Teraz jest piątek, 16 listopada 2018, 12:27

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 24 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
 kamery sony 
Autor Wiadomość
Nowy
Nowy

Post kamery sony
Witam
Mam zamiar kupić sobie pierwszą kamerkę cyfrową. Mój wybór padł na Sony ale nie wiem jaka jest różnica między modelami HC23 (mogę ją mieć za 999 czy się opłaca?),a HC 24 lub HC35. Może zainwestować w inny model może Panasonic chociaż czytałem że w tanich modelach ma słabą optykę. Interesuję mnie kamera do 1500 zł. Będzie to moja pierwsza kamera i będę ją używał okazjonalnie, na wczasach, wycieczkach i na rodzinnych spotkaniach. Może ktoś posiada te kamerki Sony i podzieli się wrażeniami z ich używania.
pozdr.

Ostatnio edytowano czwartek, 14 grudnia 2006, 21:16 przez fatom, łącznie edytowano 1 raz

czwartek, 14 grudnia 2006, 18:36
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Najtańszą kamerę Panasonic, jaką mogę polecić jest NV-GS280. Ostatnio filmowaliśmy małą szkolną (gimnazjum), śmieszną imprezkę na dwie kamery. Jedna z nich to właśnie NV-GS280. Kolory OK, żywe itp. Nieco balans bieli gubi się a automacie. A oświetlenie bardzo wredne: na środku sali potężna żarówa uliczna, przed sceną rząd zwykłych rur jarzeniowych a na scenie zwykłe żarówki.
Jedno mogę śmiało powiedzieć: w tym modelu firmy Panasonic wreszcie działa stabilizator obrazu, bo we wszystkich wcześniejszych amatorskich kamerkach firmy Panasonic łącznie z modelem NV-GS180 (już słyszę słowa oburzenia fanów 3CCD) był raczej nędzny substytut stabilizatora obrazu, który wg mnie nie działa, lub robi to w sposób dość żałosny.

Wracając do tematu: jeżeli masz max 1500 zł, to tylko niestety Sony. Dlaczego niestety? Podobno bardzo wredny serwis. Sam mam amatorską kamerkę Sony z przed ponad dwóch lat. Na razie bez awarii. No i fakt: jestem z niej zadowolony, szczególnie porównując z podobnymi w cenie z tamtych lat Panasonicami.

Sam obecnie zastanawiam się nad zakupem drugej (zwykłej, śmiesznej, amatorskiej) kamery. I poniżej właśnie NV-GS280 nie zejdę. Nie miałem jeszcze w swoich łapach kamer Sony z liczbami "94" i "96" w nazwie. Dlatego wciąż się wacham.

czwartek, 14 grudnia 2006, 21:10
Nowy
Nowy

piątek, 15 grudnia 2006, 00:19
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Romcio, a jaką masz ta kamerkę Sony?

DCR HC-40e

piątek, 15 grudnia 2006, 01:32
Nowy
Nowy

W poniedziałek odbieram Sony HC46E- poszedłem na całość, praktycznie nigdzie nie ma postów na temat tej kamery.Ciekawy jestem czy bede płakał czy sie cieszył. :? :evil:

niedziela, 17 grudnia 2006, 09:09
Moderator
Moderator

W poniedziałek odbieram Sony HC46E- poszedłem na całość, praktycznie nigdzie nie ma postów na temat tej kamery.Ciekawy jestem czy bede płakał czy sie cieszył. :? :evil:

Będziesz się cieszył, te różnice miedzy kamerami podobnej klasy cenowej są trochę przesadzone na użytek dyskusji na forum :wink: .
Więcej będzie zależało od poprawnego przechwytu do komputera i od niepopełniania błędów w czasie montażu i kompresji do DVD na przykład.
pozdrawiam

niedziela, 17 grudnia 2006, 11:47
Nowy
Nowy

Dzieki za dobre słowo, miły człowieku :wink: :D

poniedziałek, 18 grudnia 2006, 10:35
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

poniedziałek, 18 grudnia 2006, 11:05
Nowy
Nowy

Ponieważ to mój pierwszy post na tym forum, to chciałem się grzecznie przywitać - Cześć :-)

A teraz do sedna.
Kupiłem DCR-HC44E (czyli praktycznie to samo co 46E tylko bez wejścia cyfrowego). Sama kamera jest naprawdę świetna, obraz mi się bardzo podoba a i obsługa sprzętu niczego sobie. Jednak - SZCZERZE ODRADZAM PRODUKTY SONY... dlaczego? Po 4 miesiącach od zakupu kamery padła mi podstawka (stacja dokująca) - tak po prostu... po powrocie z wakacji stawiam kamerę na podstawce i nic... Przepinałem kabelki ale niestety bez efektów... Po oddaniu podstawki do serwisu okazało się że niby sam ją sobie uszkodziłem... poprzez uszkodzenie gniazdka iLink (FireWire)... W chwili kiedy oddawałem sprzęt do serwisu, osoba przyjmująca dokładnie sprawdziła z każdej strony podstawkę i niczego nie stwierdziła... tak jak ja (żadnej najmniejszej ryski na obudowie), natomiast oficjalna odpowiedź z Sony jest taka że nastąpiło uszkodzenie mechaniczne które nie podlega naprawie gwarancyjnej i że naprawa będzie kosztować UWAGA... 450pln!!! Co ciekawe, jak spytałem się o cenę nowej podstawki, usłyszałem że również będzie mnie kosztować 450pln... Przypominam że chodzi wyłącznie o wymianę gniazdka iLink (FireWire) w podstawce które padło wg mnie z powodu wady materiałowej. Poprosiłem telefonicznie serwis Sony o wyjaśnienie w jaki sposób mógłbym sam uszkodzić gniazdko - na co usłyszałem że oni nie muszą mi nic wyjaśniać... Od tej pory moje rozmowy z serwisem Sony nagrywam (ostatnio bardzo tym zaniepokoiłem rozmówczynię... ciekawe dlaczego?)

Wszystkie rozmowy do tej pory prowadziłem z Centrum Sony w Warszawie. Dzisiaj zadzwoniłem do innego autoryzowanego serwisu Sony (również w Wawie i również rozmowa nagrana) i okazało się że u nich podstawka będzie kosztować brutto 356pln... Przepraszam, ale czuję się lekko zdezorientowany... Centrum Sony mówi o 450pln (niby u nich powinno być najtaniej?), natomiast autoryzowany serwis chce za to samo 356pln?
Czekam na oficjalne pismo z Centrum Sony które mają przesłać w odpowiedzi na reklamację jaką złożyłem na odpowiedź z serwisu, jednak nie mam już złudzeń... Temat ciągnie się od wakacji, kamera leży nie używana i chyba jednak zrobię tak jak mi polecł Urząd Ochrony Praw Konsumentów - zbiorę dokumenty, nagrania rozmów (jako osoba prywatna mam prawo nagrywać prowadzone przezemnie rozmowy o ile informacje jakie są podawane w jej trakcie dotyczą mnie) i przekażę je do nich do dalszego procesowania...

Podsumowując - chcesz używać sprzętu ze spokojną głową? Nie kupuj Sony... Cokolwiek Ci się z nią stanie (z winy Twojej lub producenta) zapłacisz z własnej kieszeni, albo przez pół roku będziesz bez sprzętu... Sam kupiłbym teraz kamerę Panasonica :-) a nowy aparat w Olympusie (IMHO najlepszy serwis w Polsce)[/b]

wtorek, 19 grudnia 2006, 15:02
Nowy
Nowy

No cóż kpiłem w końcu kamerę sony DVR HC24. Czy dobrze to pewnie wyjdzie w czasie używania. Na razie jestem z niej w miarę zadowolony. Jeden minus jaki na razie zauważyłem to że nie działa stabilizacja obrazu tak jak powinna bardzo mało stabilizuje nie to co w innych kamerkach. Może dla tego że to zoom 20x i trudno już przy takiej długości obiektywu ustabilizować obraz, przy zoom 10x do 15x to praktycznie 0 wstrząsów ale przy 20x to już nieźle trzęsie - może mam uszkodzony model, ale przy HC23 też tak było więc pewnie te typy tak mają.
pozdr.

środa, 20 grudnia 2006, 09:01
Nowy
Nowy

U mnie w HC23 "trzęsie" i bez zoomu. To nie jest słaba stabilizacja to po prostu jej brak.

środa, 20 grudnia 2006, 14:09
Nowy
Nowy

przy długich zoom'ach to normalne że ze stabilizacja będzie kuleć tym bardziej że jest cyfrowa.

sobota, 20 stycznia 2007, 19:24
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Czy centrali w warszawie
co by sie nie działo to i tak bedzie wina uzytkownika i trzeba płacic.
Szkoda tylko ze naciagaja klientów na przedłuzenie gwarancji max do 5 lat
skoro gwarnacja mozna sobie ty.... wytrzec.

sobota, 20 stycznia 2007, 20:55
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Że tak spytam . To niby kiedy miała by działać stabilizacja , jak nie na długich zoomach ? Na szerokich , czyli wtedy kiedy wpływ drgań na obraz jest najmniejszy ?

niedziela, 21 stycznia 2007, 04:15
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Stabilizacja cyfrowa tak ma, optyczna przeciwnie.

Pozdrawiam

niedziela, 21 stycznia 2007, 14:58
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 24 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona