Teraz jest sobota, 17 listopada 2018, 13:07

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 22 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
 FX1 vs FX7 vs VX2100 
Autor Wiadomość
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Post FX1 vs FX7 vs VX2100
Dopiero przerzucam się na poważniejszy sprzęt. Filmuje wesela i tylko do tego celu potrzebna mi kamera. Wiele się naczytałem na temat tych 3 kamer... i im dłużej czytam tym bardziej jestem skołowany. FX-y niby nowsze... niby lepsze... ale podobno ciemniejsze, bo mniejsze przetworniki. Zaznaczam że w HDV montować nie będę jeszcze długo. Myśląc przyszłościowo jednak może warto zainwestować w kamerę z HD...
Prościej będzie tak: czy FX1 i FX7 zoptymalizowane na format HDV gorzej nagrywają w DV niż VX 2100?

wtorek, 12 grudnia 2006, 17:31
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

A może postawisz na Canona XH A1 to całkiem fajna i nawet dość jasna kamerka. Ja postawiłbym teraz właśnie na nią

http://www.canon.com.pl/produkt/kategor ... p,739.html

http://www.tokksa.pl
http://www.tokksa.pl/wild.php
http://www.facebook.com/pages/Tokksa/14 ... 140?v=wall

http://vimeo.com/tokksa
http://vimeo.com/tokksawild/videos

wtorek, 12 grudnia 2006, 19:06
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Dzięki TOKKSA... to naprawdę niezwykle ciekawa propozycja. Aczkolwiek do rozważenia - jeżeli uda mi się znaleźć odpowiedź na zasadniczą wątpliwość...
czy FX1 i FX7 - zoptymalizowane na format HDV- gorzej nagrywają w DV niż VX 2100?

wtorek, 12 grudnia 2006, 20:41
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

Juz sam udzieliłeś sobie odpowiedzi. FX 1 jest ciemniejsza od 2100 a FX 7 duzo ciemniejsza. Dziś w Warszawie na pokazie Beiksa przekonałem się o tym całkowicie. Pozatem VX 2100 daje lepszy obraz w Pal nie tylko z powodu jasności, ale i ostrosci obrazu. Sam mam podobny dylemat do twojego. Postanowiem kupić dwie kamery FX 1 i VX 2000 albo wyżej. Do prac z przeznaczeniem na Pal będę używał VX a do produkcji nazwijmy to filmowo-artystycznej FX i tyle.
Canon A1 jest duzo jaśniejszy, ale i dużo droższy. W Beiks kosztuje 16000 zł. A to spora różnica, zważywszy, na to, że to tylko awaryjny Canon.

Pozdrawiam serdecznie

wtorek, 12 grudnia 2006, 21:01
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Do wesel tylko VX 2100, oglądaliśmy z kolegą wszystkie kamery na pokazie Beiks i tak na dobrą sprawe cannon XA-H1 (cenowo w miarę osiągalny osiągalny http://www.ceneo.pl/_01_1949_4.htm)
miał najjaśniejszy obiektyw z wystawionego tam sprzętu, a co do funkcjonalności to sztandarowy produkt cannona XL-H1 przyciągał uwagę wszystko było pod ręką tylko cena i uraz do XM 2 są zaporą.A co do HDV -ów sony to bardzo byliśmy zawiedzeni i decyzję o zamianie VX -a na HDV uważam narazie za bezcelowe przynajmniej do wesel bo do innych produkcji to raczej tylko PD 170 jest niezastąpiona.
Co do samych warsztatów to faktycznie obiad wysunął się na plan pierwszy :wink: .Pozdrowienia

środa, 13 grudnia 2006, 00:40
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Tak myślałem że po zlocie w Warszawie będzie parę interesujących komentarzy. Zdaję sobie sprawę że mało kto miał możliwość nagrywania wesela w HDV... o ile ktokolwiek miał taką możliwość. Wiem też że HD to przepiękny obraz... obraz marzenie... ale trzeba spełnić w tym celu mnóstwo czynników żeby go osiągnąć, np. najtańszy TV z rozdzielczością FULL HD kosztuje ok 8000 zł. Reszta to jakieś imitacje.
Reasumując: zleceń w HD nie mam i pewnie długo mieć nie będę. Niepewność jednak jest duża. Stąd moje główne pytanie... Wacham się czy dołożyć do HD, nawet jeśli nie będę z niego kożystał przez najbliższe 2 lata...

środa, 13 grudnia 2006, 09:58
Bywalec
Bywalec

Przedstawiciel sony powiedział ze wiosną bedzie nowy model kamery.
Przez 2 lata bardzo dużo może się zmienić na rynku kamer.
Jeśli więc masz dużo pracy, trzeba się zastanowić czy warto się męczyć z ciemną komerą w nowym standardzie,czy wybrać stary sprawdzony model po atrakcyjnej cenie,który i tak zajeździsz.Być może za 2 lata nie będzie już
taśm lecz inny lepszy nośnik.
:D

środa, 13 grudnia 2006, 12:30
Stały bywalec
Stały bywalec

TOKKSA czy uważasz że ten Canon XH A1 jest kamerą awaryjną ?? Tak czytam i czytał i wszyscy tak narzekają na te Canony !! Zastanawiam się powieważ przymierzałbym się do zakupu lepszej kamery i własnie ten Canon mnie zainteresował bo jakość ma świetną w nocy też sie sprawdza doskonale. Potrzebuję kamery do kręcenie videoklipów czy uważasz że ta kamera była by dobra do takich rzeczy ???

środa, 13 grudnia 2006, 13:09
Bywalec
Bywalec

miałem canona xm2 przez 2 lata i wiem ze jest delikatny
sony 2000 pracował u mnie 4 lata.
teraz mam 2100 od 2 lat i nie miałem wiekszych problemów
wniosek nasuwa się sam. 8)

środa, 13 grudnia 2006, 14:20
Nowy
Nowy

Post na razie tylko 2100
Witam
Ja rowniez wczoraj bylem na BEIKS'ie (wedlug mnie obiad tez byl pierwszoplanowy) i testowalem rozne kamery pod katem nagrywania na kasetke miniDV.
Doszedlem do identycznych wnioskow jak wszyscy (chyba tylko oprocz autora tematu ktory chce usilnie sobie wmowic ze kupno kamery HD to cos dobrego).

Wszystkie kamery HDV sonego sa CIEMNE !!!

Osobiscie za pol roku bede kupowal kolejna kamere, ocecnie mam dwie VX2100 (pracowalem juz na VX2000, XL1, XM1) i kolejna kamera bedzie ktora najprawdopodobniej kupie bedzie VX2100, lub pd170.... ostatecznosci gdybym przez te pol roku napalil sie na HDV to nie bylby to juz sony lecz Canon XH-A1. Jdnak do tej pory bardziej zadowolony bylem z pracy na sony.

Jednak najlepiej zrob podobny test, nagraj sobie w identycznych warunkach obraz ze wszystkich kamer ktore Cie interesuja.

Przemysl tez czy nie lepiej na razie kupic vx2100, a jak na prawde bedzie Ci potrzeby HDV nie lepiej byloby sprzedac VX'a i kupic nawsza technologie.

środa, 13 grudnia 2006, 16:28
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

Co do obrazu HD. Nie potrzebny jest od razu LCD z rozdielczoscią full HD tj 1920 x 1080 aby docenić zalety HDV. Kazdy telewizor który ma więcej niz dziadek Pal czyli 720-576 pokaże bardziej szczególowy obraz. Weźcie pod uwagę, ze tradycyjne telewizory nie maja nawet 720-576 pokazują duzo bardziej okrojony obrazek, coś około 650 X 520.
Takze nawet lcd za 3500 zl bedzie lepszy z HDV niz kazdy CRT.

Pozdrawiam.

środa, 13 grudnia 2006, 16:50
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Dostałem pieniądze z dofinansowania(taki kredyt pomostowy). Jest tam jednak pewien kruczek... Nie mogę sprzedać zakupionego za te pieniądze sprzętu przez 2 lata!!
...a w tej sytuacji dylemat jest dla mnie naprawdę spory...
P.S Przepraszam... mój błąd... :roll:

Ostatnio edytowano środa, 13 grudnia 2006, 18:48 przez redbull, łącznie edytowano 1 raz

środa, 13 grudnia 2006, 17:55
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

Ło matko święta, a to kamer juz nie kradną ani się nie psują na smierć :):):) ??? Przez 7 lat toż to będzie zabytek muzealny. Och kurcze aleś mnie ubawił.

środa, 13 grudnia 2006, 18:00
Stały bywalec
Stały bywalec

No to ja już nic nie rozumiem :? Nie uzyskałem odpowiedzi na moje pytanie jaka kamera najlepsza do kręcenia VIDEOKLIPÓW ??

Ostatnio edytowano środa, 13 grudnia 2006, 18:57 przez what's_up, łącznie edytowano 1 raz

środa, 13 grudnia 2006, 18:56
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

...krótko i na temat: którą z kamer wymienionych w temacie polecalibyście jako inwestycje na najbliższe 2 lata? pytam tylko o to jak czujecie.
Czy warto "dziś" zainwestować w HD??
Zauważyłem też pewną prawidłowość... otóż wyjątkowo łatwo można kupić "prawie nową" FX1. Czyżby nie spełniała oczekiwań?

środa, 13 grudnia 2006, 18:56
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 22 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona