Teraz jest niedziela, 18 listopada 2018, 15:00

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 
 Panasonic NV-GS180 vs JVC GR-D640EZ 
Autor Wiadomość
Nowy
Nowy

Post Panasonic NV-GS180 vs JVC GR-D640EZ
To mój pierwszy post, więc witam wszystkich.
Wiem z archiwum, że podobne pytania są wałkowane w nieskończoność. Niestety nie znalazłem odpowiedzi na swoje.
Po całej lekturze wybrałem się do MM (chyba tylko tam można dotknąć wszystkich kamer) z zamiarem zakupu taniej kamery do ok. 1.000 PLN. Chcę amatorsko nagrywać różne imprezy - głównie w domu. I tu zaczynają się schody. Po obejrzeniu obrazu z takich kamer skierowanych na niższą półkę gdzie jest gorsze oświetlenie wszystkie odpadły w przedbiegach ze względu na szumy i praktycznie brak obrazu. Ostatecznie mój wybór zawęził się do tych w tytule (a kwota wzrosła prawie dwukrotnie). Mam teraz dylemat - która lepiej sprawdzi się w domu przy zwykłym żarówkowym oświetleniu? Niestety w Media mogłem obejrzeć obraz jedynie na wbudowanych wyświetlaczach, co pewnie nie jest do końca miarodajne. Generalnie JVC miał obraz ze znacznie mniejszymi szumami (prawie wcale), ale dość ciemny. Panasonic natomiast jaśniejszy, o lepszych kolorach, ale dość mocno zaszumiony. Jak wygląda porównanie tych kamer na ekranie telewizora? Jestem w kropce - JVC ma dużo jaśniejszy obiektyw i większy przetwornik, teoretycznie więc obraz powinien być lepszy przy słabym oświetleniu - a było tak tylko w odniesieniu do szumów, sama jasność dużo niższa. Co kupić ?

wtorek, 2 stycznia 2007, 14:12
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Nie wiem czy znajdzie sie ktos kto mogl dokladnie porownac te kamery. Ja jestem uzytkownikiem GS75, poprzedniczki GS180 i moge powiedziec, ze przy 100W zarowce szumy nie sa widoczne (pokoj 20m kw.), ale ostrosc obrazu troche spada (efekt dzialania jakiegos filtru przeciwszumowego?). Z drugiej strony przy filmowaniu zachodu slonca, gdzie tego swiatla tez nie za wiele szumow dalej nie zauwazylem a ostrosc byla OK. Wyglada na to, ze jednak wszystko zalezy od warunkow filmowania. Jasniejszy obiektyw i wiekszy przetwornik teoretycznie powinien zapewnic mniejsze szumy. Ale wszystko tez zalezy od elektroniki kamery.

wtorek, 2 stycznia 2007, 14:29
Nowy
Nowy

Dzięki za odpowiedź. Może ktoś używa tego JVC? Po za tym zaczynam się zastanawiać - a może jakieś SONY ? Ze względu na wielkość przetwornika i opinie DCR-HC94E, ale tutaj cena jest już zupełnie niestrawna. Idąc tym tropem dalej musiałbym kupić coś za 100000 PLN :-)
Poradźcie coś. Kluczowa jest dla mnie jakość nagrań w domu przy sztucznym świetle.
Pozdrawiam

[ Dodano: Sro Sty 03, 2007 5:34 pm ]
Widzę, że ktoś w sąsiednim poście poruszył interesujący mnie temat. A może ktoś z fachowców poleci konkretny model do 1.500 2.000 PLN, który jest "najlepszy z najgorszych" przy nagrywaniu w domu? Problem wydaje mi się dość poważny a odzewu nie ma ...
Pomóżcie amatorom ;-)

wtorek, 2 stycznia 2007, 16:10
Nowy
Nowy

Jasność w kamerze i ilość szumów to również kwestia ustawienia samej kamery (JVC - gain up - na "off" obraz ciemny ale szumy małe) tak więc nie jest to miarodajne porównanie. Sam mam kamerką JVC GR-DF 420 - z niby jasnym obiektywem 1,2 i pierwszeco, to na allegro kupilem reflektor 300W Unomat i ciągnę za sobą kabel. Trudno, wydając rok temu 1500 zł za kamerkę liczyłem się z tym, że ta klasa słabo kręci w złych warunkach oświetlenia i żaden super jasny obiektyw nic nie da.

środa, 3 stycznia 2007, 22:14
Nowy
Nowy

Czyli wychodzi na to, że obiektyw 1,2 to raczej chwyt marketingowy. Chyba więc kupię Panasonica 180. Wszyscy chwalą tę kamerę - może się sprawdzi.

Pozdrawiam

[ Dodano: Sob Sty 06, 2007 2:11 pm ]
Jednak się złamałem, w przyszłym tygodniu kupuję HC 94 - w Agito jest za 2.100 PLN. Ostatecznie przekonał mnie film z porównania Panasonica 280 i tego Sony. Wychodzi na to, że przetwornik 1/3" daje dużą różnice. Jak już ktoś zauważył ta sama ilość fotonów rozkłada się na 4 razy większą powierzchnię. Jak już będę miał kamerę to opiszę wrażenia.

[ Dodano: Sro Sty 10, 2007 10:55 am ]
Paczka doszła wczoraj. Jestem zachwycony jakością. Pokój 40 m2, ciemne ściany, biały sufit, oświetlenie 3x100W - obraz bez zastrzeżeń, żadnych dropów, szumów czy zaciemnień. Pokój 20 m2, jasne ściany ciemne meble i dywan, oświetlenie 3 x 60W - obraz j.w.
To same pomieszczenie oświetlenie lamplka nocna 40W - obraz ciemny z utratą ostrości i słabym szumem, ale generalnie jeszcze czytelny. Jedyne do czego można się przyczczepić to fakt, że przy przejściu z jasnego do bardzo ciemnego kamera potrafi zgubić ostrość.
Filmujący w domu - kupujcie Sony HC 94 !!!

czwartek, 4 stycznia 2007, 15:21
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ]