Teraz jest piątek, 16 listopada 2018, 11:52

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 28 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
 Tanie kamery hd 
Autor Wiadomość
Stały bywalec
Stały bywalec

Post Tanie kamery hd
Moja kamera sie kończy, nie jestem zadowolony z obrazu jaki mi daje. Canon MV 700 - dwa lata. Nie nagrywam dla pieniążków a dla uwiecznienia mojej rodziny. Kompa ma następującego:
Athlon 64 3700+
2 Gb ramu (dwa dodatkowe sloty wolne ale zakup kolejnych pamięci ddr raczej jest wątpliwy)
Karta Asus 9999 geForce 6800le (odblokowana na max)
600 Gb twardzieli.
Kupiłem ostatnio tv hd i od tego momentu zaczęły sie schody... Jakość obrazu hd powala, masakra. Filmy w hd, np z kodekiem x264 to istny raj dla oczu! Komp mi to cięgnie, wiec troche sie nie boje nowego standartu (wiem co innego otwarzać a co innego obrabiać). Najwyżej zrobi sie upgrejdzik komputera.
Widziałem kamery sony nagrywajęce w hd za około 1000 euro. Chciałbym taki sprzet kupić, zapisujący towar na nośniku miniDV. Nie interesuje mnie dvd czy hdd.
Moje pytania:
- czy warta kupić kamere z tego segmentu (rodzaju kamer), jaką one dają jakość obrazu, który model z dostępnych obecnie polecilibyście. Sony hdr- hc3? Czy coś innego?
- wiadomo jak zapisują towar kamery miniDV, te kamery ? Jeszcze "większe i cięższe" avi? Ile waży minuta takiego avi?
To chyba już wszystko, jak mi sie coś urodzi to zapytam podczas dyskusji. Jeżeli chodzi o te kamery to nic ale to nic o nich nie wiem, nawet nie widziałem w realu. Nie chce jakieś duzej kamery ale ta sonówka mi sie podoba wizualnie. No i ceny , max 1500 euro i koniecznie hd. Powiadam wam nie uciekniemy od hd, widzicie jak sie platformy w to pchają. Wysoka rozdzielczość nadchodzi wielkimi krokami.
Pozdrowienia.

niedziela, 17 grudnia 2006, 19:52
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Polecam Sony HC-3. Bardzo dobra kamera. Oprogramowanie Vegas.
Kiedyś sprzedawali tą kamerę i jako bonus dodawali oprogramowanie.

Pozdrawiam

niedziela, 17 grudnia 2006, 21:43
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Tutaj dość dużo ludzi dyskutuje nt. amatorskich kamer HD

OK, nie da się wpisać linku bo to chyba konkurencyjne forum. Jak poszukacie mojego nicka to może wam wybije - też się udzielam na tamtym forum - viValdi HC3

Ostatnio edytowano niedziela, 17 grudnia 2006, 23:30 przez viValdi, łącznie edytowano 5 razy

niedziela, 17 grudnia 2006, 21:44
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

niedziela, 17 grudnia 2006, 21:57
Stały bywalec
Stały bywalec

Czyli raczej sony, a jak z tym avi? Z tym że raczej zostałbym z Adobe, ponieważ już go troche poznałem a Vegas... A komp dobry pod montaż high definition czy za słaby?
Link faktycznie nie działa. A szkoda poczytałbym sobie. Też miałem problem zapodac linka na waszym forum, podaj chociaż jakoś sprytnie nazwe strony to sie jakoś znajdzie :wink:

<edit by MasterTomster>
Troszku pisze w temacie: Progresywny skan

Ostatnio edytowano niedziela, 17 grudnia 2006, 22:35 przez mastertomster, łącznie edytowano 1 raz

niedziela, 17 grudnia 2006, 22:05
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Vegas ma niewielkie wymagania sprzętowe jeśli montujemy w HDV. Ma również możliwość zapisu montowanego materiału na taśmie kamery.
AP ma tylko sławę!

Pozdrawiam

niedziela, 17 grudnia 2006, 22:34
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Dałem wskazówkę, jak znaleźć stronę która się nie wyświetla :roll:

Vagas i AP to jednak chyba soft z wyższej półki. Ja szukałem czegoś do 400PLN i z możliwością edycji HDV.

niedziela, 17 grudnia 2006, 23:03
Stały bywalec
Stały bywalec

Znalazłem w innym topic'u link na (bede kodował) camcorderinfokropkacom :D i tam właśnie znalazłem opisy kamer w tym segmencie. Wychodzi ze są dwa modele wspomniany Sony hc3 i Canon HV10. Buszując po forum i tematach z tym zagadnieniem zwiazanych zauważyłem że kilku użytkowników posiada kamerki sony... Dlaczego nie canona? W opisie na camcorderinfo nie widze zdecydowanej różnicy w tych modelach. Jak te kamery nagrywają w nocy / słabe oświetlenie? I wczesniejsze pytanie : jak wygląda i ile waży minuta plika wideo zrzuconego na twardy w hd 1080i? Ci co mają będą wiedzieć...

poniedziałek, 18 grudnia 2006, 00:12
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Na kasetkę mimiDV wchodzi godzina materiału HDV.

Pozdrawiam

poniedziałek, 18 grudnia 2006, 06:42
Stały bywalec
Stały bywalec

Czy pojawiło sie coś nowego w tym segmencie? Obiło sie wam coś o ucho (oko), czy dalej wybór jest praktycznie tylko miedzy sony i canon... A moze słyszeliście coś o zapowiedzi którejś firmy?

czwartek, 1 lutego 2007, 01:16
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Myślę, że kamera HD Sony - będzie dobrym rozwiązaniem :idea:
Canon - słynie z doskonałej optyki i niestety wysokiej awaryjności mechaniki. To ostatnie znajduje potwierdzenie nawet w najnowszych modelach :?

Ja jeszcze troszkę poczekam z kamerą HD, choć technologię obróbki materiału już opanowałem. Konkretnie interesuje mnie kamera Sony HVR-Z1, niestety jeszcze dość droga :?
... pocieszające jest to, że ceny mają być dużo niższe :wink:

czwartek, 1 lutego 2007, 01:56
Nowy
Nowy

Kamery Sony włącznie z HDR-HC7 nagrywają w rozdzielczości 1440x1080 :(

czwartek, 1 marca 2007, 22:29
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Na kasetkę mimiDV wchodzi godzina materiału HDV.

Pozdrawiam

Na kasetę mini dv da się nagrać materiał w hdv... ??

czwartek, 1 marca 2007, 22:48
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

Da się. W ustawieniach kamery nastawiasz zapis HDV i jedziesz na długości 61 minut, jak przy DV? 8O ?

Nawiążemy współprace z kamerzystami z regionu, kontakt itv24@itv24.com.pl

piątek, 2 marca 2007, 04:50
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Tak materiał HD nagrywamy na tasiemkę miniDV - standardowo 60 min. Wiąże się to z innym pytaniem tego wątku tzn ile waży godzina materiału w HD /
Odpowiedź jest taka, że mieśći się taki materiał na tasiemce DV bo mamy do czynienia z silniejszą kompresją niż DV ( 1:5) i w związku z tym plik waży podobnie.
Z kamery zrzucamy na komp pliki o rozszerzeniu *m2t. Uwaga nie wszystkie programy przechwytujące są przygotowane do takiej transmisji. Na szczęście można znaleźć darmowe programy typu CAPTURE, które świetnie wykonują to zadanie. Ja używam Vegas i tych problemów nie odczuwam. Jeszcze słowo o m2t i kompresji. W kamerze HC3 i mojej HC1 jest to kompresja typu mpg2 (taka jak na aktualnych dyskach DVD). Tutaj pewien problem montażowy. Chociaż te bardziej zaawansowane programy (np. Vegas, AP) pozwalają na montaż w naturalnej wersji tych plików - bez renderowania i bez ingerencji, to bardziej skomplikowana praca jest utrudniona ze względu na "ciężar" do bieżącego ( w czasie rzeczywistym ) rozkompresowanego podglądu ! Przecież żeby montować z podglądem w czasie rzeczywistym musimy to zdekompresować!
.. No właśnie ale...mimo silnej stacji - Procek DualCore, DDR2 SDRAM 2GB; SATA Controller ..itd praca na plikach mt2 staje się ciężka. Podgląd przy jakichkolwiek efektach, kilku warstwach właściwie domyślny bo skokowy. Przy jednej warstwie video - płynny. Mówię o podglądzie na dużym monitorze zewnętrznym połączonym przez przetwornik cyfra/analog z kompem przez Fire Wire_IEEE_1394. Na małym, skalowanym okienku podglądu programu montażowego płynność jest oczywiście lepsza - ale co to za ocena obrazu - np do korekcji barwnej czy korekcji ostrości :cry:
Pozdrawiam

piątek, 2 marca 2007, 13:28
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 28 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona