Teraz jest piątek, 19 października 2018, 07:22

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1 ] 
 Chcę kupić JVC GZ-MG 505 / 30GB/ - proszę o pomoc i opinie. 
Autor Wiadomość
Nowy
Nowy

Post Chcę kupić JVC GZ-MG 505 / 30GB/ - proszę o pomoc i opinie.
Jestem pierwszy raz na forum i oczywiście chcę wszystkich serdecznie powitać.
Dosyć długo przeglądam forum i mało znalazłem informacji na temat kamery JVC GZ-MG505. Do tej pory posiadam starszą kamerę SONY digital8. Głównym powodem dla którego chcę zmienić kamerę jest kiepska jakość obrazu,brak czasu na zgrywanie "towaru" a raczej na jego obrabianie. Zależy mi na szybkim zgraniu materiału i wypaleniu go na DVD. Przeznaczenie nowej kamery to nagrywanie rodzinki, wakacje itp. Zastanawiałem się nad kamerką DVD - jednak 30 min. nagrania mnie nie bawi. Z tego powodu zdecydowałem się na kamerkę JVC z dyskiem (JVC - ponieważ posiada przetwornik 3CCD*1,33MP i cena do 4tyś.). Moje pytanie dotyczy:
1. Czy mogę materiał wypalić bezpośrednio z kamery na DVD- ale w kompie?
2. Jeżeli nie mogę tak wypalić, czy po przegraniu materiału na kompa bez problemu (bez obróbki) mogę go wypalić na DVD zachowując jakośc nagrania z kamery ? - jakim programem wypalać płytę, zeby jakośc była ok. bo program typu "NERO" to chyba nie.
3. W opisie kamery przeczytałem :"tryb panoramiczny do nagrania video w formacie 16/9, rozdzielczosc 720 x 576",a poniżej w opisie "Rejestracja sygnału: Format MPEG-2, rozdzielczość 352 x 240 pikseli ". Chodzi mi o te piksele, to nie za mało ? Pewnie czegoś nie rozumiem - prosze o wyjaśnienie.
4. Proszę także o opinie osób, które mają tę kamerę, chodzi mi o ich opinie dotyczące jakości obrazu, użytkowania i ogólnych doznań.

Jestetm totalnym laikiem w tej dziedzinie a skoro mam wydać nie małą kasę to bardzo proszę o pomoc.
Z góry dziękuję i pozdrawiam.

poniedziałek, 8 stycznia 2007, 01:07
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1 ]