Teraz jest czwartek, 15 listopada 2018, 06:23

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 13 ] 
 Czym różni się format DV od DVCAM ? 
Autor Wiadomość
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Post Czym różni się format DV od DVCAM ?
Jak to się ma do jakości obrazu i jego edycji?

piątek, 15 grudnia 2006, 13:53
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Nijak. Obecnie Dv i DvCam jakosciowo sie od siebie nie roznia.

piątek, 15 grudnia 2006, 14:29
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

W opisie do Sony PD170 napisono dumnie że kamera ta nagrywa w formacie DVCAM który spełnia standardy obrazu telewizyjnego. Nie bardzo wiedziałem o co chodzi...
stąd moje pytanie.
Czyli że nie ma żadnej zasadniczej różnicy, a jest to jedynie chwyt reklamowy?

piątek, 15 grudnia 2006, 15:01
Nowy
Nowy

Post DVCAM vs. DV
Oprocz roznic w obrazie (malo zauwarzalnych dla laika) roznice sa w wykonaniu i jakosci sprzetu.

Prownojac VX2100 vs. PD170 sa nastepujace roznice:
- mikrofon XLR (do VX2100 trzeba byloby dokupic mikrofon i adapter XLR czyli lacznie 2-3 tys)
- inny matrialy wykonania, korpus znacznie trwalszy, duzo dokladniejsze mechanizmy
- VX ma gwarancje ograniczona iloscia przepracowanych godzin pracy (gwarancja nie jest uznawana w momecie udowodnieja iz kamera nie byla uzytkowana do innych celow niz amatorkich, czyli jak bedziemy mieli fakture na firme to gwarancja nie bedzie unanana !!!)
- PD170 ma umowe serwisowa, jezeli sprzet nie bedzie naprawiony w ciagu 7 dni to kurier przywozi nam kamere zastepcza !!!
- no i podstawa pd zapisuje w formacie DVCAM (do nagran amatorskich niepotrzene)

piątek, 15 grudnia 2006, 15:24
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

jak to? z tego co rozumiem to kupując VXa na firmę nie będę mógł liczyć na dłuższą niż rok gwarancję bo to jest kamera "półprofesjonalna" używana do celów zawodowych?
...przyznam że się trochę pogubiłem. Wiem że mnóstwo firm korzysta z VXów.
multimax napisał(a):
- no i podstawa pd zapisuje w formacie DVCAM (do nagran amatorskich niepotrzene)

...a czym się charakteryzuje ów DVCAM?

piątek, 15 grudnia 2006, 16:28
Nowy
Nowy

Post DVCAM vs. DV
Wedlug tego co mowil przestawiciel firmy SONY POLSKA na prezentacji BEIKS w Warszawie, to na VX gwarancja bedzie niewazna jezeli zostanie udowodnione ze kamera uzywana byla do celow nie akatorkich !!!
Czyli resumujac kupujac VX na firme (uslugi Video) teoretycznie nie ma sie na nia zadnej gwarancji.
Co ciekawe kupujac PD zawiera sie 2 letnia umowe serwisowa (jest to cos lepszego niez gwaracja). Umowa polega na tym iz dwonimy pod specjalny numer a sony (dotyczy to nie tylko polski, lecz kazdego przedstawicielstwa w UE) wysyla na koszt sony kuriera do nas, a jesli w ciagu 7 dni nie zdola usunac usterki to wysyla nam kurierem kamere zastepcza.
Aby zawrzec ta umowe serwisowa nalezy na stronie sony wpisac kod ktory dostajemy w pudelku razem z kamera. Nie potrzeba jest nam juz zadna faktura!!! Czyli mozemy kupic kamere w unni i nie musimy miec na nia faktury.

Za to do zwyklej gwaracji na VX'a musimy miec to teoretycznie FAKTURE!!!
DO tego tak jak mowilem w gwarancji jest ograniczenie ilosci godzin pracy takiej kamery, tak wic nie radze uzywac jej do zgrywania kaset, lub jako konwenter DVi - TV, gdyz bardzo szybko mozna "nabic ten licznik"

Posiadam obecnie 2x VX2100 i na szczescie nic mi sie nie psuje, za pol roku kupuje trzecia kamere i bedzie to chyba PD170 (ze wzgledu na lesza jakosc wykonania oraz mikrofon XLR, jestem w stanie doplacic 3 tys za jakosc wykonania i MIC XLR)
Obecnie sprowadzony VX2100 kosztuje okolo 8 tys, a pd170 11 tys.

piątek, 15 grudnia 2006, 16:54
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Ktoa Ci takie bzdury na opowiadał jezeli był to przedstawiciel SONY to super sie znał na działalnosci tej firmy.
Jezeli kamera jest półprofesjonalna a nie pro to gwarncja działa tylko przez jeden rok i ani dnia dłuzej chyba ze w trakcie było cos naprawiane.
Nie jest prawda tez jakas insynuacja z liczba przepracowanych godzin.
Mam vx i naprawiałem ja na gwarancji dajac fakture i nikt sie nie przyczepil do tego ani do przepracowanych godzin.
Zreszta moge powiedziec ze SONY to sie tylko ładnie reklamuje w TV i w necie bo w rzeczywistosci tak nie jest. Maja ludzi za smieci albo jeszcze gorzej, szukaja tylko pretekstu by odmówic naprawy gwarancyjnej. Po drugie gwarancja to nie wszytsko jest jeszcze rekojmia załatwiana ze sprzedawca.
ma moc o wiele wieksza niz gwarancja
Pozdrawiam

piątek, 15 grudnia 2006, 17:08
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Multimax rozbawiles mnie do rozpuku. Co to znaczy, ze nie ma gwarancji jesli kamera byla uzywana do celow nieamatorskich? BZDURA! Ilosc godzin przepracowanych o niczym nie swiadczy. Jesli zechce to moge VX albo PD uzywac jako kamery przemyslowej pracujacej 24h/dobe przez caly rok. I po tych 8700+ godzinach zanosze ja do naprawy i nikt nie ma prawa mi odmowic naprawy gwarancyjnej "bo za duzo pracowala". Nie wiem czy ktos Ci to powiedzial czy sam to na jakiejs dziwnej przeslance wywnioskowales ale jest to bzdura. Z tego by wynikalo, ze moge kupic pralke ale gwarancja nie obowiazuje jesli wypiore w niej ubranie wiecej niz 20 razy. Pomysl co piszesz zamiast rzucac sie z postami :/

Co do roznic miedzy DV a DVCAM. NIE MA ROZNIC. DVCam jest zapisem z szybciej pracujaca glowica co powoduje, ze jest mniejsza szansa na dropy, mozajki i inne "uszkodzenia" jakie powstawaly przy pierwszych urzadzeniach MiniDV. Podobnie jak roznica SP/LP. W jakosci obrazu nie ma roznicy. Tasma idzie wolniej w kamerze i ta sama ilosc danych zapisywana jest gesciej. Moze to prowadzic do bledow w obrazie ale jakosciowo w obrazie nie ma roznic. Nawet takich zauwazalnych dla profesjonalisty. Jesli kol. multimax widzisz jakies roznice pomiedzy obrazkami z MiniDV i DVCam jako profesjonal to wysle Ci stopklatki z Dv, DVCama, Bety i DigiBety (wszystko 2/3")i powiesz mi, ktore jest ktore. Ja roznic nie widze a pracuje z wszystkimi chyba formatami od DV do HDCam i tasmy. Moze jestem laikiem.

@Redbull
DVCam jest uznawany za pro na takiej samej zasadzie jak LP jest niepro :D Jak napisalem wyzej chodzi o mniejsza ilosc bledow i w pewnym sensie dokladniejszy zapis. Dowolna stacja TV przyjmuje tak MiniDv jak i DVCAM. Sami pracuja na DVCamie bo musza. Z tego samego powodu materialy archiwizowane przechowuja na specjalnych tasmach o grubszym oblewie. Niektore starsze kamery MiniDV (i sony ponizej PD) nie odczytywaly poprawnie DVCam'u i nie dawalo sie zrzucic z nich materialu ale teraz tego problemu nie ma. Panaslonik DVX100 i Canon XL2 spokojnie czytaja DVCam. Jesli jeszcze masz jakies watpliwosci sprawdz kodeki jakie masz w programie montazowym. Nazywaja sie albo DV albo DV/DVCAM. Nawet nie mozesz wybrac "zapisz jako DVCAM i dodaj niezauwazalne dla laika i amatora tajemne informacje o jakosci".

piątek, 15 grudnia 2006, 17:35
Nowy
Nowy

Post DVCAM vs. DV
Kolego kamitomi
Napisalem jak jest teoria....
" ...VX'a musimy miec to teoretycznie FAKTURE..."

Praktyka moze byc rozna.... inaczej podejda jak beda musieli wymienic Ci czesc za 300zł, a inaczej podejda do Ciebie jak beda musieli wymienic Ci kamere na nowa.
Przeczytaj szczegolowo cala gwarancje ;D

Kiedys podobnie bylo z gwarancjami NOKI... nokia kiedys nie miala w warunkach gwarancji nic to tym ze do gwarancji jest potrzeby dowod zakupu.
Po wprowadzeniu tego dopisku przez pierwszy rok nie wymagala tego nadal od klientow (wszyscy sie cieszyli ze w praktyce nie jest to potrzebne i kupowali teleony bez paragonu lub faktury), od niedawna jednak zapis ten jest przestrzegany i wszystkie wieksze serwisy noki wymagaja dowodu zakupu.

Tak wiec zdrowka zycze ;D

piątek, 15 grudnia 2006, 17:36
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Post Re: DVCAM vs. DV
multimax napisał(a):
" ...VX'a musimy miec to teoretycznie FAKTURE..."
bylo pare rzeczy ktore odsylalem na gwarancji i jakos kazda firma chciala miec fakture, oco ci chodzi wogole, bo nie dokonca rozumiem... ze vx jest be bo trzeba miec fakture/paragon aby zealizowac gwarancje, w czym problem?

A jesli mowa o DV/DVcam to w sumie mafiozo brazzi chyba wszystko wyjasnil :D (tak zeby nie bylo dokonca oftopowo jak zaczal kolega multimax) Co do jednego sie zgodzic chyba nie moge, zapis na kamerze DVCam pd170 z 530liniami i Betakamie z 800 liniami rozni sie chyba troche :] chyba ze nie dokonca i zle zrozumialem co mowisz (co nie jest rzadkoscia w moim przypadku)

sobota, 16 grudnia 2006, 01:45
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

co do DV cam to standardowa taśma minidv ma 60 minut
w jedną minutę takej taśmy możemy zapisać
40 sekund w dvcam
60 sekund w dv sp
90 sekund w dv lp
zera i jedynki te same, różnica tylko w prędkości przesuwu taśmy, czyli pojedyncze zero lub jeden ma więcej miejsca dla siebie na dvcam, więc prawdopodobieństwo dropów jedt mniejsze

sobota, 16 grudnia 2006, 14:37
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

cytat ze mnie: Dv, DVCama, Bety i DigiBety (wszystko 2/3")

Zgadza sie ze porownanie pd z beta jest dziwne ale napisalem,ze wszystkie materialy ida z kamer 2/3" czyli bet z roznymi rekorderami :D

sobota, 16 grudnia 2006, 20:55
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Jeśli o mnie chodzi to OFFTOPIC.
Pozdrawiam wszystkich pomocnych :)

sobota, 16 grudnia 2006, 21:54
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 13 ]