Teraz jest poniedziałek, 19 listopada 2018, 15:48

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 
 Sony DSR-250P i gwarancja 
Autor Wiadomość
Bywalec
Bywalec

Post Sony DSR-250P i gwarancja
Witam. Mam małe pytanie do użytkowników tej kamery. Jeśli kupowaliście ta kamerę z jakiegokolwiek sklepu jako nówkę..to na pewno była do niej dołączona jakaś gwarancja. Dzisiaj niestety nie wystarczy dowód zakupu, jeszce musi być jakis dodatkowy świstek. Kto z Was orientuje się jak on wygląda...jedni mówią, że to zwykła karta gwarancyjna, inni jakaś zielona kartka A4 do zarejestrowanie się na stronie firmy sony. Kupiłem ostatnio tą kamerę, ale niestety nie zwróciłem uwagi na cos takiego jak gwarancja czy też jakaś zielona kartka (bo zapewniano mnie że wystarczy faktura do reklamacji). Dzisiaj kamera trochę popsuła się..i mam problem. Nie wiem, może i dostałem taki jakis papier z kamerą, ale nie mogę go znaleźć, więc jeśli byłby ktos z Was taki dobry i napisał mi czego szukać to będę bardzo wdzięczny. Pozdrawiam wszystkich użytokowników forum.

wtorek, 12 grudnia 2006, 19:01
Bywalec
Bywalec

Posiadam Soniaka DSR-250P od ponad trzech lat,kupiłem ją w piwnicy na osiedlu czyli w Beiksie:)O ile pamiętam była tam gwarancja-wygląd to dwu stronna A4 z logo Sony i pieczątka sprzedawcy.
Napisz kiedy i gdzie kupiłeś kamerę,oraz jakie są objawy awarii.Żeby uprzedzić twoje pytanie po co mi to-DSR-250P,wyszła dosyć duża partia która posiadała ukrytą wadę przetworników.Uszkodzenie jest mikroskopijnej wielkości i widoczne tylko pod mikroskopem.Objawy to po kilkunastu minutach pracy rozjeżdżają się kolory na szerokie kolorowe pasy(otwórz LCD)o różnym zabarwieniu w moim przypadku fiolet,albo masz w pewnym momencie trzy wzajemnie przesunięte kopie obrazka.
Reasumując dopadło mnie to po prawie trzech latach bezawaryjnej pracy.Oddając kamerę do serwisu musisz wiedzieć że to to uszkodzenie,wtedy jest przyznana wymiana przetwornika za darmo,bez względu na to ile kamera ma lat i czy ma gwarancję czy nie.Nie zajmują się tym żadne lokalne serwisy,tylko Sony Brodcast w Wa-wie.W moim przypadku obrazek po wymianie jest bardziej klarowny i jest ok.natomiast kolega narzeka na nieco pastelowe odzwierciedlenie kolorów po wymianie.
Jeśli to inne uszkodzenie to też napisz może pomogę.
pozdrawiam
michalmacpro

FinalCutStudio3, Final Cut Pro X, Matrox MXO-2,Canon C100x2, 1DMarkIV, 5DMarkIII, 5DMarkIIx2, 60D,

wtorek, 12 grudnia 2006, 20:29
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Marcinie. Wg prawa unijnego paragon zypełnie wystarczy. Posiadając paragon/FV masz na sprzęt 2 lata odpowiedzialności sprzedawcy z tytułu niezgodności towaru z umową. Mając gwarancję także nie musisz występować do firmy w której zakupiłeś towar okazując kartę gwarancyjną, a możesz wystąpić o naprawę/wymianę z właśnie tego tytułu po okazaniu paragonu/FV.
Ludzie o tym nie wiedzą ale taka jest prawda. Polecam kilkominutową wizytę u prawnika w jakimś Starostwie (za free) on powie ci dokładnie jak to zrobić by mieć tą sprawę załatwioną bezproblemowo (od strony sklepu), gdyż sklep wie że większości klientów można nagadać głupot i oni w to uwierzą.

Tylko warunek - max 2 lata.

wtorek, 12 grudnia 2006, 22:45
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ]