Teraz jest poniedziałek, 22 października 2018, 01:17

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 25 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
 Jak najwyższa jakość - jaka kamera? 
Autor Wiadomość
Nowy
Nowy

Post Jak najwyższa jakość - jaka kamera?
Z tego co wyczytałam na tym forum to format miniDV daje najlepszą jakość (na zwyczajnym TV). W związku z tym, jaka kamera, dostępna obecnie na rynku, będzie najlepsza pod względem jakości obrazu (lux,kolory,itp) Niedawno bawiłem się jakąś JVC z 30 GB dyskiem i to co zobaczyłem po nagraniu w jakości ULTRA FINE (najlepszej) to przeszło moje najgorsze oczekiwania - OBRAZ JAKBY NAGRYWANY Z KOMóRKI :) W gorszym świetle CZARNO-SZARA PIXELOZA - ogólnie SYF. Dlatego nie biorę pod uwagę kamer z twardym dyskiem, czy mam rację? Czy wszystkie modele (inych firm)też reprezentują taką jakość? Ja mam zamiar obrabiać filmy na kompie (mam z firevire i dość dobry komp, pinnacle 10)i chciałbym uzyskać wysoką jakość obrazu.
Czy mój wybór jest dobry - mianowicie SONY DCR-HC96E albo panasonic NV-GS500 Czy coś innego?Która lepsza?(do 4000 tys)
pozdrawiam i dziękuję za odpowiedź

sobota, 16 grudnia 2006, 15:56
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

http://www.camcorderinfo.com/ratings.php moze ta strona nie daje 100% gwarancji co do miejsc w rankingu, ale mysle pomoze ci cos wybrac :]

sobota, 16 grudnia 2006, 16:45
Nowy
Nowy

Dzięki za link ale proszę o obiektywne opinie użytkowników z forum. Muszę kupić kamerkę w tym tygodniu !!!

niedziela, 17 grudnia 2006, 02:41
Bywalec
Bywalec

Na czym chce Pan odtwarzac ten material? Moze zainteresuje Pana kamera hdv( sony hdr-hc3 ok 4300zl )? Jak ma ktos dobry komputer konwersja nie powinna stanowic duzego problemu, a jakosc oszalamia. A co do NV-GS500 i 96 to jest roznica w cenie 1500zl, wiec to raczej nie sa konkurenci.

niedziela, 17 grudnia 2006, 17:20
Nowy
Nowy

Chcę odtwarzać na normalnym telewizorze (100hz 32 cale)na odtwarzaczu dvd. Rozumiem że jakość obrazu na hc3 jest lepsza niż na hc96e w standardowej rozdzielczości? proszę o odpowiedź. Ja na razie nie zamierzam kupować telewizora LCD lub plazmy a z tego co wyczytałem to hc3 ma sens tylko przy takim tv.
Jeżeli chodzi o Nv-GS500 i hc96 to zgadzam się, że nie są to konkurenci pod względem cenowym ale chyba jeżeli chodzi o jakość to tak. Właśnie oczekuję odpowiedzi która z tych kamerek będzie lepsza. (nie zawsze droższe musi być lepsze:)

niedziela, 17 grudnia 2006, 22:00
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Jakość klipów nagranych kamerą Sony HC-3 w formacie HDV1080i i odtwarzanych na zwykłym telewizorze SD po łączu kompozytowym jest zdecydowanie lepsza jak jakość klipów nagranych nawet dobrą kamerą DV!!!
Robiłem takie porównania na telewizorze kineskopowym 50Hz.

Pozdrawiam

niedziela, 17 grudnia 2006, 22:25
Nowy
Nowy

Rozumiem, że gdy odtwarzam film bezpośrednio na tv to obraz jest lepszy ale ja nie mam zamiaru oglądać z kamery tylko nagrać na płytkę DVD - Czy nagram na płytkę DVD film z jakością HDV? Ile to minut bedzie? jakim programem?

niedziela, 17 grudnia 2006, 23:09
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Po pierwsze kamerą HDV można nagrać standardowe DV.
Po drugie nagrywając HDV można zgrać do komputera DV dokonując konwersjii w kamerze w czasie zgrywania.
Po trzecie można zgrać materiał HDV do komputera, tam wyedytować i nagrać standardowe DVD.

W każdym wypadku to ty decydujesz kiedy redukujesz jakość do standardu DVD.
Są również inne plusy, no ale na początek powinieneś podjąć decyzję czy dopuszczasz kamery HDV na swoją listę do porównania.
Ja też nie mam plazmy ani LCD tylko stary poczciwy "kinol" 4:3. Jednak jakość obrazu z płyt DVD zrobionych z materiału HDV jest lepsza niż w wielu kanałach C+.
Oczywiście można nagrać materiał HD DVD na zwykłą płytę DVD - zmieści się ok. 20min - ale do odegrania takiej płyty potrzebny jest odtwarzacz HD DVD.

niedziela, 17 grudnia 2006, 23:23
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Można nagrać klip z rozszerzeniem m2t jako dane. Na płytę DVD wchodzi ok 8 minut.
Trudno to jednak odtworzyć. Jedynie stacjonarne odtwarzacze Kiss, Snazio, Bufallo odtwarzają te pliki. Można przekonwerterować do WMV HD w rozdzielczości 1920x1080 i oglądać na tych odtwarzaczach, które wymieniłem oraz na komputerze. Ostatnio pisze się o pluginie do Studia 10 Plus, który nagrywa płyty DVD HD. Na jednej płycie DVD mieści się ok 20 minut ale też są problemy z odtwarzaniem.
Pozostaje odtwarzanie z kamery.

Pozdrawiam

niedziela, 17 grudnia 2006, 23:32
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Jeżeli chodzi o Nv-GS500 i hc96 to zgadzam się, że nie są to konkurenci pod względem cenowym ale chyba jeżeli chodzi o jakość to tak. Właśnie oczekuję odpowiedzi która z tych kamerek będzie lepsza. (nie zawsze droższe musi być lepsze:)

Zadajesz pytanie niesprawdzając parametrów technicznych kamer, choćby ilość lub wielkość przetwornika CCD. Tak GS500 bije na łeb HC96, ostrość i kolory są bez dyskusji lepsze, w trudnych warunkach oświetleniowych Panas wygrywa.

poniedziałek, 18 grudnia 2006, 00:01
Nowy
Nowy

pythoniks napisał(a):

Zadajesz pytanie niesprawdzając parametrów technicznych kamer, choćby ilość lub wielkość przetwornika CCD. Tak GS500 bije na łeb HC96, ostrość i kolory są bez dyskusji lepsze, w trudnych warunkach oświetleniowych Panas wygrywa.

Racja. Coś mi się pomyliło gdyż oglądałem film porównawczy pomiędzy 280 a hc96, a nie GS500 - hc96. Mea culpa. To teraz mam inny problem którą czy GS280 czy hc96? :? czy może dopłacić do GS500?

poniedziałek, 18 grudnia 2006, 17:51
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Tak sobie myślę czy wogóle jeszcze w dzisiejszych czasach jest sens kupowania zwykłych kamer DV :?:

poniedziałek, 18 grudnia 2006, 19:46
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Właściwie to nie ma, ale jest też tak,że ktoś musi wykupić sterty kamer DV zalegających na półkach i w magazynach.

Pozdrawiam

poniedziałek, 18 grudnia 2006, 20:23
Nowy
Nowy

No ludzie to co polecacie, skoro kamery DV nie? Przecież nie kupię raczkującej technologii z dyskiem twardym lub większej bzdury czyli kamery DVD. Kamera Hdv kosztuje 2 razy tyle co zwykła dv a czy obraz jest aż tak bardziej rewelacyjny? Ja teraz mam zamiar kupić zwykłą Dv a za 2 lata i tak trzeba będzie wymienić to wtedy będzie można lepiej poszaleć. Ja nie zamierzam kręcić zawodowo tylko okazjonalnie rodzinkę. No ale to co polecacie Sony hc3 czy panasa GS500? No bo ja już nie wiem czy mam rację czy nie:) (w zasadzie mam odłożone 5 tysiączków na kamerkę ale czy warto przepłacać...?
Pozdr

poniedziałek, 18 grudnia 2006, 23:58
Moderator
Moderator

No dobrze, bo w końcu nic nie kupisz :wink: . Masz dwie drogi według mnie: albo kupic Panasonica 280, albo Sony 96 (tu rzut monetą). W droższe bym się nie pchał w perspektywie rychłego przejścia na wysokie rozdzielczości. Tak za trzy lata pewnie oprócz odbiornika TV, będziesz miał odtwarzacz, komputer do edycji i (lub w komputerze) nagrywarkę - do któregoś ze standardów wysokiej rozdzielczości. Dlatego powinieneś wybrać kompromis między zadowoleniem na te - przyjmijmy trzy lata - a ceną Ktoś lubiący nowinki, kamerę HDV, może kupić już teraz, ale ja osobiście poczekam na pojawienie się pozostałego sprzętu i to w "ludzkiej" cenie.
pozdrawiam
PS Polecałem też najtańszego canona za 700 zł i o ile to nie zbytni ascetyzm, to też by był niegłupi pomysł na ten krótki okres do kupienia kamery w nowym standardzie. 5000zł - 700zł to i tak starczy na lepszą kamerę za rok / dwa, niż dziś całe 5000zł 8) .

wtorek, 19 grudnia 2006, 12:58
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 25 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona