. Kiedy obraz jest skalowany, tu jest natywna stop klatka 1920 x 1080 ( co wynika z innej proporcji boków piksela jak mniemam bo powinno byc 1440 x 1080) Patrzecie i ocenianiajcie.

piątek, 1 grudnia 2006, 12:03
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Też uważam że oglądanie na 40 czy 70 calowym telewizorze nie wniesie nic nowego. Zdjęcia rzeczywiście zdecydowanie różnią się od siebie i nie wymagają komentarza. Uważam że i tak na zdjęciach nie pokazano pełnych możliwości kamer. Ze względu na porę roku wszystkie kolory są na nich i tak przygaszone. Ja oglądałem przez FX1 i FX7 piękne kolorowe storczyki i tam różnica jest kolosalna. Na przytoczonych zdjęciach najlepiej widać chyba to na trawie.
Co do szumów to w moim teście FX1 wcale nie wypada gorzej od FX7 a wręcz lepiej! (na przedstawionych zdjęciach wygląda jednak odwrotnire :| )

piątek, 1 grudnia 2006, 14:30
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

No własnie FX 1 wypada aż podejrzanie gorzej. Chcę kupić kamerę na dniach i mam wielki klopot. Fx 7 wydaje mi sie poręczniejsza i sprawia solidniejsze wrażenie, pewnie przez podobieństwa do VX i PD. Małe te cmosy ale wychodzi na to że sobie bardzo dobrze radzą.

piątek, 1 grudnia 2006, 14:44
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Moze nie sprecyzowalem odpowiedzi wzorowo. Chodzilo mi o obraz w DV w 4:3 z FX1 i porownanie z VX. Jest różnica w ostrosci. Moze to jakis blad z mojej strony przy przechwytywaniu obrazu na dysk, moze, ale nie wydaje mi sie ?. Ostrosc mam ustawiona na 15 czyli max (caly czas mowimy o DV 4:3) no i raczej staram sie uzywac recznego focusa w slabo oswietlonych salach. Moze cos przeoczylem ???

POZDRAWIAM

piątek, 1 grudnia 2006, 15:16
Bywalec
Bywalec

Post Coś nie teges...
Te zdjeciowe testy to jakies nieporozumienie. Mam FX1 i wiem na co stac ta kamerke. Na zdjeciach, ktore przypisywane sa FX1 sa wyraznie "przytlumione" kolory. Albo gosiu nie potrafil dobrze ustawic balnasu, albo jeden z moich przedmowcow ma racje i test kamer FX1 i FX7 byl "sponsorowany".

piątek, 1 grudnia 2006, 15:50
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

No jednak coś jest na rzeczy. To nie jest pierwszy test FX 1 który pokazuje jej brak ostrości. Zresztą na materiałach dostepnych w sieci widać to samo niestety.

piątek, 1 grudnia 2006, 16:17
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 35 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona