Teraz jest niedziela, 21 października 2018, 12:20

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 
 Panasonic AG-DVX100 a 16:9 ?? 
Autor Wiadomość
Stały bywalec
Stały bywalec

Post Panasonic AG-DVX100 a 16:9 ??
Jak to jest z tymi kamerami i formatem 16:9 ??
Jest funkcja zcieśniająca obraz ale chyba trzeba użyć specjalnego konwertera aby uzyskać prawdziwe 16:9. Jest coś takiego w akcesoriach, czyli AG-LA200G tylko gdzie to kupić i jaka jest tego cena ? Czy może ktoś z użytkowników w/w kamer ma jakieś doświadczenie w tym temacie ??

piątek, 5 stycznia 2007, 10:07
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Parametrem stałym jest ilość próbek w jednej linii wynosząca 720 zarówno dla formatu 4:3 jak i 16:9. W przypadku tego Panasonica na matrycy 4:3 można zarejestrować obraz w proporcjach 16:9 stosując deformację optyczną poprzez zastosowanie nasadki na obiektyw. Obraz tak zarejestrowany wyświetlony w formacie 16:9 będzie wyglądał normalnie, a w 4:3 będzie ściśnięty w poziomie.
Polscy sprzedawcy nie wiedzą o tej funkcji, więc kupienie nasadki nie będzie łatwe.

Pozdrawiam

piątek, 5 stycznia 2007, 10:45
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Natywnie można zarejestrować obraz w formacie 4:3. Z użyciem konwertera anamorficznego można zarejestrować obraz w trybie 16:9. Konwerter ma jednak swoje wady:

1. Cena - około 3500 PLN
2. Niemożność używania pełnego zakresu transfokacji
3. Problemy z autofocusem

Tanim (bo darmowym :) ) substytutem jest rejestracja obrazu 16:9 (squeeze) w trybie progresywnym. Uzyskana rozdzielczość w tym trybie jest najwyższą rozdzielczością jaką można odtworzyć na TV z przeplotem. Osobiście zarejestrowałem już tak sporo materiału i jestem zadowolony. Oczywiście lepiej byłoby stosować konwerter anamorficzny, jednak jego wady dyskwalifikują go w zastosowaniach reporterskich IMHO.

piątek, 5 stycznia 2007, 11:23
Stały bywalec
Stały bywalec

No to widzę że jedynym rozsądnym roswiązaniem pozostaje mi nadal funkcja SQUEEZE.
Co do 25P to mam raczej negatywne odczucia. Pomijając nieco drgający obraz mam więcej ziarna. Czy to normalne czy coś źle robie ?

piątek, 5 stycznia 2007, 12:13
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

No to widzę że jedynym rozsądnym roswiązaniem pozostaje mi nadal funkcja SQUEEZE.
Co do 25P to mam raczej negatywne odczucia. Pomijając nieco drgający obraz mam więcej ziarna. Czy to normalne czy coś źle robie ?

przeprowadz kalibracje kamerki. DVX100A/B posiada wiele parametrow, ktore nalezy odpowiednio ustawic. Troche wolnego czasu, podpiac sie pod TV i testowac tak, az uzyskasz satysfakcjonujacy efekt. Faktem jest to, ze DVX100A/B ma spore szumy powyzej 9dB. W trybie 25p jest jakies 2 dzialki przeslony ciemniejsza. Jednak ta kamera nie byla stworzona do wesel lecz do filmow OFFowych gdzie na planie stosuje sie dodatkowe oswietlenie ;).

pozdrawiam
Kris

sobota, 6 stycznia 2007, 11:07
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ]