Teraz jest poniedziałek, 16 lipca 2018, 14:33

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 8 ] 
 zgrywanie z kamery na kompa 
Autor Wiadomość
Nowy
Nowy

Post zgrywanie z kamery na kompa
Hay, pewnie dla wiekszosci z Was drodzy uzytkownicy problem banalny, dla mnie troche wiekszy, otoz

teoretycznie mam zainstalowana kamere na kmopie poprzez picture package moge nawet zgrywac filmy ale picture package pozwala mi tylko na zgrywanie okolo 10minutowych fragmetow, po tym zgrywanie sie wylacza wlaczam zgrywanie- kolejne 10 minut sie laduje itd. przy tym oczywiscie trace klatki to jest okolo 5 sekund pomiedzy kazdym z fragmentow. w ikonie moj komputer w ogole nie pojawia sie kolejny dysk(wymienny) czyli moja kamera- gdyby sie pojawila moglbym oczywiscie film zgrac normmalnie. Prosba czy ktos moze mi wskazac w czym problem , co musze zrobic, dzieki:)

btw. pierwszy raz korzystam z tego forum, nie znam poprzednich tematow a wiem ze z reguly moderatorow irytuje powtarzanie sie tamtow takze jak co Panowie moderatorzy prosze wybaczyc ;)
pozdrawiam

sobota, 9 grudnia 2006, 19:33
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Hmm co Ty za kamerkę używasz? A drugie jakim maigicznym kabelkiem się z nią łaczysz?
A teraz na poważnie:
- napisz jaka kamerka, czy łaczysz się po FIRE WIRE???
- napisz jaki komputer oraz dysk (czy na pewno działasz na
partycjach sformatowanych pod NTFS???),

P.S. Moje przypuszczenie to system plików FAT32, oraz połączenie przez USB.

Druga sprawa połaczenie kamera cyfrowa - komputer proponuję realizowac przez FIRE-WIRE ze względu na jakośc zapisu jak i obsługe przez większa liczbę programów. USB przydaje się, ale do przesyłu fotek albo jako przy pracy kamery jako webcam.

sobota, 9 grudnia 2006, 23:37
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Komputer, ci nie wykryje kamery jako dysk, ale jako urzadzenie cyfrowe, żeby wykrył jako dysk to albo musiałaby być kamera z dyskiem, albo pamieć flesz.

niedziela, 10 grudnia 2006, 23:20
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

http://forum.swiatobrazu.pl/dv/viewtopi ... highlight=

A poza tym, aby zgrywać poprzez FIREWIRE nie trzeba instalować jakichkolwiek sterowników dołączonych do kamery. Mówimy w tym momencie o Windows XP. Po prostu instalujesz jakiś program typu Pinnacle Studio itp. ewentualnie z Windowsa używasz "Windows Movie Maker". Podłączasz kamerę poprzez FIREWIRE, żadne USB !!!
Zgrywasz jako "pełna jakość DV" czy też nazwa w tym stylu. Żadne MPG, ani Divx, żaden inny wynalazek !!! Powtarzam: zgrywasz jako "pełna jakość DV". Obrabiasz, montujesz, dopiero potem ewentualnie kompresja do MPG, DivX itp. ....

poniedziałek, 11 grudnia 2006, 22:24
Nowy
Nowy

A na win98 da się z miniDV zgrwyać bez kłopotów?

czwartek, 28 grudnia 2006, 00:22
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Warunkiem jest prawidłowe zainstalowanie sterowników złącza IEEE1394.
Win98 i Win98se takich nie posiada.

czwartek, 28 grudnia 2006, 00:26
Nowy
Nowy

A te sterowniki sam bee musia znaleźc, czy będą na jakiejś płytce dołączonej do kamery? Pytam, bo na przykąłd oprogramowanie komórki mojego ojczyma nie daje sie zainstalwoać na naszym kompie, bo wymaga win 2k minimum....

czwartek, 28 grudnia 2006, 12:13
Nowy
Nowy

mam powazny problem
jeszcze przedwczoraj dv w kamerze cyfrowej canon dm xm2 dzialal wporządku mozna bylo importowac i exportowac filmy z kompa i na tasme.dzis wejscie dv w kamerze nie dziala. co to moze byc??
kabel jest ok bo sprawdzalem na innym i to samo. nie mam kabla usb
macie jakie pomysly?
prosze o pomoc!!

piątek, 29 grudnia 2006, 15:30
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 8 ]