Teraz jest poniedziałek, 1 czerwca 2020, 14:51

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 28 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
 Tanie kamery hd 
Autor Wiadomość
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Jestem ciekaw który NLE jest w stanie wykorzystać wiele core'ów w procesie renderingu?
Możemy już mieć PC dual Quadcore, czyli 8 procków!!!
Jak to wpływa na sumaryczną przepustowość procesu renderowania???

Czy możesz uruchomić Task Manager'a na dual core i sprawdzić, czy oba procesory obciążone są na max???

piątek, 2 marca 2007, 14:05
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Próbowałem kamerę Sony HC7. Mogę z czystym sumieniem powiedzieć że jest ona jeszcze lepsza od HC3. Ma doskonały optyczny stabilizator obrazu, przetwornik ma większą czułość, dołożono możliwość ręcznej regulacji wielu parametrów w tym regulację czasu migawki. Sprzedają ją w cenie HC3.

Pozdrawiam

piątek, 2 marca 2007, 14:55
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Jestem ciekaw który NLE jest w stanie wykorzystać wiele core'ów w procesie renderingu?
Możemy już mieć PC dual Quadcore, czyli 8 procków!!!
Jak to wpływa na sumaryczną przepustowość procesu renderowania???

Czy możesz uruchomić Task Manager'a na dual core i sprawdzić, czy oba procesory obciążone są na max???

Sprawdzałem to wielokrotnie na moim kompie ( parametry kompa - info wyżej). Uważam że zdecydowanie przyspiesza rendering ( na task'u widać prcujące na maksa oba rdzenie) używam to z Vegasem (długo na własnej 6-ce, oraz krócej na 7 trial). Praktyczne wyniki - rendering z avi-DV do mpg2 :

1. dla mało skomplikowanych projektów kilka prostych efektów, przenikania, napisy itd czs renderngu 2:1 ( 2 godz renderowania na 1 godz. projektu)

2. Dla maksymalnie skomplikowanych tj wiele warstw, liczne kluczowania, długie sekwencje z korekcjami koloru lub nałozonym logo, maski etc.. czas renderingu 4:1 ( 4 godz. renderowania na 1 godz projektu )

Średnio przyjmuję 3:1 -
uważam to ( na podstawie doświadczeń z innymi komputerami za bardzo dobry wynik).
Pozdrawiam

sobota, 3 marca 2007, 10:17
Nowy
Nowy

Post tanie kamery HD
Tez mam telewizor HD/ogladam programy w HD/ i chce kupic kamere Canona MV 30,50 lub 60,badz DVD DC 100.W opisie podaja,ze sa gotowe do nagran w wysokiej rozdzielczosci.Czy 0,8Mp wystarczy?Dzwiek nagrania to DD 5.1.Kto ma kamery Canona i jak sie spisuja?Zestaw audio-video mam dobrej klasy i znam sie na nim,ale do tego brak mi kamery.Znam ten sprzet tylko z opisow.

środa, 7 marca 2007, 14:58
Moderator
Moderator

Post Re: tanie kamery HD
biegus napisał(a):
W opisie podaja,ze sa gotowe do nagran w wysokiej rozdzielczosci.

Nie chcę nakłamać, ale zdaje się że wszystkie te kamery są systemu PAL, więc wysokie rozdzielczości to tylko chłyt maketingowy niestety. LINK LINK LINK .

EDIT ...czyli po przeskalowaniu :wink: , dlatego dobry film DVD czasem lepiej oglądać na dobrym telewizorze PAL, niż na LCD HD Ready , czy innym takim...

Ostatnio edytowano środa, 7 marca 2007, 15:30 przez kotin, łącznie edytowano 1 raz

środa, 7 marca 2007, 15:22
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

z tego co piszesz to dual Quadcore miałby szanse robienia renderingu w czasie rzeszywistym dla materiału DV i prawie rzeczywistym dla materiału HDV.
Dobra wiadomość, niech teraz tylko stanieją i trzeba zainwestować :D

@biegus

jeśli na telewizorze HD chcesz oglądać swoje nagranie w maksymalnej rozdzielczości i jakości to niestety trzeba zainwestować w kamere HDV - a więc nie te o których piszesz. Oczywiście kamery o których myślisz też wyświetlą film na HDTV ale po upscalingu.

środa, 7 marca 2007, 15:23
Nowy
Nowy

Dzieki,zrozumialem.Koszt z HD to okolo 4000pln.Jeszcze ten upscaling.Gdybys mogl mi objasnic ten termin,to juz byl bym w temacie.

środa, 7 marca 2007, 15:54
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

na normalnym telewizorze (SD) obraz składa sie z 758x520 punktów (lub coś koło tego ;-). Na telewizorze fullHD z 1920x1080 punktów. Jeśli chcesz wyświetlić materiał nagrany w SD (to robią upatrzone przez ciebie kamery) to są teoretycznie dwie drogi:
- telewizor wyświetla tylko tyle punktów ile zostało nagrane na taśmie, czyli na środku super ekranu masz "znaczek pocztowy" a dookoła czarne pola (nikt tak oczywiście nie robi)
- trzeba "rozmonożyć" piksele SD tak żeby w poziomie było ich 1920 a w pionie 1080; to własnie jest upscaling (czyli dopasowanie w górę liczby pikseli do pojemności ekranu)

Oczywiście jest również downscaling - np. jak byś chciał wyswietlić film HD na zwykłym TV - w tym celu musisz zminiejszyć liczbę pikseli do wyświetlenia.

środa, 7 marca 2007, 20:39
Nowy
Nowy

Czy te piksele ustawia sie w kamerze i czy kazda to potrafi?/tryb 16:9/Jezeli moglbys powiedziec cos wiecej.W internecie nic nie moge znalesc/sa tylko opisy odtwarzaczy,kin domowych,ktore ten upscaling posiadaja.

czwartek, 8 marca 2007, 10:33
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Upscaling robi automatycznie za ciebie telewizor HD Ready. Tym sie nie martw. Jak podłączysz HDTV do normalne anteny to widzisz obraz na całym ekranie - to właśnie jest efekt upscalingu.

Inna sprawa to proporcje ekranu 16:9 i 4:3. Wszystkie kamery HDV są w formacie 16:9 czyli na telewizorze panoramicznym obraz jest OK ale wyświetalnie tego samego na ekranie 4:3 albo zniekształca proporcje, albo obcina fragment obrazu.

czwartek, 8 marca 2007, 10:56
Nowy
Nowy

Reasumujac:Lg.lcd pracuje w trybie/16:9,4:3,zoom i inne/i odbierajac tv naziemna sam ustalam tryb ekranu.Ogladajac programy sat.w N-ce tez moge wypelnic ekran,gdy nadawane jest w 4:3.Oczywiscie oprocz 3xHD/sport,film i discavery/pozostale sa w SD,lecz na wielu stacjach/szczegolnie TVN-ach/obraz jest super i niewiele rozni sie od HD.Tylko,ze ogladajac na wypelnionym ekranie mam obraz ciut splaszczony.Ale niewiele.Dochodze do sedna sprawy:wiem,ze majac kamere z Hdv nie bedzie zadnego problemu z odtworzeniem filmu w tym formacie.Ale kamerami,ktore filmuja w 16:9/,ja mysle o Canonie/chociaz wszyscy mowia o Panasonicu,ze to super sorzet/nagrany film i puszczony na ty lcd, powinien byc w 16:9/choc w SD/i obraz powinien byc w b.dobrej jakosci.Jezeli dobrze rozumuje,to moge kupic kamere w granicach 1300-1700pln.Jezeli nie to faktycznie trzeba zakup odlozyc do czasu,kiedy ceny hdv spadna.

czwartek, 8 marca 2007, 14:00
Moderator
Moderator

...pozostale sa w SD,lecz na wielu stacjach/szczegolnie TVN-ach/obraz jest super i niewiele rozni sie od HD.

Przyjmując to założenie, prawie tak dobry obraz, przy prawidłowym filmowaniu i montażu uzyskasz z Panasonica 280 i Sony serii 90. Z tańszych kamer będzie gorszy.
biegus napisał(a):
moge wypelnic ekran,gdy nadawane jest w 4:3....Tylko,ze ogladajac na wypelnionym ekranie mam obraz ciut splaszczony.Ale niewiele.

Wielu ludziom to jednak przeszkadza.

Kamery PALowskie (SD) to łatwy montaż w DV i zdecydowanie niższa cena. Kamery wysokich rozdzielczości będą tanieć z czasem i wyjdą modele o lepszych jeszcze parametrach, więc kupno teraz na okres około 3 lat kamery SD - to nie jest taki głupi pomysł, o ile to świadomy wybór. Zdania będą jednak jak zwykle podzielone. Maksymaliści po prostu kupioną teraz kamerę HDTV... i zmienią ją za trzy lata na lepszą. Brutalna prawda leży jak zwykle w tym - ile ktoś zdecydował wydać pieniędzy na kamerę. (Wcale to nie jest wprost proporcjonalne do zamożności tej osoby, to raczej kwestia priorytetów :wink: )
pozdrawiam

czwartek, 8 marca 2007, 18:48
Nowy
Nowy

Dzieki za pomoc.Panas 280 tez drogi,wiec chyba zdecyduje sie na canona.Jezeli producent pisze,ze pracuja w wysokiej rozdzielczosci to sprobuje dowiedziec sie u zrodla.Moze ktos mi odpowie,kto ma kamere canona.

czwartek, 8 marca 2007, 20:14
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 28 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2