Teraz jest sobota, 23 czerwca 2018, 06:29

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 17 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
 Kasetki mDV - jak to z nimi wlaściwie jest? 
Autor Wiadomość
Bywalec
Bywalec

Post Kasetki mDV - jak to z nimi wlaściwie jest?
Witam!
Przejrzałem niemal całe forum szukajac odpowiedzi na pytanie "czy jakość kasetki, producent, cena ma duze znaczenie na uzyskaną jakość obrazu?"

Opinie sa tak różne, że raczej nie uzyskałem zadnej konkretnej odpowiedzi.
Mam Panasonica GS-500 i jak na razie uzywałem jednynie Sony premium - 2 razy używana i zmiana na nowe. Nie sprawdzałem, czy mozna wiecej i jak sie to bedzie miało do jakości.
Czy kupujac inne - niby lepsze - kasetki bede miał lepszy obraz?
Pozdrawiam

wtorek, 26 grudnia 2006, 22:40
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Czy kupujac inne - niby lepsze - kasetki bede miał lepszy obraz?

Obraz będziesz miał taki sam. Kaseta Dv to nie VHS.

wtorek, 26 grudnia 2006, 22:47
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Posiadam cam firmy sony i tylko dlatego używam tasiemek tej samej firmy (głównie premium). Nadpisywane są ok. 8 razy i wszystko ok.

środa, 27 grudnia 2006, 00:27
Bywalec
Bywalec

Post Re: Kasetki mDV - jak to z nimi wlaściwie jest?
Kupując tańsze kasetki będziesz miał taką samą jakość jak na tych droższych, ale jeśli będziesz nagrywał wielokrotnie, to na tych najtańszych po kilku użyciach (>5) zaczniesz mieć drop'y. Trudno też powiedzieć co będzie z przechowywaniem materiału po kilku latach ( jeśli masz zamiar przechowywać źródła na mDV).

środa, 27 grudnia 2006, 00:33
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Tasma w nich jest taka miekka, nie wiem scieralna ze strasznie zostawia duzo brudu. Mechanizm jest uwalony od tej beznadziejnej tasmy.
Po drugie rozwaliłem głowice na premium
W zyciu nie zainwestuje w tanie kasety.
Jezeli jedna kosztuje 30 zł a premium 8 zł to jakosc mówi sama za siebie ze premium to kicha.

środa, 27 grudnia 2006, 00:40
Stały bywalec
Stały bywalec

Ja używam wszystkiego co można dostać na rynku, czyli najtańsze TDK, EMTEC czy SONY a kończąć na Panasonic PQ,AMQ, JVC Pro czy SONY HDV. Różnic w obrazie nie widzę żadnych a jedynie notoryczne komunikaty o zabrudzeniach głowicy na taśmach SONY (tych droższych 0 EXCELLENCE, HDV) i częste dropienie na tanich TDK.
Niektóre taśmy SONY i Panasonic używam około 6 lat bez jakichkolwiek ujemnych dla nich cech.

środa, 27 grudnia 2006, 00:43
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

A które byś w takim razie polecił do nagrywania rzeczy niespecjalnie zobowiązujących i które do rzeczy ważnych?
masz jakiś faworytów?

środa, 27 grudnia 2006, 09:34
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Ja używam wszystkiego co można dostać na rynku, czyli najtańsze TDK, EMTEC czy SONY a kończąć na Panasonic PQ,AMQ, JVC Pro czy SONY HDV. Różnic w obrazie nie widzę żadnych a jedynie notoryczne komunikaty o zabrudzeniach głowicy na taśmach SONY (tych droższych 0 EXCELLENCE, HDV) i częste dropienie na tanich TDK.
Niektóre taśmy SONY i Panasonic używam około 6 lat bez jakichkolwiek ujemnych dla nich cech.

No to super niezły mix!!!
Albo masz super duzo kasy i nie zalezy Ci na kamerze albo pchasz kasety do nieswojej kamerki.

środa, 27 grudnia 2006, 13:42
Bywalec
Bywalec

Tylko nie sony i nie premieum
Tasma w nich jest taka miekka, nie wiem scieralna ze strasznie zostawia duzo brudu. Mechanizm jest uwalony od tej beznadziejnej tasmy.
Po drugie rozwaliłem głowice na premium
W zyciu nie zainwestuje w tanie kasety.
Jezeli jedna kosztuje 30 zł a premium 8 zł to jakosc mówi sama za siebie ze premium to kicha.

wiesz na forum dozo dobrego czyta sie o Sony premium.
wiec juz sam nie wiem co mam kupic.

środa, 27 grudnia 2006, 17:51
Stały bywalec
Stały bywalec

bs36 napisał(a):

No to super niezły mix!!!
Albo masz super duzo kasy i nie zalezy Ci na kamerze albo pchasz kasety do nieswojej kamerki.

Sie zgadza, mix jest niezły. Używam również taśm SAMSUNGA i FUJI. Na kamerze oczywiście mi zależy jak i na głowicy a cały myt polega na tym aby używać ich tylko w swoich kamerach i nie pożyczać. Taśmy chwilowo wypożyczone (ale to jak miniDV wchodziło) zreguły nie nadawały się już do poważnych spraw. zawsze obiawiało się to dropami bez różnicy na markę jak i klasę samej taśmy.

środa, 27 grudnia 2006, 19:34
Nowy
Nowy

Kurcze to ja mam teraz metlik w głowie. Mogę kilkanaście razy nadgrywać kasety? Tak jak zwykłę płytki CD-RW? TO ma czy nie ma znaczenia dal ewentualnych strat jakości? Bo z tego co z kumplem gadałem, to wyszło, ze on używa wciąż tych samych 3 kaset i tlyko na nich wszystko nagrywa.

czwartek, 28 grudnia 2006, 00:14
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Zaraz, moment. Każdy mówi nagrywam 2 razy, nagrywam 100 razy na tej samej kasecie....
Czy jest różnica w stopniu zużycia taśmy pomiędzy nagrywaniem a odtwarzaniem ? No może w przypadku nagrywania w czasie pauzowania. Ale jeżeli taśma przesuwa się ruchem jednostajnym nagrywanie/odtwarzanie - jest wtedy jakaś różnica w stopniu zużycia taśmy? Może mnie ktoś oświecić ?

czwartek, 28 grudnia 2006, 01:11
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Ja uzywam tanich TDK. Rzeczywiscie, jak zauwazyl kolega wyzej czasami wystepuja dropienia. Z reguly 1-2 razy na kasecie. Jako, ze jestem wylacznie amatorem nie przeszkadza mi to. Filmuje glownie dzieci oraz wycieczki. Kazda kasete nagrywam tylko raz. 10zł to nie majatek i lubie archiwizowac orginalny material. Po pierwsze dlatego, ze moze ktos bedzie kiedys chcial zobaczyc nagrania bez montazu po drugie trwalosci tasm magnetycznych jestem pewien natomiast nagrywane plyty DVD to wciaz niewiadoma.
Sprobuje jeszcze tanich Panasonicow, jesli dropienia nie beda wystepowaly to przesiade sie na ta marke. Sony nie ufam.

czwartek, 28 grudnia 2006, 09:46
Nowy
Nowy

ja uzywam jednej kasetki Panasonica i jest ok aby tak dalej

poniedziałek, 29 stycznia 2007, 20:54
Nowy
Nowy

Post Kaseta MiniDV
A ja juz od ponad roku używam
http://www.euro.com.pl/html/photo-view. ... 4601_3.jpg
cały czas jako LP i jest super. Kamera to JVC GR-D290.
A tak przy okazji dokupiłem baterie nieoryginalną BN-VF733
http://www.eltec.alpha.pl/produkt.php?id=906
za 100 zł. i trzyma tak BARDZO długo że teraz mogę sie wreszcie skupic na filmowaniu a nie czuwaniu ile jeszcze pociągnie mi oryginał czyli BN-VF707.

poniedziałek, 12 lutego 2007, 18:32
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 17 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona