Teraz jest środa, 18 lipca 2018, 18:34

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 26 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
 Kamrka z minidv, a czy nie lepiej karta pamięci ? 
Autor Wiadomość
Nowy
Nowy

Post Kamrka z minidv, a czy nie lepiej karta pamięci ?
Witam!

Większosc kamerek widze ze sa tylko z kasetkami dv, a czy nie lepsze sa z karta pamieci. Chodzi mi o taka do 1000zł.

Powiedzcie o chodzi z tymi kasetkami i ile razy moge nagrac na taka kasetke?

Czy kamerki minidv obsluguja tez karty pamieci ?

sobota, 30 grudnia 2006, 20:09
Stały bywalec
Stały bywalec

Dobre wyjście gdy twoja kamera ma kasete i karte pamięci do zapisu zdjęć. Do tego wejscie/wyjście avi
Wtedy możesz sobie spowrotem wgrać na kasete film, ale już z napisami/tytułami, muzą itd. Kasete mozna używać kilka razy (nie którzy mówią ze bardzo duzo razy). Dopóki nie jest zepsuta mechanicznie.
Są kamery co nagrywaja cały towar na karcie pamieci , tylko max karta to jakieś 4Gb a czysty avi waży o wiele wiecej , dlatego towar jest kompresowany do mpeg2 albo mpeg4. A gdy zamierzasz coś z tym robić to avi jest najlepszy. Chodzi o jakość.
Taka opinia jeszcze laika w temacie ale mającego dwa lata kamere miniDV :wink:

sobota, 30 grudnia 2006, 20:26
Nowy
Nowy

dzieki za odpowiedz. Byłem przekonany ze kamerki zapisuja film tak samo jak w aparacie czyli na karty, zdziwily mnie te kasetki minidv.
Dobrze ze mozna nagrywac kilka razy na taka kasetke, ale jesli chodzi o jakis krotki filmik np taki do 5-10 min to lepsze wyjscie to karta pamieci chyba tak, wtedy sie nie zuzywa kasetki. Dobrze rozumiem?

sobota, 30 grudnia 2006, 20:46
Stały bywalec
Stały bywalec

Poprostu nagrywasz kilka kawałów na jedną kasete (60 min) , nie podoba ci sie przewijasz (cofasz) taśme i nagrywasz w to miejsce co innego. Wszystko z kasety możesz zrzucić z kamery (taśmy) na kompa na twardy, i znów jedziesz na nowo. Czyli podobnie jak z karta tylko zapis danych (cyfrowy) odbywa sie na taśmie z kasety. Ot cała filozofia.

sobota, 30 grudnia 2006, 21:04
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Jeśli nei masz zamiaru montowac materiału i zadowala cie jakośc mpeg2 przy nagraniach możes pokusić się o zabawkę z kartą pamieci. Choć niewątpliwie bedzie to kwestia czasu kiedy wejdą karty z dużą pojemnością powiedzmy 16GB na pewno wyprą tasmy, choćby z powodu ich mechanicznego zużycia.
W tej chwili miniDV i zapisa w AVI(DV) daje najlepsza jakość w zapisie amatorskim 1h materiału około 13GB.

sobota, 30 grudnia 2006, 23:31
Bywalec
Bywalec

Jest jeszcze inne rozwiazanie ktore nie zostalo poruszone. Mowa o nagrywaniu wprost na plytke DVD. Choc nie jestem tego typu zwolennikiem gdyz wiadomo iz z powodu kompresji traci sie na jakosci.
Nalezy zadac sobie pytanie do jakich celow mamy uzywac kamreki, do nagrania imienic wujka Romana czy do polprofesjonalnego montazu filmu.
Pozdrawiam.

sobota, 30 grudnia 2006, 23:42
Nowy
Nowy

Kamerka bedzie mi sluzyla do nagrania wlasnie imienin, wesela, taka zabawka :). Film z kasetki DV jest duzy , wiec i tak bym go kompresowal. Czy obraz taki skompresowany z kasetki rowna sie obrazowy z kamery DVD ? Wydaje mi sie ze taka kamerka z DVD jest lepsza jesli chodzi o szybkosc zgrywania na komp, gdyz wystarczy wyjac plytke i wlozyc do DVD-ROM i juz mamy film na komputerze, z tego co wiem to zgranie z kasetki trwa dosc dlugo. powiedzcie mi czy jakosc obrazu z kamerki dvd jest na prawde taka straszna jesli chodzi o zastosowania amatorskie? Czy w kamerkach DVD mozna porownac jakosc do filmow divx ktore zajmuja jedna CD ? Czy obraz jest jeszcze gorszy ?

niedziela, 31 grudnia 2006, 00:28
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Karty SDHC 16GB będą "za chwilę" - koszt ok 1000$
Karty CF 16GB też już są

Ale porządnych kamer do tych kart jeszcze nie ma. Panasonic wypuszcza model HD, ale nie wiem czy jest już dostępny w Europie. Kamera plus godzinna karta będą kosztowały "majątek" w porównaniu do innych technologii, ale z czasem pewnie zdominują rynek amatorski.

niedziela, 31 grudnia 2006, 01:53
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Ja nie jestem, profesjonalistą, ale uważam, że kasety MiniDv są o niebo lepsze jeżeli chodzi o obróbkę. Jakiś czas temu stanałem przed dylematem czy 3CCD czy tańszą o 200 z zapisem na DVD. Postawiłem na jakość i tak film powinno się obrobic ptrzed wpaleniem na płytkę, więc na jeden film tracisz dwie i obrabiasz gorszą jakość. Ja zauważyłem różnicę między miniDv a kamerą z zapisem na DVD. Nie głupiej kup miniDV.

niedziela, 31 grudnia 2006, 12:08
Nowy
Nowy

OK powiedzcie mi jak dlugo przegrywa sie film z kasetki minidv.
Film z minidv i tak bede przerabial na format DVD to czy wyjdzie mi na to samo jakby kamerka mi od razu nagrala w tym formacie?

niedziela, 31 grudnia 2006, 12:55
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Zgrywanie z DV trwa tyle czasu ile jest materiału nagrane na niej czyli w stosunku 1:1...co do zgrania obrazu do dvd nie polecam. Dlatego że w dv będziesz mógł sobie film montować bez problemu i praktycznie bez straty w jakości obrazu. Natomiast plik mpg podczas montażu może przysporzyć problemów ( no chyba ze nie zamierzasz go ogóle ogóle montować tylko obrazu na DVD)

http://www.tokksa.pl
http://www.tokksa.pl/wild.php
http://www.facebook.com/pages/Tokksa/14 ... 140?v=wall

http://vimeo.com/tokksa
http://vimeo.com/tokksawild/videos

niedziela, 31 grudnia 2006, 14:08
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Wystarczy spojrzeć parę miesięcy do przodu. Znudzą Ci się dłużyzny, skaczący obraz, filmowanie ziemi itp. i weżmiesz się za wycinanie nieudanych ujęć, dodawanie apisów i przejść... czyli za montowanie. Najlepiej montuje się pliki w formacie AVI, czyli z kasetki DV. Czas zgrywania nie jest tu priorytetem. Decyzję podejmiesz sam.

Pozdrawiam

niedziela, 31 grudnia 2006, 15:26
Stały bywalec
Stały bywalec

Nie głupiej kup miniDV.

Mocno powiedziane , ale sama prawda. Ani kamera dvd ani hdd. Jak bedziesz chciał to sam doprowadzisz obraz do tego poziomu (zniżysz).
Druga rzecz , to dziekuje kolegom za bardzo rzetelne wsparcie. Podłączyłem sie do dyskusji i załapało a mógł sie spotkać temat z reakcją : szukaj lub googluj.
Respect panowie. Dosiego.

niedziela, 31 grudnia 2006, 22:00
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Oczywiście ja też polecam miniDV, jako pierwszą kamerkę. Ale muszę się przyznać, że odkąd mam aparat, który nagrywa w 640x480x30, zupełnie zmieniłem "filozofię" filmowania ;-)
Nagle okazało się ile było dotychczas sytuacji wartych zarejestrowania, które umykały, ponieważ kamera miniDV nie mieściła mi się w kieszeni.
Polecam wszystkim taki eksperyment. pozdrawiam!

poniedziałek, 1 stycznia 2007, 13:59
Nowy
Nowy

- płytka dvd przetrwa jakieś 3-5 lat. Po tym czasie nie ma możliwości odtworzenia co na niej sie znajduje.
- miniDV taśma wytrzymuje naprawdę długi czas vhs trzymają nawet 15 lat albo i dłużej
I to przemawia za miniDV
A jezeli zdecydujemy się przetrzymywać filmy na kompie bo będziemy sie bać, że filmy na płytce nagle nam "znikną"
Wyobrażacie sobie teraz jak 1H - 13 GB z mini DV??
Trochę nam miejsca zajmą na dysku.
Natomiast dvd możemy spokojie sobie zgrywać na kompa i zostawiać jako kopie.
I tym powodem jestem zwolennikiem kamerki dvd.
Mam jeszcze jedno pytanie czy w/w osoby, które tak intensywnie wypowiadają sie na temat kamet to wszystkie mają dv i dlatego są takimi ich zwolennikami. Czy nie ma nikogo kto miałby dvd i coś opisał opisał o niej?
Ja też chcę kupić kamerkę i mam dylemat czy dvd czy dv.
Z tego co wyczytałem w necie i zaciągnąłem porady "fachowców" to chyba zdecyduję się na dvd. Różnica między dv a dvd dla amatora jest mało zauważalna (jeżeli nie widzimy dwóch identycznych nagranych filmów dv i dvd na telewizorach stojących obok) 8O :lol:
Ponoć tak samo jest z amatorskimi kamerkami 3ccd po zgraniu na kompa i jakiejkolwiek kompresji tracimy cały efekt...więc po co przepłacać.

wtorek, 2 stycznia 2007, 19:17
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 26 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona